Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка інженерного інституту, заступниця директора «Агенції розвитку Широківської громади» Катерина Мальцева

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка інженерного інституту, заступниця директора «Агенції розвитку Широківської громади» Катерина Мальцева

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка інженерного інституту, заступниця директора «Агенції розвитку Широківської громади» Катерина Мальцева
19.03.2021 11:07 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історія успіхів випускників ЗНУ

У рамках проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» продовжуємо розповіді про досвід професійного становлення вихованців Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Цього разу наша розповідь про випускницю інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету  Катерину Мальцеву, яка у 2014 р. завершила навчання за спеціальністю «Міське будівництво та господарство», а нині посідає посаду заступниці директора «Агенції розвитку Широківської громади».

- Пані Катерино, як Ви обирали майбутню спеціальність та місце навчання? Можливо, Ви продовжили професійну династію?

- Батьки – діти, одвічна тема (посміхається). Знаєте, як буває, моя мама мріяла, щоб я стала економістом чи бухгалтером. Але в 9-му класі, я дивилась на цей світ і не знала, чого хочу насправді і ким хочу стати. В той час мої однокласники пішли на підготовчі курси до будівельного коледжу, а я з ними за компанію, і так склалось, що я почала навчатись будівництву.

Після коледжу я вже працювала і мріяла продовжити освіту в м. Дніпро. Пам’ятаю той день коли їхала в автобусі з Дніпра і плакала, бо дізналась, що закрили набір на мою спеціальність після коледжу на третій курс в той заклад, де я так хотіла навчатись. Тоді мені здавалося, що все – життя зупинилось, тепер тільки робота і тільки вечірнє навчання в інституті або на заочному відділенні. Зараз я хочу зупинитись і сказати всім «СТОП» не треба сліз, якщо щось не вийшло – йдіть далі. А потім дивовижним чином, всупереч стереотипам та страхам (втрата двох років, бо після коледжу всі вступали на третій курс) я подала документи на І курс до ЗДІА на факультет будівництва. І ще жодного разу не пожалкувала про це.

- Які Ваші найяскравіші спогади від років навчання?

- Кожен день зі студентського життя це суміш різноманітних активностей, починаючи від навчання, лекцій, семінарів, практик і закінчуючи шаленими історіями, які мають лишатися в таємниці (сміється). Звичайно моя група, однокурсники і наша дружня сім’я студентського самоврядування назавжди в моєму серці. Наші студентські заходи, які ми самі придумували і реалізовували, це і перші квести в місті. Тематичні заходи для нашого гуртожитку, серед яких і вечорниці. А також легендарні свята на Л-ці.

- Пані Катерино, розкажіть, будь ласка, які посади Ви посідали в студентські роки? Як це допомогло Вам реалізувати себе?

- Мені академія дала не тільки фахові знання, а й можливості. Я була головою студентського самоврядування на факультеті. А перспективи, які надає студентське самоврядування – незліченні. Я отримала ази проєктного менеджменту (з яких нині проводжу тренінги), безцінний досвід та друзі. В студентські роки я входила і до складу Запорізької Міської молодіжної ради, де вже вирішувались питання іншого рівня і організовувались заходи не лише для студентів академії, а й для всіх інших навчальних закладів міста.

Після навчання я стала частиною команди ГО «Дивовижні» і перший наш івент в місті був реалізований в ЗДІА. Разом зі студентами ми відновили сквер біля головного корпусу.

Мені академія допомогла стати тим, ким я є зараз. З гордістю можу сказати що я не тільки магістр з міського будівництва та господарства, а й магістр з публічного управління та адміністрування – це моя друга освіта яку я отримала в Національній академії державного управління при Президентові України. Вона стала реальністю дякуючи рідному закладу освіти та активній життєвій позиції сформованій в мені в стінах академії.

- Хто з викладачів Вам найбільше запам’ятався і чим саме?

- Лілія Вікторівна Полікарпова, яка викладала нам вертикальне планування, а також садове паркове господарство. Для мне це були найцікавіші пари. Але Лілія Вікторівна була ще й заступником декана з виховної роботи, вона щоразу мене підтримувала, коли я приходила до неї і говорила: «Все пропало». Бо для голови студентського самоврядування факультету життя готувало багато викликів, і невтомно втілювало їх у життя. Як зараз пам’ятаю, вона говорила: «Я знаю, ти все здолаєш».

Також для мене людина-натхнення - це Ірина Вадимівна Марті, вона для нас була і психологом, і мамою студентського самоврядування, і завжди вірила в наші нереальні ідеї і підтримувала їх, радила і направляла нас не лише в студентських питаннях, а й у життєвих.

- Пані Катерино, а яку посаду Ви посідаєте нині? Де саме працюєте?

- Я працюю заступницею директора «Агенції розвитку Широківської горомади». Говорять, що робота має приносити задоволення, і треба займалися тим, що подобається. Моє місце роботи – це саме так як кажуть, бо я займаюсь тим що мені подобається - проєктами. Ще в студентські роки я зрозуміла для себе, що треба робити щось корисне для суспільства, бо наша професія містобудівників – пронизана важливістю і користю для мешканців міста. Зараз я втілюю цю філософію в своїй роботі, бо кожен проєкт, який ми створюємо та реалізуємо – це все на користь суспільству. Більш детально ви можете побачити на сайті Агенції: shyroke-agency.com.ua

- Чи допомагає Вам отримана освіта в повсякденному житті?

- Без заперечень і сумнівів – так! Хоч я зараз і не працюю за першою спеціальністю, але Академія дала мені знання та сформувала в мені ті життєві принципи, без яких я б не мала другої освіти, яка вже і привела мене туди де я зараз. Вклад alma mater в моє життя безмежний. Якщо б Ви побачили мене на першому курсі і тепер, то сказали б що це дві різні людини.

- Що б Ви побажали нинішнім студентам?

- Ставити велику мету та досягати її. Не перейматись дрібницями, не здаватися, навіть якщо вам потрібно перездати три рази один і той саме предмет – перездавайте, я точно знаю як це важко, але як приємно досягнути успіху. Обов’язково будьте активними, кидайте собі виклики, долучайтесь до студентського самоврядування, бо це всебічний розвиток вашої особистості та розкриття ваших найприхованіших талантів.

- Пані Катерино, а що Ви побажаєте нинішнім старшокласникам, які тільки обирають майбутню професію та заклад освіти?

- Я точно знаю, якщо ви старшокласник і читаєте моє інтерв’ю, то ви самостійно обираєте куди вступати та на кого вчитись, і ви точно на крок попереду мене в вашому віці, бо в свій час я просто пішла закомпанію. Так, мені пощастило, і я потрапила в чудовий вищий навчальний заклад і використала всі ті можливості, які були. Ви ж, обираючи, можете досягти, як мінімум, в два рази, а то і більше, ніж я. Найголовніше – ніколи не жалкуйте про вибір, не бійтесь кинути все і змінити шлях чи зробити крок назад і піти іншою дорогою, ваше життя – для вас, і воно прекрасне, в будь-якому його прояві!

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

 

 

Схожі новини