Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології, фахівчиня Академії розвитку інтелекту “SMARTUM” Катерина Чумакова (Щербина)

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології, фахівчиня Академії розвитку інтелекту “SMARTUM” Катерина Чумакова (Щербина)

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології, фахівчиня Академії розвитку інтелекту “SMARTUM” Катерина Чумакова (Щербина)
06.04.2021 13:26 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація важливого профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою факультету соціальної педагогіки та психології, фахівчинею приватного центру «Академія розвитку інтелекту “SMARTUM”» Катериною Чумаковою (Щербиною).

Пані Катерино, розкажіть, будь ласка, про те, чому ви обрали факультет СПП?

- О, це справжня магія. Я відвідала День відкритих дверей в ЗНУ, ще коли навчалася в 10 класі. Тоді після привітання ректора та презентації факультетів всіх запросили відвідати зустрічі із деканами факультетів. Я ще не розуміла, куди саме хочу, але міркувала над галуззю туризму. Однак ми з мамою трохи переплутали аудиторії і зайшли до зали, де виступала декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко. Ми послухали, було дуже захопливо. Потім я пройшла тест на профорієнтацію і виявилось, що мої інтереси відповідають галузі «людина-людина», і ми подумали, що це – знак! І соціальна педагогіка «саме для мене». Я завжди любила бути серед людей і допомагати. Так я весь 11 клас готувалась до вступу й була щаслива, коли вступила на факультет СПП. У мене навіть є фото, де я виглядаю як справжній педагог, ми тоді грали ролі наук в шкільній виставі, я була зі стрічкою «педагогіка».

- Яким був Ваш перший досвід роботи за спеціальністю?

- Перший досвід роботи – це дозвіллєва практика, яка й була першою роботою. Я працювала вожатою у ДОЦ «Супутник», на третій сезон уже була вихователем там. Це – найяскравіші спогади з початку кар’єри. Стільки емоцій від спілкування з дітьми, перші педагогічні навички. Після завершення в 2013 році магістратури я працювала у Запорізькій спеціалізованій школі № 59 соціальним педагогом. Дуже вдячна директору Андрію Чумаченку за сприяння становлення мене як фахівчині. У мене були найкращі колеги-вчителі, які мене підтримували та вчили.

- Як склалась Ваша кар’єра і чи задоволені Ви професією?

- У 2015 році в мене з’явилась робота, яку я дуже люблю. Це – приватний центр «Академія розвитку інтелекту “SMARTUM”». Спочатку працювала тренером із ментальної арифметики, потім навчала тренерів. Мені дуже пощастило з керівниками. Я дуже задоволена, що працюю педагогом у такій інноваційній школі.

Кому Ви сказали б «дякую» за свій професійний розвиток?

- Я висловлюю подяку викладачкам факультету СПП: Наталії Заверико, Юліані Мацкевич, Тетяні Соловйовій, Олені Лещенко, Олені Шулькевич, Оксані Турській, Інні Бєляєвій. А також – моїй науковій керівниці магістерської роботи Олені Сібіль і декану Ользі Пономаренко.

Які поради Ви дали б абітурієнтам та студентам СПП?

- Перш за все, бути активними! В усьому проявляти ініціативу. Займатися волонтерською діяльністю. Відвідувати заходи, які сприяють професійному розвитку. Формувати широке коло знайомств і контактів. Бути дружніми і відкритими, пізнавати себе та світ.

 

 

 

Схожі новини