Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі біологічного факультету провели онлайн майстер-клас зі щеплення рослин

Викладачі біологічного факультету провели онлайн майстер-клас зі щеплення рослин

Викладачі біологічного факультету провели онлайн  майстер-клас зі щеплення рослин
31.03.2021 10:02 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет кафедра генетики та рослинних ресурсів освітній процес майстер-клас

Нещодавно на базі кафедри генетики та рослинних ресурсів біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) для студентів 4 курсу освітньої програми «Мисливське господарство та рослинні ресурси» провели майстер-клас зі щеплення рослин у рамках дисципліни «Лісова селекція, розсадники відкритого та закритого ґрунтів». До цього заходу долучились викладачі біологічного факультету: завідувач кафедри генетики та рослинних ресурсів, доктор біологічних наук за спеціальністю «Генетика», професор Віктор Лях старший лаборант, асистент кафедри генетики та рослинних ресурсів Максим Мельник (тренер) і заступниця декана з виховної роботи, асистентка кафедри генетики та рослинних ресурсів Вікторія Яранцева.

Під час онлайн майстер-класу, який провів для студентів старший лаборант, асистент кафедри генетики та рослинних ресурсів Максим Мельник, вони мали змогу дізнатись про види щеплень, необхідні інструменти, серед яких: секатор для нарізки живців; окулірувальний ніж, який має пристосування для відділення кори і установки бруньки на новому місці; ніж для копулювання; садові ножиці. Також студентам продемонстрували, як робити різні види розрізів на гілках (т-подібний, поздовжний, поперечний), як відділяти кору, як зрізати бруньку і фіксувати розріз, як робити копулювання живців, пояснили в який період краще проводити щеплення, які допоміжні засоби використовують для обв’язування (садові стрічки, садовий вар, спеціальні замазки, етикетки для фіксації інформації). Присутнім на онлайн-заході розповіли, що щеплення рослин – вельми цікава й актуальна тема для студентів біологічного факультету, які опановують спеціальність «Мисливське господарство та рослинні ресурси». За час цього заняття його учасники дізнались тонкощі процесу щеплення рослин і навчились самостійно в лабораторних умовах правильно й коректно застосовувати інструменти та допоміжні засоби для щеплення рослин.

Нагадали студентам, що «щеплення» – це пересаджування частини однієї рослини на іншу. Коли відбирають гілочку (живець) чи бруньку (вічко) з рослини, то мова йде про прищепу. Рослина, на яку приживляють чужорідний елемент, називається підщепа. Відомо понад 100 різних способів щеплення рослин. Їх застосовують у садово-парковому, сільському, лісовому господарстві. Шляхом щеплення отримують гібридні рослини, зберігають цінні сортові якості, покращують стійкість до несприятливих чинників (сильних морозів, посухи, захворювань). Найвідомішими різновидами щеплення є окуліровка (окулірування); щеплення живцями; пересадка паростків і зародків на корінь, стебло, насінину; аблактування.

Детальну інформацію про щеплення рослин і відео майстер-класу можна переглянути за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=SeBfKvndu7Q

 

 

 

 

Схожі новини