Представники філологічного факультету ЗНУ навчали медіаграмотності школярів та освітян Широківської та Біленьківської громад

Освітяни та школярі Широківської та Біленьківської територіальних громад, учасники проєкту «Медіаграмотність: застосовувати, не можна відмовитись», нарешті «розставили розділові знаки» в назві проєкту і пібили його підсумки. Освітяни отримали сертифікати про участь у грантовій програмі та збірник методичних матеріалів, школярі – сертифікати та заохочувальні призи, а переможці конкурсу – дипломи переможців та цінні призи за участь у конкурсі.
Із листопада 2020 року по лютий 2021 року в Широківській та Біленьківській громадах викладачами філологічного факультету та факультету журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) реалізовувався грантовий проєкт «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» міжнародної програми «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Сполучених Штатів Америки та Великої Британії в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси.
Нагадаємо, грантовий проєкт «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» став одним із 20 проєктів в Україні, відібраних конкурсною комісією IREX для реалізації різноманітних онлайн-заходів для поширення інфомедійної грамотності серед старшокласників ы вчителів-предметників Широківської та Біленьківської територіальних об’єднаних громад.
Цей проєкт став логічним продовженням багаторічної співпраці викладачів філологічного факультету Запорізького національного університету з освітянами та школярами Широківської та Біленьківської громад. В реалізації проєкту брали участь викладачі кафедри української літератури (Ірина Бакаленко, Наталія Горбач, Юлія Курилова, Валентина Ніколаєнко, Олеся Слижук) та факультету журналістики (Юлія Любченко, Віктор Костюк, Катерина Сіріньок-Долгарьова, Олена Усманова) Запорізького національного університету та координатори від громад (Тетяна Антоненко, Ольга Бронзюк) за сприяння Громадської організації «Стратегії і технології ефективного партнерства» (голова правління громадської організації – Катерина Мальцева).
Активності грантового проєкту передбачали тренінги з медіаграмотності для школярів та вчителів-предметників громад. Ключовою темою онлайн-школи для вчителів «Використання онлайн-інструментів у процесі формування інфомедійної грамотності» та «Школи медіаграмотності» для школярів було поширення інфомедійної грамотності, інтеграція інфомедійної грамотності в навчальні програми (методологія IREX) шкільних предметів та використання онлайн-інструментів у процесі формування інфомедійної грамотності.
Участь у проєкті «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» дала поштовх учителям-предметникам на підготовку методичних матеріалів (конспектів уроків та вправ) щодо інтеграції інфомедійної грамотності в процес викладання шкільних предметів і впровадження нових методик в освітній процес.
Підсумком тренінгової програми проєкту для школярів стали конкурси з медіаграмотності. У номінації «Найкращий комікс із медіаграмотності» переможцями визнано: Бережну Ангеліну, Лукашівський НВК «ЗНЗ-ЗДО» (Широківська ОТГ); Соколянського Максима, Петропільський ОЗЗСО (Широківська ОТГ); Влада Онипка, Мар'ївський НВК (Біленьківська ОТГ); Івана Соломахіна, Відраднівський заклад загальної середньої освіти (Широківська ОТГ); Білібу Анну, Біленьківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (Біленьківська ОТГ). А в номінації «Відеоролик “Мій клас найкращий”» відзначено: роботу команди Біленьківської загальноосвіньої школи І-ІІІ ступенів – Білої Євгенії, Лавриненко Поліни, Баранової Марії, Деревинської Дар'ї, Козиряцької Олександри, Кузьменко Вероніки (Біленьківська ОТГ); Гаврилюка Давида, Відраднівський заклад загальної середньої освіти (Широківська ОТГ) Болюту Дар'ю, Лисогірський НВК (Біленьківська ОТГ); Богдана Юрченка, Відраднівський ЗЗСО (Широківська ОТГ); Васильєву Надію, Широківський ЗЗСО (Широківська ОТГ).
Координаторка проєкту Ірина Бакаленко зауважила: «Проєкт “Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись” став для всіх учасників “майданчиком” для обміну думками, інноваційними технологіями, онлайн-інструментами, методичними напрацюваннями та знаннями з інфомедійної грамотності. Бажаю творчого натхнення, нових відкриттів, планів та ідей на шляху формування медіаграмотного суспільства!».
Дізнатися більше про грантову програму «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Великої Британії та США в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси, можна за хештегами у соцмережах:
#Медіаграмотністьзастосовуватинеможнавідмовитись