Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася онлайн-презентація проєкту та курсу «DIRUT» за підтримки Програми «Erasmus+: Jean Monnet Module»

У ЗНУ відбулася онлайн-презентація проєкту та курсу «DIRUT» за підтримки Програми «Erasmus+: Jean Monnet Module»

У ЗНУ відбулася онлайн-презентація проєкту та курсу «DIRUT» за підтримки Програми «Erasmus+: Jean Monnet Module»
01.03.2021 11:53 Все Головні новини Факультети Біологічний Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет біологічний факультет освітній процес проєктна діяльність презентація проєкту

Двадцять шостого лютого на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулась онлайн-презентація проєкту «DIRUT» за підтримки Програми «Erasmus+: Jean Monnet Module» Європейського Союзу. Під час заходу проєктна команда у складі декана економічного факультету Алли Череп, координаторки проєкту – доцентки кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталі Венгерської, начальниці відділу міжнародних зв'язків ЗНУ Аліни Осаул, професора кафедри маркетингу та управління персоналу Олександра Черепа, професорки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариси Безкоровайної, професорки, кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Валентини Воронкової, доцентки кафедри садово-паркового господарства та генетики Олени Бойкої та доцента кафедри конституційного та трудового права Сергія Омельянчика представила концепцію проєкту, основну інформацію, заплановані заходи на 2021-2023 роки та «родзинки» модулів курсу DIRUT.

Команда проєкту дуже натхненна тим, що впродовж січня 2021 року надійшло 32 заявки від магістрів Запорізького національного університету на участь у пілотному курсі DIRUT. Слухачами курсу стали студенти спеціальностей 051 Економіка, 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 242 Туризм, 035 Філологія, 281 Публічне управління та адміністрування. Також дистанційна версія курсу викликала неабиякий інтерес у різних областях України. У результат і надійшло 28 заявок на дистанційний курс DIRUT від представників сільського туризму та креативних індустрій із  Запорізької, Миколаївської, Чернівецької, Волинської, Полтавської, Тернопільської, Закарпатської, Сумської областей. Організатори щиро раді таким результатам пілотного впровадження курсу DIRUT.

На онлайн-презентацію завітали представники ректорату ЗНУ, зокрема перший проректор ЗНУ Олександр Бондар і проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, які відзначили важливість диверсифікації сільської економіки, формування зворотного зв’язку в ланці наукових, освітніх, туристичних взаємовідносин як рушійної сили сталого й креативного розвитку сільського туризму. А також йшлося про роль ЗНУ як осередка освітньої, міжнародної та наукової діяльності в Запорізькому регіоні. За останні чотири роки університет став платформою реалізації шести проєктів із європейських студій за програмою «Erasmus+ Jean Monnet», зокрема: «EUROPROC», «EUVOLIA» «Pan-European convergence of legal, economic and cultural foundations for the prevention of corruption», «TEMPUS», «EU-Indy» та «DIRUT».

До онлайн-заходу долучилися також декан біологічного факультету Людмила Омельянчик; заступниці декана економічного факультету з: навчальної роботи  – Віта Лось, наукової роботи – Оксана Гамова, виховної роботи – Вікторія Сьомченко. А також завідувачі кафедр: економічної кібернетики – Наталія Максишко, обліку та оподаткування – Неля Проскуріна, управління персоналу та маркетингу – Микола Іванов, фінансів, банківської справи та страхування – Анатолій Кущик, туризму та готельно-ресторанної справи – Наталія Маковецька; викладачі біологічного, юридичного, економічного факультетів та факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму.

Туристичну індустрію, галузь сільського туризму та громадський сектор представили запрошені гості: почесна голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило, директорка Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко, генеральна директорка оператора ТОВ «Туристична компанія «ANEX TOUR» Наталія Величко та генеральний менеджер готелю «Khortitsa Palace» Джаффар Шамія.

Захід став чудовою платформою взаємодії та налагодження комунікації задля розвитку сільського туризму на основі побудови ланцюга взаємодії «освіта-громадськість-влада-агросадиби-туристичні компанії». Адже в сучасних умовах неабияке значення відіграє інформаційне забезпечення налагодженої системи взаємозв’язків між усіма, задіяними в сільському туризмі елементами. Усі запрошені почесні гості виявили інтерес до співпраці в рамках заходів проєкту.

Із ключовими компонентами актуального, насиченого різноманітними кейсами та корисного освітнього курсу присутніх ознайомила координаторка проєкту Наталя Венгерська. Метою курсу «DIRUT» є надання майбутнім фахівцям знань про диверсифікацію сільського туризму та формування бізнес-моделей сільського туризму на засадах збалансованості та креативності відповідно до європейських цінностей, принципів встановлення гармонійного балансу між екологічними, економічними, соціокультурними аспектами. Для слухачів курсу «DIRUT» перші лекційні та практичні заняття стартуютьувже 5 березня в аудиторіях ЗНУ, а для слухачів дистанційного курсу «DIRUT» – на платформі Moodle ЗНУ у вигляді самостійного опрацювання матеріалу та онлайн консультацій, які будуть надавати викладачі модулів.

