Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Історії успіхів випускників ЗНУ: вихованка факультету менеджменту, директорка Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Ольга Волкова

Історії успіхів випускників ЗНУ: вихованка факультету менеджменту, директорка Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Ольга Волкова

Історії успіхів випускників ЗНУ: вихованка факультету менеджменту, директорка Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Ольга Волкова
24.03.2021 14:37 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Менеджменту ZNU Zaporizhzhia National University факультет менеджменту відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі розповідь про роки навчання та побудову кар’єри вихованки факультету менеджменту, директорки Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Ольги Волкової.

Пані Ольга вважає, що завжди була звичайною дитиною, основним хобі якої було читання. У дитинстві вона прочитала майже всі книжки, які полюбляли діти. Здебільшого, це була література пригодницького жанру та казки. Найбільше їй подобалися уральські та сербські казки, а якщо брати пригодницькі книжки, то найулюбленішим автором був Всеволод Нестайко. Але, незважаючи на це, вона ніколи не мріяла та навіть не думала ставати бібліотекаркою. Її бажання були іншими, але доля склалася так, що вона опинилася на цій роботу, яка приносить їй величезне задоволення.

Її першим навчальним закладом був не Запорізький національний університет, а київський заклад вищої освіти, у якому вона вчилася на бібліотекаря. Навчатися на денній формі було для Ольги незручно, адже через деякий час вона почала працювати в бібліотеці, тому вона перевелась на заочне навчання. Варто додати, що вона почала працювати у бібліотеці з сімнадцяти років і, розуміючи, що це їй дійсно подобається, адже основою цієї роботи є любов до книжок, вона захотіла все своє життя працювати у бібліотеці.

Другу освіту Ольга отримувала саме в ЗНУ: це була потрібно для того, щоб саме стати директором бібліотеку, адже для цієї посади необхідна освіта в галузі менеджменту. Незважаючи на те, що Ольга навчалася на денному відділенні, у неї не було бурхливого студентського життя, адже вона у той же час працювала в бібліотеці, тож її навчання складалося зі здачі завдань та повернення до улюбленої роботи. Основною метою для неї було не знаходження нових зв’язків, а саме здобуття знань. Саме це, за словами Ольги, вона й отримала в ЗНУ.

«Мені дуже сподобався колектив викладачів факультету менеджменту, на якому я навчалась. Це такі люди, як мені здається, які дають максимальну кількість знань для того, щоб розвивати наше суспільство, щоб підіймати нашу економіку, для того щоб з їхнього факультету вийшли люди, які будуть справжніми спеціалістами», – говорить пані Ольга. Найулюбленішим її викладачем був Олександр Миколайович Олійник.

Пані Ольга дуже тепло згадує студентські роки – й ті часи, коли навчалася в Києві, і коли здобувала знання на факультеті менеджменту в ЗНУ. І якщо б їй запропонували щось змінити у своєму житті, вона б відмовилася.

Директорка Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки розповіла, що за ці роки їхня бібліотека може похвалитися величезною кількістю здобутків, а саме – постійним зростанням колекції книжок. Вона відзначає, що згадана кількість книг настільки велика, що просто споглядання обкладинок тих із них, що стоять на полицях, тривало б дві години, і це не кажучи про ті примірники, які знаходяться в книгосховищі. А найдовша екскурсія, яку вона проводила, тривала цілі чотири години.

«У нас дуже багато здобутків. Ми зараз позиціонуємо себе і свою роботу, не як бібліотеко – це книгосховище, як всі звикли думати про цей культурний заклад. Ми позиціонуємо себе й робимо все, щоб люди вважали нас центром розвитку громади, як центр неформальної освіти протягом всього життя і навіть, як центр розважального характеру, у якому люди можуть проводити своє дозвілля. Люди можуть прийти до бібліотеки, знайти тут своїх однодумців, створити власний клуб за певною темою та спілкуватися у нашій бібліотеці. Ми, своєю чергу, з радістю надамо літературу та допоможемо організувати захід, зараз ми не та стара бібліотека. На мою думку, це і є нашим найбільшим здобутком. У двохтисячних роках, через появу інтернету, у бібліотеки були важкі часи, особливо це стало помітно, коли інтернет з’явився у кожному домі. Люди почали скачувати книжки з сайтів та не приходили до бібліотеки, вважаючи, що всю інформацію можна отримати саме в інтернеті. Але зараз, через те, що в нашій країні почали діяти закони, пов’язані з авторським правмо, книжки стало важче знаходити у вільному доступі в інтернеті. Також на людей більше почало діяти поняття академічної доброчесності. Тому люди повертаються до бібліотеки, розуміючи, що в ній заховані скарби, й у нашій бібліотеці, дійсно, є ті скарби, які більше ніде не знайдеш. Також варто додати, що люди сюди приходять за живим спілкуванням», – розповідає пані Ольга.

Ольга Волкова не вважає себе кар’єристкою. У неї є одна задача, яку вона поставила перед собою ще п’ять років тому: «Я хочу, щоб бібліотеки розвивались, я хочу, щоб розвивалися бібліотекарі. Якщо коротко, я хочу, щоб ми стали трендовим місцем, щоб люди до нас не приходили, а бігли! Це, звичайно, вже відбувається, але не з тою швидкістю, із якою б хотілося. Моя мета – щоб люди, прийшовши до бібліотеки, отримували не лише знання, але й натхнення», – розповідає пані Ольга.

«Я дуже хотіла побажати усім студентам отримати ту професію, про яку вони мріють. Бо, коли ти навчаєшся не для того ,щоб отримати улюблену професію, з цього нічого не вийде. Це круто, коли ти йдеш працювати за тією професією, за якою хочеш, коли ти розвиваєш ту галузь, якою цікавишся. Я бажати, щоб студенти, після закінчення університету, потрапили саме туди, де вони мріяли працювати. Я вважаю, що якщо це трапиться з усіма студентами, то буде розвиватися наша країна та ми самі разом із нею. Також варто додати, що я дуже рада, що у ЗНУ відкрилася бібліотечна  спеціальність. Ми завжди раді, коли студенти приходять до нас на практику чи на екскурсію», –наголошує директорка бібліотеки. Також вона додає, що їхня бібліотека завжди рада, коли там з’являються нові обличчя, тож її працівники завжди готові провести екскурсію для відвідувачів.

Від себе додамо, що не варто вважати читання книжок нудним заняттям. Якщо ви так думаєте, то, швидше за все, ви просто не знайшли ще свій жанр. Можна навіть порівняти книжки з їжею: дехто любить рибу та ненавидить солодке, а хтось, навпаки, ненавидить рибу та обожнює їсти цукерки. Але, незважаючи на різницю в смаках, це все залишається їжею, яку їдять усі.

 

Влад Макаренко

 

 

 

Схожі новини