Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тренер Школи Конфуція ЗНУ Ван Цзінчжоу продовжує низку відкритих онлайн-тренувань для запоріжан

Тренер Школи Конфуція ЗНУ Ван Цзінчжоу продовжує низку відкритих онлайн-тренувань для запоріжан

Тренер Школи Конфуція ЗНУ Ван Цзінчжоу продовжує низку відкритих онлайн-тренувань для запоріжан
04.03.2021 16:30 Все Головні новини Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція факультету фізичного виховання здоров’я та туризму онлайн-тренування оздоровлення

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває низка відкритих онлайн-тренувань з оздоровчої дихальної гімнастики Бадуаньцзінь-цигун для мешканців нашого міста, які проводить щосуботи в онлайн-режимі професор Ван Цзінчжоу. Зйомку і технічне забезпечення заходу, демонстрація якого проходить у спортзалі спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ, здійснюють разом представники Школи Конфуція, що діє на базі університету, та Запорізької обласної федерації ушу.

Нагадаємо, що ідею  проведення оздоровчого тренінгу ініціювали представники адміністрації ЗНУ та Школи Конфуція – ректор Микола Фролов, директори Школи – Володимир Волков (від української сторони) та У Шихун (від китайської сторони, Аньхойський педагогічний університет, м. Уху, провінція Аньхой, Китай) – разом із президентом Запорізької обласної федерації ушу Євгеном Шульгою та китайським фахівцем з ушу і цигун Ван Цзінчжоу.

Минулої суботи відбулося вже третє таке тренування з дихальної гімнастики, що відноситься до давньокитайських технік Даоінь і китайської медицини. Цей напрям є доволі популярним у сучасному Китаї, тож представники Школи Конфуція ЗНУ із задоволенням діляться сьогодні своїми напрацюваннями із широким загалом запоріжан.

Назва комплексу Бадуаньцзінь-цигун перекладається як «Вісім шматків парчі». Мається на увазі, що ті 8 вправ, які його складають, ретельно відібрані й відшліфовані часом і становлять разом «єдине полотно» – комплекс, що здатний оздоровити весь організм. Він спрямований на запобігання депресивним станам у людини, сприяє підняттю настрою, бадьорості духу та загального тонусу. Так само корисні ці вправи й для тих, хто перехворів нещодавно гострими респіраторними захворюваннями або Covid-19, адже позитивно впливає на відновлювальні функції організму, й, зокрема, дихальної системи, серцево-судинної, підвищення імунітету тощо.

Разом із тренером під час занять учасники опановують специфіку правильного виконання вправ. Адже під час рухів мають відповідно правильно відбуватися цикли скорочення та розслаблення м’язів, чергування вдихів та видихів, які читко узгоджуються з виконанням рухів. У людини, яка тренується за цією методикою, окрім загального зміцнення організму, формується вміння концентруватися й розслаблятися, що доволі позитивно впливає на нервову систему, хребет, сухожилля тощо.

Низка тренінгів й надалі триватиме щосуботи. На жаль, через обмежений формат Zoom-конференції до цих занять не можуть поки що приєднатися всі охочі. Тому серед осіб, які змогли взяти участь у заняттях, – представники ЗНУ, Школи Конфуція, Запорізької обласної федерації ушу та інші. Проте організатори працюють над розширенням технічних можливостей щодо формату, що дозволить забезпечити збільшення аудиторії. Про доступ до онлайн-тренувань буде повідомлено додатково.

Паралельно з цим здійснюється запис циклу тренувань із майстром Ван Цзінчжоу – для студентів факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, які вивчають цей напрям. Між іншим, у представників Школи Конфуція багато нових ідей і планів щодо популяризації цієї оздоровчої гімнастики серед представників ЗНУ, ЗОФУ та загалом мешканців Запоріжжя.

 

 Олена Хлистун

 

Схожі новини