Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Сазонова Оксана Юріївна

Сазонова Оксана Юріївна

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра міського будівництва і архітектури

Кандидат архітектури, доцент кафедри

Розклад консультацій

 • Дистанційні – Moodle (форум курсу, приватні повідомлення).
 • Запис на консультації: Facebook Messenger, Moodle (форум курсу, приватні повідомлення).
 • Дисципліни

  • Теорія та історія архітектури і містобудування
  • Проектування громадських просторів
  • Реновація об’єктів архітектури та міського середовища

  Біографія

  З 1995 до 2002 року навчалася в Полтавському державному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Архітектура будівель і споруд» і здобула кваліфікацію магістра архітектури.

  З 2002 по 2008 рік навчалася в аспірантурі кафедри дизайну архітектурного середовища та містобудування Полтавського державного технічного університету ім. Ю. Кондратюка під керівництвом доктора архітектури, професора Ніколаєнко В. А.

  В 2007 році зайняла посаду асистента кафедри дизайну архітектурного середовища та містобудування Полтавського державного технічного університету ім. Ю. Кондратюка.

  З 2008 до 2014 року обіймала посаду головного архітектора проєктів приватного підприємства «Архитон7», за цей період було запроєктовано ряд об’єктів різного призначення, серед яких:

  - офісна будівля по вул. Першотравневій в м. Кременчук (побудовано);

  - торговий комплекс з готельними номерами у м. Миргород (будівництво розпочато);

  - відкритий 100-метровий тир з рухомими мішенями у с. Судіївка Полтавського району для мисливського господарства «Кречет» (побудовано);

  - містобудівні обґрунтування мережі свинокомплексів у Глобинському районі для корпорації «Глобино», об’єктів громадського та виробничого призначення у Гадяцькому, Глобинському, Великобагачанському районах;

  - сільськогосподарські споруди у м. Глобино для фермерського господарства «Агросвіт», зерносховище на території фермерського господарства «Мічуріна» (збудовано);

  - індивідуальні житлові будинки, магазини з розробкою дизайну інтер’єрів в містах Полтава, Кременчук, Гребінка (побудовано) тощо.

  12 червня 2009 року на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва і архітектури захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури зі спеціальності 18.00.01 «Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури» на тему «Методика архітектурного формування загальноміської системи торговельного обслуговування (на прикладі м. Полтава)»

  Рішенням Президії Вищої атестаційної комісії України від 18 листопада 2009 року (протокол № 19-08/5) видано диплом кандидата наук (ДК № 055616).

  З 2010 по 2014 рік – доцент кафедри дизайну архітектурного середовища та містобудування.

  З 15 квітня по 5 листопада 2014 року виконувала обов’язки заступника декана архітектурного факультету.

  З 5 листопада 2014 року зарахована до докторантури зі спеціальності 18.00.01 «Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури», керівник – доктор архітектури, професор Ніколаєнко В. А., яку закінчила у 2017 році.

  З 2017 року працювала архітектором ПП «Архитон7», в складі авторського колективу виконано велику кількість містобудівних та архітектурних проєктів, серед яких:

  - детальні плани територій;

  - проєкт «Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вул. Шкільна, 18 в с. Розсошенці Полтавського району Полтавської області»;

  - проєкт «Реконструкція благоустрою міської зони відпочинку № 3 (обмежена р. Ворскла, пров. Товарним та вул. Сакко) в м. Полтава»;

  - проєкт «Будівництво сонячної електростанції, м. Кременчук» тощо.

  З 9 грудня 2016 року – Член Національної спілки архітекторів України (членський квиток № 4224).

  Працює на посаді доцента кафедри з листопада 2019 р.

  Наукова робота

  Сфери наукових інтересів: архітектурне проєктування будівель, споруд та територій. Має місце і проєктування інтер’єрів будівель. Тема дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури: «Методика архітектурного формування загальноміської системи торговельного обслуговування (на прикладі м. Полтава)» зі спеціальності 18.00.01 – «Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури».

  Має значний практичний стаж архітектурного проєктування та веде активну наукову діяльність:

  - за останні роки – 5 статей у фахових виданнях;

  - 5 дискусійних публікацій за матеріалами Міжнародних науково-практичних конференцій, матеріалами Всеукраїнських науково-практичних конференцій з міжнародною участю, матеріалами круглого столу.

  З 2016 року є членом Національної спілки архітекторів України.

  У 2019 році виконувала обов’язки наукового керівника науково-дослідної роботи «Історико-архітектурний опорний план м. Кременчук».

  Наразі є відповідальним виконавцем держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри міського будів­ництва і архітектури (раніше міського будівництва і господарства): «Забезпечення сталого розвитку терито­рій у галузях містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства» (шифр теми 1-ДВ/20, № держреєстрації 0120U104927). 2020-2022 рр.

  Постійно підвищує свій професійний і загальнокультурний рівень та педагогічну майстерність: в 2016 році пройшла підвищення кваліфікації в University of Applied Science, Luebeck, Germany, за темою «Praxis Partner Historische Stadt», у березні 2021 року отримала сертифікат Школи педагогічної майстерності Запорізького національного університету за проходження стажування на курсі підвищення кваліфікації «Вдосконалення педагогічної майстерності викладача закладу вищої освіти». 

  Сазонова Оксана Юріївна