Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили вектори розвитку міжнародного проєкту «Норвегія-Україна»

У ЗНУ обговорили вектори розвитку міжнародного проєкту «Норвегія-Україна»

У ЗНУ обговорили вектори розвитку  міжнародного проєкту «Норвегія-Україна»
18.03.2021 08:57 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут Міністерство оборони України проєктна діяльність міжнародна діяльність адаптація військовослужбовців проєкт Норвегія-Україна

Шістнадцятого березня до Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) з робочим візитом завітали учасники міжнародного проєкту «Норвегія-Україна». Їхньою основною метою стало обговорення подальших перспектив діяльності та векторів розвитку співпраці.

У зустрічі взяли участь начальник відділу соціальної політики Міністерства оборони України Сергій Кучеренко, президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації» Володимир Рубцов, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців “Лідер”» Геннадій Коноваленко та його заступниця Анастасія Коноваленко та керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн.

Вітаючи учасників зустрічі, Олександр Бондар подякував керівництву Міжнародного фонду соціальної адаптації за надану університету можливість бути учасником соціально-важливого міжнародного проєкту з підтримки військовослужбовців. «Керівництво ЗНУ та колектив університету, – підкреслив Олександр Григорович, – приділяють значну увагу роботі над виконанням проєкту, вони зацікавлені в його реалізації та постійному удосконаленні». Проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах зазначив, що нині перед учасниками проєкту «Норвегія-Україна» постало завдання провести детальний аналіз виконаної роботи та активно приступити до пошуків нових форм і напрямків його реалізації.

Звертаючись до присутніх, начальник відділу соціальної політики Міністерства оборони України Сергій Кучеренко наголосив на важливості співпраці Міністерства оборони України із Запорізьким національним університетом як невійськовим закладом вищої освіти. Гість висловив впевненість, що колишні військовослужбовці, які повернулися до цивільного життя, мають можливість отримувати нову спеціальність, зокрема й у цивільних закладах освіти, таких як, скажімо, Запорізький національний університет. Сергій Анатолійович позитивно оцінив співпрацю з вишем і висловив сподівання на її активне продовження.

Під час зустрічі також обговорили такі питання, як співпраця з Міністерством оборони України, чиї напрацювання можуть стати матеріалом для вивчення проблем соціальної адаптації військових і видання навчальних посібників із цих питань. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура запропонував у разі потреби використовувати під час процесу адаптації психологічний супровід від викладачів факультету соціальної педагогіки і психології ЗНУ, адже в ЗНУ вже є фахівці, які працюють у цьому напрямку, проводячи тренінги з адаптації військових.

Керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн зазначив, що слухачі курсів осіннього семестру навчатимуться за спеціальністю «Енергетична ефективність будівель». Викладачами стануть енергоаудитори-практики, члени атестаційної комісії з енергоефективності. А одним із підсумкових завдань планується організувати проведення енергетичного аудиту реальної будівлі, наприклад, навчального корпусу № 1 Запорізького національного університету. До речі, аудит завершиться публічним захистом. Також Сергій Віталійович зазначив, що заплановано видання значного за обсягом і змістом навчально-методичного посібника.

Наприкінці зустрічі Володимир Рубцов анонсував проведення конференції «Міжнародне співробітництво у вирішенні проблем соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей в Україні» за участю посла Королівства Норвегії, представників Міністерства соціальної політики, Міністерства оборони, Міністерства у справах ветеранів і Міністерства освіти і науки України.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

 

 

Схожі новини