Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває підвищення кваліфікації вчителів англійської мови за проєктом MultiEd

У ЗНУ триває підвищення кваліфікації вчителів англійської мови за проєктом MultiEd

У ЗНУ триває підвищення кваліфікації вчителів англійської мови за проєктом MultiEd
29.03.2021 11:53 Все Головні новини Факультети Журналістики Іноземної філології MultiEd ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології факультет журналістики співпраця зі школами проєктна діяльність методичний семінар для вчителів проєкт MultiEd

Весняні шкільні канікули традиційно є періодом підвищення кваліфікації педагогів загальноосвітніх шкіл міста Запоріжжя і області. У цей час Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University)  організовує тренінги та семінари для вчителів. Цього року в рамках реалізації міжнародного проєкту «Erasmus+ KA2 CBHE Multied» «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України» представники факультетів іноземної філології та журналістики сільними зусиллями провели у форматі онлайн методичний семінар-практикум «Іноземна мова дистанційно: особливості викладання в режимі онлайн». Захід відбувся за участю фахівців КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради.

Ініціаторами й організаторами заходу стали: декан факультету іноземної філології к. філол. н., доцент Галина Морошкіна, голова НМР ФІФ, к. пед. н., доцентка кафедри викладання другої іноземної мови Ольга Каніболоцька та консультантка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» ЗМР Ірина Нагорнова.

На семінарі свої воркшопи провели викладачки ЗНУ: Світлана Запольських, к. філол. н., завідувачка кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови, Марина Залужна, к. філол. н., доцентка кафедри англійської філології, Наталя Надточій, к.пед.н., доцентка кафедри англійської філології та Катерина Сіріньок-Долгарьова, к. н. соц. ком, доцентка кафедри журналістики. Два заняття на тему «Інфомедійна грамотність онлайн» (тренерки – доцентки С. Запольських і М. Залужна) присвятили розгляду основних принципів інфомедійної грамотності з використанням онлайн інструментів: Mentimeter, Padlet, Jamboard. Учасники семінару обговорили особливості використання інфомедійних матеріалів на онлайн заняттях за допомогою Mentimeter, проаналізуювали основні типи медійного контенту і проілюстрували його на Padlet, отримали навички створення інтерактивних постерів на платформі Jamboard.

На своєму занятті «Основи медіаграмотності: аналіз і створення цифрового контенту» тренер доц. К. Сіріньок-Долгарьова ознайомила запорізьких учителів-мовників із основини принципами медіаграмотності й навичками аналізу інформації та її візуалізації за допомогою сервісу майнд меппінгу MindMup. Крім того, на семінарі відбувся міні-практикум зі створення контенту: інфографіки, постерів, інтерактивних презентацій у графічному редакторі Canva.

Третій воркшоп, який провела доцентка Н. Надточій, під назвою «Заняття CLIL: практичні заходи для керівництва розумінням та зосередженням уваги на мові», мав на меті ознайомити учасників із методикою CLIL (Content and Language Integrated Learning) – предметно-мовного інтегрованого навчання, яка спрямована на те, щоб органічно поєднати між собою фахові знання, предметно-мовні та загальномовні компетенції. Завдання на CLIL-уроці мають бути збалансовані між навчанням змісту та навчанням іноземної мови. Під час цього майстер-класу акцент зробили саме на навчанні англійської як іноземної мови.

Учасники воркшопів зауважили важливість і нагальність студіювання дистанційних форм роботи на заняттях з англійської мови, оскільки нині онлайн-робота в умовах адаптивного карантину лишається актуальною навичкою сучасного педагога. Ця програма підвищення кваліфікації для вчителів англійської мови вже стала другим онлайн-практикумом за проєктом MultiEd, перший було проведено в жовтні минулого року.

 

 

 

Схожі новини