Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка інженерного інституту, фахівчиня відділу управління проєктами в представництві Громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Владислава Чепельова

30.03.2021 14:00 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний навчально-науковий інститут відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У рамках проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ», який діє в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), продовжуємо розповідати про досвід професійного становлення та успіху випускників інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Сьогодні про роки навчання та професійний успіх розповідає вихованка спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Владислава Чепельова, яка нині працює в представництві Громадської спилки «Зелений центр Метінвест», де обіймає посаду фахівчині відділу управління проєктами.

- Пані Владиславо, як Ви обирали місце навчання та спеціальність?

- Для мене, як для творчої особистості, дуже важливо було обрати саме такий заклад вищої освіти, де я б могла не тільки отримати спеціальність, яка б перетиналася з архітектурою, а й проявити себе творчо. Єдиним навчальним закладом, що відповідав усім моїм вимогам, була на той час Запорізька державна інженерна академія. Ось я і зупинила на неї свій вибір.

- Чим запам’яталися Вам роки навчання?

- Безумовно, впродовж всього навчання конспекти, методички та підручники були невід’ємною часткою та важливим інструментом моєї освіти, проте студентські роки я запам’ятала, передусім, як процес становлення особистості: від «проєктування» до самого «будівництва». Група, в якій я навчалася, була дуже дружньою. Ми завжди готувалися разом до заліків та іспитів, допомагали одне одному виконувати курсові та реферати, підказували на екзаменах і святкували успішно «закриті» сесії.

Приємно згадувати й про позанавчальне життя, адже активне громадське життя студентів «Інженерки» відомо багатьом. Воно завжди було яскравим, супроводжувалося почуттям легкості та відчуттям, що ти можеш змінити все. Мій шлях до посади голови студентського самоврядування академії, яку я обіймала, почався з посади президента факультету будівництва та водних ресурсів. Мені подобалось бути лідером та робити командні проєкти, які «потрапляли в саме серце».

Вдячна всім, хто був поруч зі мною впродовж 2013-2019 років: викладачам кафедр промислового та цивільного будівництва, міського будівництва та господарства (нині це кафедра міського будівництва та архітектури), команді студентського центру мистецтв «Роrt-Artе» та культоргам, первинній профспілковій організації студентів, колишнім президентам факультетів, командам студентського радіо «Break.FM» та студентському сенату інженерки.

- Хто з викладачів Вам найбільше запам’ятався і чим саме?

- Найбільше запам’ятались ті, хто були разом впродовж всього періоду  навчання, а саме: Олександр Іванович Федченок, який завжди знаходив необхідні слова та мотивував на нові кроки; Каріна Володимирівна Бєлоконь, яка вміло робила акценти на тому, чого я не помічала чи не брала до уваги. Безумовно, Юрій Павлович Єгоров, який ніколи не знецінював роботи, що виконували студенти, та завжди жартував під час лекцій. Це дуже допомагало зняти напругу й розслабитися. А працівники організаційно-виховного відділу Ірина Вадимівна Марті та Віра Михайлівна Бочар, які прагнули  виховувати в молоді кращі людські якості, завжди були невід’ємною частиною студентського життя академії.

- Пані Владиславо, Ви завжди поєднували навчання з громадською діяльністю. А чи продовжили Ви цю традицію вже під час професійної діяльності?

- Так. Моя робота тісно пов’язана з громадською діяльністю: ми робимо соціально-важливі проєкти, що потроху змінюють наше місто, адже я працюю в представництві Громадської спилки «Зелений центр Метінвест», де обіймаю посаду фахівчині відділу управління проєктами. Наша діяльність спрямована на облаштування та озеленення прибудинкової території або прибережної території в Запоріжжі. Займаємося соціально-екологічними заходами для шкіл, університетів та для всіх запоріжців.

У цьому мені дуже допомагає досвід голови студентського самоврядування академії. Користуюся я отриманими навичками й під час роботи у виконавчому комітеті Запорізької міської молодіжної ради.

- Чи допомагає Вам отримана освіта в професійній діяльності та просто в житті?

- Звичайно. Усі знання, що я отримала, завдяки навчанню в академії, я використовую, як на роботі, так і житті. Вони просто не можуть не знадобитися.

- Пані Владиславо, а якою Ви бачите свою подальшу кар’єру?

- Для мене «кар’єра» – це не головне. На сьогодні я роблю саме те, що мені подобається та надихає, аби через багато років я змогла сказати, що «я зробила все, що хотіла, працювала тим, ким хотіла».

- Чим захоплюєтеся крім професійної діяльності?

- Моє основне захоплення впродовж усього життя – це малювання і Web-дизайн, розвиваю я й навички митця та мрію стати ілюстратором. Але й такі заняття, як катання на байдарках, на ковзанах мене теж приваблюють. Мені подобається подорожувати, і я намагаюся зі своїх мандрівок привозити не тільки яскраві пам’ятні фотографії, а й свої замальовки.

- Що б Ви побажали нинішнім студентам?

- Брати від років студентства все, що можна або навіть більше! Не втрачати жодної можливості та бути попереду всіх.

- А старшокласникам, які нині вирішують, ким бути?

- Треба не обирати «ким бути», а шукати шляхи, аби стати тим, ким ви мрієте стати. Якщо ж не має такої мрії, розвивайте себе як самостійну особистість та живіть так, як ви цього бажаєте.

Інженерний навчально-науковий інститут