Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики провели онлайн-зустріч із журналісткою із Канади Лесею Погорело

24.03.2021 13:08 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес онлайн-зустріч засідання круглого столу зустріч із випускниками

Цього тижня на факультеті журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася онлайн-конференція з екс-телеведучою криворізького телеканалу «Рудана», кореспонденткою бердянських ЗМІ та авторкою сюжетів про життя в Канаді для українських телеканалів Лесею Погорело.

Засідання круглого столу на тему «Як за кордоном реалізувати себе у мас-медійній діяльності» розпочався з вітальних слів декана факультету журналістики Віктора Костюка та завідувачки кафедри журналістики Людмили Чернявської. Онлайн-зустріч проходила в рамках навчальних дисциплін «Ведучий на телебаченні» та «Технологія створення аудіовізуального продукту» для студенів третіх-четвертих курсів, які навчаються за спеціалізацією «Телебачення». Модераторками зустрічі стали представниці кафедри журналістики Алла Тернова та Тетяна Рогова.

Упродовж зустрічі спікерка Леся Погорело розповіла про власний досвід роботи в регіональних та закордонних ЗМІ, розкривши спільні та відмінні риси роботи на різних телеканалах. Вона наголосила на полізадачності журналістів, адже зранку кореспонденти знімають, начитують та монтують матеріали, а ввечері працюють у прямому ефірі ведучими. За її словами, журналісткою мріяла стати ще змалечку, тож, коли настав час обирати професію, довго не вагалася та вступила на омріяну спеціальність. Уже з другого курсу дівчина почала працювати в місцевих ЗМІ, а далі, крок за кроком, отримавши вагомий досвід у журналістиці та в силу родинних обставин, переїхала до Канади, до Ванкувера.

Кожен із присутніх мав змогу поставити питання, яких було чимало. Так, під час спілкування з гостею студентів хвилював момент переїзду до чужої країни та адаптації у ній. Вони цікавились, якими є умови працевлаштування в канадських ЗМІ, як опанувати мову, коли твій рівень англійської невисокий, як налагодити професійні контакти, середнім розміром заробітної плати журналістів. Окрім цього, пані Леся розповіла про свою співпрацю з провідними українськими телеканалами, де та як отримувати замовлення на постійній основі, про свою роботу в масовці фільмів та радила, із чого почати цей творчий шлях.

Онлайн-зустріч пройшла в конструктивній атмосфері, адже під час неї розкрили багато важливих нюансів та надали поради, як реалізувати себе у мас-медійній галузі за кордоном, поліпшити рівень володіння іноземною мовою. Спікерка поділилася інформацією про особливості менталітету закордонних колег та про те, як шукати потрібні важелі для успішного працевлаштування в Канаді. Вона наголосила на важливості волонтерства, правильно складеного резюме та позитивного настрою, що має панувати в творчому колективі.

Представники факультету журналістики висловлюють слова подяки пані Лесі за щире бажання поділитися власним досвідом зі студентами. Вони бажають їй ще більше творчих ідей, професійних успіхів та наснаги на нові звершення!

Алла Яременко