Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету, генеральний директор КП «Запоріжзеленгосп» Олександр Деревинський

25.03.2021 11:44 Все Головні новини Факультети Біологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху вихованця ЗНУ Олександра Деревинського, який у 2004 році закінчив біологічний факультет за спеціальністю «Мисливствознавство» (зараз «Лісове господарство»), а у 2018 році – магістратуру біологічного факультету за спеціальністю «Екологія». На сьогодні він – генеральний директор КП «Запоріжзеленгосп». В інтерв’ю пан Олександр поділився своїм розумінням обраної професії, життєвим досвідом і надав корисні поради студентам.

- Пане Олександре, розкажіть, будь ласка, про себе і свій професійний досвід: у якій галузі Ви сьогодні працюєте, чим займаєтесь?

- Після завершення навчання у 2005 році я пішов працювати в органи рибохорони. А з 2009 року перевівся до Державної екологічної інспекції в Запорізькій області, де працював до 2021 року спочатку головним фахівцем, потім начальником відділу біоресурсів Запорізької області, а також – заступником начальника та начальником відділу Управління державного екологічного нагляду (контролю) біоресурсів Запорізької області. На сьогодні мене призначили генеральним директором КП «Запоріжзеленгосп».

- Чому обрали для навчання саме цей факультет?

- Це – перспективний факультет, подібних факультетів із природничим напрямом (мисливствознавство, рибохорона, іхтіологія) не дуже багато. Мені хотілося глибше вивчити цей напрям, адже за природою – майбутнє, а за збереження екології бореться весь світ.

- Що Вам запам’яталось найбільше за роки навчання на біологічному факультеті ЗНУ?

- Найбільше мені запам’яталась практика на о. Джарилгач та на біостанції ЗНУ. Також запам’ятались викладачі факультету, зокрема В. Домніч, В. Вовченко, Н. Воронова та інші, які розуміють усі складнощі та проблеми подальшої роботи за освітніми напрямами. Вони пояснювали нам, де шукати необхідну інформацію, як все буде діяти в реальному житті, давали практичні поради щодо того, як отримані знання застосувати в житті.

- Якими були Ваші перші кроки після завершення університету?

- Перший свій досвід роботи я здобув, працюючи в органах рибохорони. Це був досвід налагодження комунікації з людьми різних категорій, вміння застосовувати знання природоохоронного законодавства в різних ситуаціях.

- Поділіться, будь ласка, власними секретами, розкажіть, як стати успішним у своїй професії?

- Найперше, необхідно уважно ставитися до практичних порад викладачів і запам’ятовувати їх. Також необхідно постійно займатися саморозвитком і самовдосконалюватись в обраній галузі, працювати, не покладаючи рук, і завойовувати авторитет.

- Які знання і досвід, здобуті під час навчання у виші, стали для Вас найціннішими?

- Під час роботи в органах рибохорони мені знадобились знання з іхтіології (види риб, де живуть, як ростуть, чим харчуються), з екології, ґрунтознавства, знання тваринного світу, правознавства в цій галузі, як застосовувати ті чи ті закони в певних випадках.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ для успішної самореалізації?

- Студентам необхідно якомога більше прислухатись до викладачів, ставити запитання. Також студентам і випускникам необхідно одразу розуміти, в якій галузі вони далі будуть працювати (мисливствознавство, іхтіологія, екологія), і сконцентруватись на вивченні всіх її аспектів, відповідного законодавства. Крім того, необхідно налагоджувати зв’язки з випускниками минулих років, які можуть порадити й допомогти в різних ситуаціях, необхідно завжди та постійно самовдосконалюватись, займатись саморозвитком, навчатись і рухатись вперед.