Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тиждень циклової комісії фізико-математичних дисциплін у металургійному фаховому коледжі ЗНУ подарував студентам нові знання

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували чимало просвітницьких заходів у рамках тижня циклової комісії фізико-математичних дисциплін у Відокремленому структурному підрозділі «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ» Запорізького національного університету. Проєкт утілювався в життя наче тривала та захоплююча подорож у світ магії чисел. Адже на студентів чекала низка пізнавальних, оригінальних, творчих і веселих заходів.

Насичений подіями перший день профільного тижня задав тон всьому марафону. Чим же здивували студентів коледжу та своїх колег представники циклової комісії фізико-математичних дисциплін? Перш за все, презентацією на тему «Таємниче число Пі». Її присвятили Міжнародному дню числа «Пі». Її автор – студент групи ТТ-19 спеціальності «Транспортні технології (на залізничному транспорті)» Тарас Кірієнко познайомив глядачів із цікавими відомими та маловідомими фактами про це загадкове число. Учасники заходу почули вірші про дивовижну константу та поринули в чарівний світ музики числа «Пі».

А потім настала черга інтелектуальної гри «Математичний мікс» між командами «Ерудит» і «Піфагор». Її учасники змагалися в конкурсі «Математичні поняття», заповнюючи пропущені в словах букви та вгадуючи математичні терміни. Студенти також намагалися встановити відповідність між датами та історією коледжу під час конкурсу «Історичний», розгадували «Математичний ребус» і перевіряли свої знання з математики за допомогою завдання «Знайди помилку». Знавці формул, взявши участь в однойменній грі, змогли методом спрощення математичного виразу отримати правильну відповідь – ZMFK.

Цікавим і несподіваним для учасників став конкурс «Поезія цифр», в якому вони з особливим шармом, ритмом й енергетикою читали вірші, записані цифрами. Кращими серед читців були Дмитро Бєляєв з «Сумним віршем» і Богдан Прочан з «Імпровізацією». А серед вболівальників найбільш активно заявили про себе студенти групи Е-20 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Андрій Школьний і Дмитро Суряднов.

Окрім участі в математичних конкурсів, студенти поринули в світ «Геометрично-оптичних ілюзій сприйняття» та пройшли психогеометричний тест «Геометрія і твій характер». За підсумками усіх етапів до перемоги свою команду «Піфагор» впевнено привела її лідерка Анна Загоруйко. А присутні не тільки переконалися в тому, що математика не лише серйозна, але й дуже цікава наука, а й отримали нові знання та досвід, масу задоволення, незабутні позитивні емоції та гарний настрій.

Не менш насиченими були й всі інші дні тижня. Наприклад, викладачка математики та основ інформатики і обчислювальної техніки Олена Бехтеренко в групі ГМ-19 спеціальності «Галузеве машинобудування» провела захід «Geogebra допомагає готуватися до ЗНО». За перемогу  змагалися три команди, але завдяки ерудиції  Івана Нагорного, який розв’язав більшість задач, перемогла саме його команда.

Конкурс художників «Домалюй!», в якому взяли участь майбутні електроенергетики та електромеханіки групи Е-20, передбачав злагоджену роботу студентського тандему. Одному зі студентів потрібно було на координатній площині за заданими точками побудувати фрагмент малюнку, а іншому – симетрично відобразити  побудовану графічну фігуру відносно віссі 0y. А потім учасники команди разом розмальовували отриману фігуру. Гравці працювали творчо, натхненно, із задоволенням і майже всі вони успішно  «побудували» один із символів  нашої держави – тризуб. Переможцями на виставці малюнків стали Андрій Школьний та Данило Процко. Але й це ще не все! За допомогою презентації, яку підготував Родіон Сідоров, студенти прослідкували історію становлення державного Герба України, тому можна впевнено сказати: цей марафон виявився не тільки цікавим, але й пізнавальним.

Конкурс рефератів «Багатогранники навколо нас» влаштувала для студентів групи ЗТ-20 спеціальності «Залізничний транспорт» на занятті з математики викладачка математики та вищої математики Олена Приходько. За результатами студентського голосування перше місце посів Денис Рябчиков, друге – Олександр Рогозний, третє – Володимир Луняченко, а Grand Prix отримав Костянтин Поляков.

У рамках Тижня циклової комісії фізико-математичних дисциплін серед студентів групи М-20 спеціальності «Металургія» на уроці інформатики відбувся конкурс комп’ютерних презентацій «Видатні науковці». Студенти продемонстрували свої навички роботи в програмі для створення презентацій і виявили творчі здібності. Проєкти були не тільки оригінальними, але й досить інформативними. Авторами кращих робіт журі визнало Ксенію Дуднік, Богдана Субботіна, Михайла Залеського, Олега Курту, Олексія Гончаренка та Сергія Вінніка.

А до Дня безпечного Інтернету викладач інформатики, комп’ютерної техніки і програмування та комп’ютерної графіки Андрій Сечин та студенти групи ОТ-20 спеціальності «Металургія» взяли участь у заході «Safer Internet Day Challenge 2021». За активну участь у ньому студенти Запорізького металургійного фахового коледжу ЗНУ отримали сертифікати учасників.

Інженерний навчально-науковий інститут