Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Мобільна журналістика онлайн: представники факультету журналістики ЗНУ обмінялися досвідом із колегами в рамках проєкту «DESTIN»

Мобільна журналістика онлайн: представники факультету журналістики ЗНУ обмінялися досвідом із колегами в рамках проєкту «DESTIN»

Мобільна журналістика онлайн: представники факультету журналістики ЗНУ обмінялися досвідом із колегами в рамках проєкту «DESTIN»
23.02.2021 09:07 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики міжнародна діяльність проєктна діяльність майстер-клас DESTIN

2021 рік розпочався для команди факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), який є партнером в консорціумі за програмою «Еразмус+ КА2 DESTIN», плідною роботою з поширення результатів проєкту. Так, на початку лютого Маріупольський державний університет у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка організували онлайн захід для викладачів та студентів факультетів журналістики вітчизняних університетів, представників проєкту DESTIN – майстер-клас «Мобільна журналістика» від британської журналістки, викладачки Університету Бат Спа Ліззі Пауелл. Від ЗНУ в обміні досвідом взяли участь доценти кафедри журналістики Юрій Костюк, Павло Мірошниченко, Юлія Любченко та Катерина Сіріньок-Долгарьова.

Під час заходу першою слово взяла декан факультету філології та масових комунікацій МДУ, професорка Світлана Безчотнікова, яка наголосила на важливості цієї зустрічі та її практичній цінності.

Згодом до учасників звернувся професор Університету Бат Спа (Великобританія) Ієн Гаад (координатор проєкту «DESTIN»), який вказав на важливість еволюції професійної журналістики, завдяки удосконаленню її теоретичного складника, тобто на університетський аспект.

Директор Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, професор Володими Різун, запевнив присутніх у тому, що такі майстер-класи сприятимуть удосконаленню навчального процесу, адже «…подібний обмін досвідом дозволить розширити діапазон знань та навичок викладачів і студентів».

Після привітальних слів, аудиторії представили Ліззі Пауелл, викладачку Університету Бат Спа (спеціалізація – кіно, телебачення та цифрове виробництво), яка провела майстер-клас із «Мобільної журналістики» (Mojo – mobile journalism). Свій спіч вона розпочала з розповіді про стаж роботи в практичній журналістиці: понад 20 років у відділі новин Бі-Бі-Сі (як на радіо, так і на ТБ).

У ході тренінгу «Мобільна журналістика» ведуча говорила про особливості використання сучасними медіафахівцями технічного обладнання, що значно оптимізувало робочий процес (наприклад, мобільний телефон дозволяє зробити серію якісних знімків і відразу їх можна завантажити до відповідного профілю). Із гаджетом у руках робота набуває якостей оперативності, доступності та динамічності. З іншого боку, фахівець стає «заручником» інших обставин: дистанційних, метеорологічних, економічних, технічних та інших.

Після завершення виступу пані Ліззі учасники онлайн-заходу мали нагоду поставити запитання, в ході обговорення яких згадували про технічну підготовку журналіста та … TikTok.

Фіналом зустрічі стало загальне онлайн фото та віртуальне «вручення» сертифікатів.

 

Схожі новини