Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету менеджменту, підприємець Олександр Павленко

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету менеджменту, підприємець Олександр Павленко

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету менеджменту, підприємець Олександр Павленко
16.02.2021 10:30 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Менеджменту ZNU Zaporizhzhia National University факультет менеджменту відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення і успіху вихованця ЗНУ Олександра Павленка, який у 2004 році з відзнакою закінчив магістратуру факультету менеджменту за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Сьогодні він – співвласник ТОВ «Єврофрутс».

До речі, в родині Павленків Олександра – не один випускник ЗНУ. Його дружина Нателла Павленко також закінчила факультет менеджменту в 2004 році. Крім того, серед випускників цього факультету у 2014 році – сестра Нателли Павленко – Марія Гулбані, яка зараз з успіхом працює за кордоном. А дідусь Олександра Павленка – Олександр Федорович Білоусенко – почесний доктор економічних наук Запорізького національного університету та випускник факультету менеджменту 2003 року за спеціальністю «Менеджмент ЗЕД».

В інтерв’ю Олександр Павленко поділився з нами своїм розумінням професії та життєвим досвідом. Також він надав корисні поради студентам і випускникам ЗНУ.

 

- Олександре, розкажіть, будь ласка, про себе: в якій галузі ви сьогодні працюєте, чим займаєтесь? 

- Галузь моєї діяльності пов’язана з сільським господарством. Спочатку це був експорт сільгосппродукції, потім – садівництво та експорт фруктів. Свого часу також був задіяний у декількох бізнес-проєктах. Один із найбільш вдалих – це створення та запуск надсучасного медичного діагностичного центру «Global diagnostic» у 2013 році з «нуля», з розвиненою мережею.

- Який саме досвід Вам допоміг реалізуватись у професії?

- Якщо дивитись на професійну діяльність, це – зовнішньоекономічний напрямок, але не менш важливим є життєвий досвід, який починаєш отримувати саме в студентські роки. Також це – відповідальність, працьовитість і вміння контактувати з різними людьми.

- Які знання і досвід стали для вас найціннішими?

- Гадаю, це – досвід спілкування та вміння знаходити спільну мову з тими, хто поруч, а саме – із колективом та викладачами, а також – знаходити варіанти виходу з різноманітних ситуацій.

- Чому свого часу обрали для навчання  саме цей факультет?

- Це було складним питанням, але коли дізнався про наш факультет менеджменту і вивчив про нього всю інформацію, вирішив зупинити свій вибір саме на ньому. Це був сучасний та перспективний напрямок, крім того репутація Запорізького національного університету не залишала сумнівів щодо вибору.

- Що Вам запам’яталось найбільше під час навчання на факультеті  менеджменту ЗНУ?

- Це були цікаві часи. Після навчання в школі все інакше: нові викладачі, колектив, підхід до навчання, розклад життя. Водночас було й складно – це перші сесії, були й «автомати», були й перездачі, але ж ніхто не відміняв нових друзів та насиченого студентського життя. Навчаючись на факультеті, я зустрів свою дружину, з якою ми створили прекрасну родину та виховуємо двох дітей. Хочу окремо зазначити свою вдячність нашому факультету загалом, а окремо в особі Ірини Григорівни Шавкун, із якою у мене склалися добрі взаємини, як викладача та студента. Багато мудрих порад я почув від неї. Ми і досі підтримуємо дружні стосунки.

Також за ініціативи нашого факультету мого дідуся – почесного доктора економічних наук ЗНУ Олександра Федоровича Білоусенка – запросили стати головою державної екзаменаційної комісії випуску нашого факультету у 2004 році. Із вдячністю згадую наших викладачів: Клименко М.І., Олійника О.М., Волкову В.В., Куреду Н.М. Не можу не згадати нашого викладача з англійської мови Кургузова А.О., із яким завжди було цікаво й на лекціях, і за поза рамками освітнього процесу. Він – основа та опора факультету в сенсі студентського життя. Жодне свято не може бути організовано, а тим більш проведено без його організаторських зусиль і безпосередньої участі.

- Як Вам здається, які навчальні предмети варто було б додати до тих, які Ви вивчали в університеті?

- Із часів нашого випуску пройшло 17 років, багато процесів трансформувались у цифрову площину, гадаю, багато чого змінилося в цьому напрямку в університеті та на факультеті також. Дуже важливе питання вивчення іноземних мов, але, наскільки я знаю, цей напрямок достатньо інтенсивно розвивається на факультеті менеджменту.

- Поділіться, будь ласка, секретами, як стати успішним у своїй професії? Що Вас мотивує у роботі?

- Зараз усе дуже швидко змінюється та розвивається, тому потрібно слідкувати за новими тенденціями, розвитком нових напрямків, бути в курсі подій. Важко сказати, яким буде завтра, але якщо мотивує бажання розвитку, вдосконалення та не менш важливий фактор – благополуччя родини, то воно має бути успішним.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема факультету менеджменту?

- Майбутнім студентам хочеться побажати використати студентські роки з максимальною користю для себе та свого майбутнього. Зробити акцент на іноземних мовах та вивченні практичних дисциплін. Дуже важливо знайти нових друзів, що може перерости в майбутні ділові та бізнес-контакти. Зараз це легше, ніж в роки нашого навчання, тому поєднання теоретичних знань і можливості їх використання на практиці буде особливо корисним для професійного досвіду.

 

 

 

Схожі новини