Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри романської філології і перекладу Юлію Третяк

У ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри романської філології і перекладу Юлію Третяк

У ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри романської філології і перекладу Юлію Третяк
07.04.2021 13:27 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології кафедра романської філології і перекладу ювілей привітання

Сьомого квітня святкує свій день народження шановна доцентка кафедри романської філології і перекладу ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Юлія Третяк. Викладачі та студенти факультету іноземної філології вітають зі святом шановну ювілярку, яка багато років присвятила розвитку рідного для неї факультету.

Базову вищу освіту Юлія Юріївна здобула на базі ЗНУ, який закінчила у 1995 році, отримавши кваліфікацію «Філолог. Викладач французької мови та літератури». Після закінчення університету деякий час працювала перекладачем департаменту експортних операцій АТ «Корпорація “Хортиця”», потім – фахівцем зі зв’язків із громадськістю Запорізької торгівельно-промислової палати. У 1999 році Юлія Третяк прийшла працювати викладачем кафедри на той час французької філології, де й почала ділитися набутими на той час знаннями зі студентами. На початку 2000-х рр. вона також пройшла курс навчання в аспірантурі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Деякий час працювала на факультеті довишівської підготовки ЗНУ, викладаючи французьку мову для його слухачів. Просуваючись кар’єрними сходинками під час роботи на ФІФ, вона обіймала посади старшого викладача, потім доцента кафедри. І на сьогодні – майже 20 років поспіль – продовжує здійснювати викладацьку, педагогічну, міжнародну й наукову діяльність, сприяє невпинному розвитку й процвітанню факультету іноземної філології й усього ЗНУ. 

Студентам ФІФ Юлія Третяк викладає такі теоретичні та практичні курси, як «Основна іноземна мова – французька», «Друга іноземна мова – французька», «Практика перекладу з основної іноземної мови», «Порівняльна стилістика», «Жанри та стилі». Окрім цього, багато уваги вона приділяє роботі зі студентами, які мають недостатній рівень підготовки, проводить із ними додаткові заняття, консультації, також організовує інші творчі види діяльності, що дозволяють молоді підвищити рівень власних знань і чуття французької мови.

Важко собі уявити без Юлії Юріївни роботу клубу любителів французького кіно, яка разом зі студентами відбирає фільми для демонстрації, готує супровід до фільму та завдання, які пропонуються для виконання студентам після перегляду кінострічки. Не обходиться й без вікторин, що складає для молодих франкофонів Юлія Юріївна на базі матеріалу фільмів, із якими вони познайомилися під час засідання кіноклубу.

Юлія Юріївна за час своєї трудової діяльності на ФІФ зарекомендувала себе як вмотивована творча особистість, яка відповідально й зацікавлено ставиться до роботи кафедри романської філології і перекладу, а також – усього факультету. Вона бере активну участь у методичній і громадській роботі, сама виступає організатором багатьох наукових, освітніх і методичних заходів ФІФ. Зокрема, це стосується участі в університетських і міжнародних конференціях із проблем романської філології, семінарах із підвищення кваліфікації для освітян вищої школи та вчителів загальноосвітніх закладів, марафонах франкофонії, щорічній Французькій весні та прийомі іноземних делегацій в ЗНУ.

Серед наукових інтересів Юлії Третяк – медійні жанри та особливості побудови інтерв’ю у франкомовній пресі. Зокрема, темою її наукової дисертації було обрано «Дискурсивний портрет респондента та стратегії його легітимації в жанрі французького газетно-журнального інтерв’ю».

Упродовж тривалого часу вона підтримує тісні зв’язки з міжнародною просвітницькою організацією «Альянс Франсез Іль-де-Франс» (Франція), на базі якої свого часу здійснила кваліфікаційне стажування. Юлія Третяк щороку допомагає й у роботі приймальної комісії та займається профорієнтаційною діяльністю. Вона постійно підвищує власну кваліфікацію, серед іншого, пройшла стажування в Університеті Дю Мен, сприяючи розвитку україно-французьких зв’язків, зокрема, з реалізації програми подвійного диплому для студентів ЗНУ. Також шановна ювілярка бере участь в організації відеоконференцій, здійснює рецензування шкільних підручників із французької мови тощо. Постійно Юлія Третяк розвивається як освітянка й науковиця, опановуючи інноваційні методики і сприяє підвищенню кваліфікації колег.

Шановну ювілярку, яка вміє підтримувати ділові та дружні стосунки із оточенням, за її високий рівень педагогічної майстерності, ділові й комунікативні здібності поважають колеги та студенти. У цей визначний для неї день науково-педагогічні працівники та студенти ЗНУ, рідні й друзі зичать цій прекрасній жінці багато щасливих років, невичерпного оптимізму й радості, усіляких гараздів і вірних друзів на її життєвому шляху, а також – здійснення найзаповітніших мрій та планів!

 

 

 

Схожі новини