Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники філологічного факультету ЗНУ навчали медіаграмотності школярів та освітян Широківської та Біленьківської громад

Представники філологічного факультету ЗНУ навчали медіаграмотності школярів та освітян Широківської та Біленьківської громад

Представники філологічного факультету ЗНУ навчали медіаграмотності школярів та освітян Широківської та Біленьківської громад
19.03.2021 11:45 Все Головні новини Факультети Журналістики Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет факультет журналістики проєктна діяльність медіаграмотність співпраця зі школами

Освітяни та школярі Широківської та Біленьківської територіальних громад, учасники проєкту «Медіаграмотність: застосовувати, не можна відмовитись», нарешті «розставили розділові знаки» в назві проєкту і пібили його підсумки. Освітяни отримали сертифікати про участь у грантовій програмі та збірник методичних матеріалів, школярі – сертифікати та заохочувальні призи, а переможці конкурсу – дипломи переможців та цінні призи за участь у конкурсі.

Із листопада 2020 року по лютий 2021 року в Широківській та Біленьківській громадах викладачами філологічного факультету та факультету журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) реалізовувався грантовий проєкт «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» міжнародної програми «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Сполучених Штатів Америки та Великої Британії в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси.

Нагадаємо, грантовий проєкт «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» став одним із 20 проєктів в Україні, відібраних конкурсною комісією IREX для реалізації різноманітних онлайн-заходів для поширення інфомедійної грамотності серед старшокласників ы вчителів-предметників Широківської та Біленьківської територіальних об’єднаних громад.

Цей проєкт став логічним продовженням багаторічної співпраці викладачів філологічного факультету Запорізького національного університету з освітянами та школярами Широківської та Біленьківської громад. В реалізації проєкту брали участь викладачі кафедри української літератури (Ірина Бакаленко, Наталія Горбач, Юлія Курилова, Валентина Ніколаєнко, Олеся Слижук) та факультету журналістики (Юлія Любченко, Віктор Костюк, Катерина Сіріньок-Долгарьова, Олена Усманова) Запорізького національного університету та координатори від громад (Тетяна Антоненко, Ольга Бронзюк) за сприяння Громадської організації «Стратегії і технології ефективного партнерства» (голова правління громадської організації – Катерина Мальцева).

Активності грантового проєкту передбачали тренінги з медіаграмотності для школярів та вчителів-предметників громад. Ключовою темою онлайн-школи для вчителів «Використання онлайн-інструментів у процесі формування інфомедійної грамотності» та «Школи медіаграмотності» для школярів було поширення інфомедійної грамотності, інтеграція інфомедійної грамотності в навчальні програми (методологія IREX) шкільних предметів та використання онлайн-інструментів у процесі формування інфомедійної грамотності.

Участь у проєкті «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» дала поштовх учителям-предметникам на підготовку методичних матеріалів (конспектів уроків та вправ) щодо інтеграції інфомедійної грамотності в процес викладання шкільних предметів і впровадження нових методик в освітній процес.

Підсумком тренінгової програми проєкту для школярів стали конкурси з медіаграмотності. У номінації «Найкращий комікс із медіаграмотності» переможцями визнано: Бережну Ангеліну, Лукашівський НВК «ЗНЗ-ЗДО» (Широківська ОТГ); Соколянського Максима, Петропільський ОЗЗСО (Широківська ОТГ); Влада Онипка, Мар'ївський НВК (Біленьківська ОТГ); Івана Соломахіна, Відраднівський заклад загальної середньої освіти (Широківська ОТГ); Білібу Анну, Біленьківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (Біленьківська ОТГ). А в номінації «Відеоролик “Мій клас найкращий”» відзначено: роботу команди Біленьківської загальноосвіньої школи І-ІІІ ступенів – Білої Євгенії, Лавриненко Поліни, Баранової Марії, Деревинської Дар'ї, Козиряцької Олександри, Кузьменко Вероніки (Біленьківська ОТГ); Гаврилюка Давида, Відраднівський заклад загальної середньої освіти (Широківська ОТГ) Болюту Дар'ю, Лисогірський НВК (Біленьківська ОТГ); Богдана Юрченка, Відраднівський ЗЗСО (Широківська ОТГ); Васильєву Надію, Широківський ЗЗСО (Широківська ОТГ).

Координаторка проєкту Ірина Бакаленко зауважила: «Проєкт “Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись” став для всіх учасників “майданчиком” для обміну думками, інноваційними технологіями, онлайн-інструментами, методичними напрацюваннями та знаннями з інфомедійної грамотності. Бажаю творчого натхнення, нових відкриттів, планів та ідей на шляху формування медіаграмотного суспільства!».

Дізнатися більше про грантову програму «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Великої Британії та США в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси, можна за хештегами у соцмережах:

#Вивчайтарозрізняй

#МиМедіаграмотні

#Медіаграмотністьзастосовуватинеможнавідмовитись

 

 

 

Схожі новини