Наталя Венгерська розкрила чотири ключові конкурентні переваги курсу, які слухачі отримають у результаті вивчення модулів «DIRUT». Курс передбачає міждисциплінарний підхід, який забезпечують досвідчені викладачі та дослідники в сфері економіки, сільського туризму, правознавства, екології, освіти, філософії, які безпосередньо пов'язані з питаннями розвитку туризму Європейського Союзу. Викладання модулів курсу буде супроводжуватися використанням інноваційних педагогічних технологій та методик. При проведенні лекцій буде використовуватись візуалізація, сторітеллінг, брейншторм, лекція-бесіда, лекція-конференція, лекція прес-конференція, технологія «перевернутий клас» (flipped classroom); кейс-метод, а при проведенні семінарів – технологія «перевернутий клас», брейншторм, ділові та рольові ігри, воркшоп, кейс-метод. До практичного підходу також входять тематичні дослідження, опрацювання бізнес-аналітики, опрацювання відео-файлів, посилань на відео-ресурси в мережі Інтернет, туристичні блоги та інтернет-ресурси європейських власників підприємств сільського та креативного туризму.

Для досягнення цілей курсу буде поєднане формальне та неформальне навчання (технологія «ланч та навчання» (lunch and learn), відвідування тематичних екскурсій та навчання (crossover learning). Під час навчальних візитах до провідних підприємств сільського туризму та розробки групових проєктів слухачі курсу відвідають чудове  «Етносело» у Запорізькій області, яке представила  на он-лайн презентації директор Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко. Відповідно курс сприятиме розвитку не лише професійних навичок, а й т.з. «м’яких», зокрема таких, як соціальні (швидкість адаптації, комунікація, робота в команді), і управлінські (управління ресурсами та проєктами, лідерство, прийняття рішення, критичне та аналітичне мислення).

Під час онлайн-заходу викладачі модулів, зокрема декан економічного факультету Алла Череп, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариса Безкоровайна, професорка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Інженерного начально-наукового інституту ЗНУ Валентина Воронкова презентували слухачам курсу та гостям «родзинки» чотирьох модулів курсу «DIRUT»:

Модуль 1. Європейські тенденції імплементування стратегій диверсифікації у сільському туризмі;

Модуль 2. Біо-різноманіття та інтеграція цілей сталого розвитку в сільському туризмі: поширення європейського досвіду в Україні;

Модуль 3. Креативні технології туризму для сталого розвитку: теоретичні аспекти та європейський досвід;

Модуль 4. Європейські практики креативного сільського туризму: кластерний та мережевий підходи.

Слухачі курсу упродовж семестру матимуть можливість ознайомитись з основами побудови бізнес-моделей у галузі креативного сільського туризму, європейськими тенденціями імплементування стратегій диверсифікації у сільському туризмі, нормативно-правовим забезпеченням Європейської політики біорізноманіття, основами бережливого ставлення до біо-різноманіття, теоретичними аспектами та європейським досвідом креативних технологій туризму для сталого й цифрового розвитку, європейськими практиками креативного сільського туризму на основі кластерного та мережевого підходів (агротуризм, гастрономічний, екологічний, культурний, крафтовий, енотуризм, івент-туризм) та ін.

Координатор проєкту також ознайомила слухачів курсу з деталями поточного та підсумкового контролю курсу. Завершиться курс захистом групових або індивідуальних проєктів з розробки бізнес-моделі сільського креативного туризму задля його диверсифікації (бізнес-модель Остервальдера або Business Model Canvas). За результатами успішної підсумкової атестації слухачі курсів отримають сертифікат учасника міжнародного проєкту Erasmus+Jean Monnet.

За підсумками заходу слухачі курсу та гості виявили неабияке зацікавлення концепцією проєкту та майбутніми заходами (конференціями, круглими столами, тренінгами), які заплановані під час реалізації проєкту DIRUT у 2021-2023 рр.

Команда проєкту «DIRUT» вельми вдячна всім учасникам заходу за участь та має надію на плідну співпрацю задля  побудови ланцюга взаємодії «освіта-громадськість-влада-агросадиби-туристичні компанії»!

Із відеоматеріалами он-лайн презентації можна ознайомитися на Youtube каналі проєкту DIRUT Jean Monnet Module ZNU або в соціальній мережі Facebook за покликанням: https://www.facebook.com/groups/dirut

 

Наталя Венгерська.

координаторка проєкту «DIRUT»  

 

 

 

 

 

Схожі новини