Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка біологічного факультету, доцентка кафедри хімії Юлія Петруша

08.04.2021 11:09 Все Головні новини Факультети Біологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення і успіху вихованки ЗНУ Юлії Петруши, яка закінчила біологічний факультет за спеціальністю «Біологія» та спеціалізацією «Біохімія та імунологія», а на сьогодні вона – успішна науковиця, доцентка кафедри хімії.

- Пані Юлія, розкажіть, будь ласка, про себе та свій професійний розвиток.

- У 2000 році я закінчила навчання з золотою медаллю в гімназії № 107 за хіміко-біологічним профілем та вступила на 1 курс біологічного факультету Запорізького національного університету на спеціальність «Біологія», спеціалізація «Біохімія та імунологія». Цей вибір я зробила для себе ще в 7 класі, оскільки дуже цікавилася біологією та хімією, зібрала велику бібліотеку наукової біологічної та хімічної літератури, яка поповнюється й досі. Починаючи з 3 курсу навчання, паралельно працювала старшим лаборантом на кафедрі імунології та біохімії, тому що хотіла поєднувати навчання з практичною діяльністю. Ці роки залишили незабутні спогади та враження. Особливо запам’яталася робота в лабораторії клітинної та організменної біотехнології, пов’язана з вирощуванням медичної п’явки. За досягнення в навчанні в 2005 р. я отримувала стипендію мера, чим дуже пишаюся.

У 2005 р. із відзнакою закінчила біологічний факультет та вступила на бюджет до аспірантури ЗНУ за спеціальністю «Біоорганічна хімія», оскільки вирішила займатися й викладацькою, й науковою роботою. І жодного разу не пошкодувала про своє рішення. Із лютого 2012 р. працювала молодшим науковим співробітником у науково-дослідній лабораторії «Біотехнології фізіологічно-активних речовин», а з вересня 2012 р. почала працювати асистентом кафедри хімії.

- У якій галузі Ви сьогодні працюєте, чим займаєтесь?

- На сьогодні я – кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри хімії. Є співавтором більше 80 публікацій, із яких 5 – колективних монографій, 1 патент на винахід, 2 патенти на корисну модель, більше ніж 20 статей у фахових українських і міжнародних виданнях. Паралельно навчаюся в магістратурі за спеціальністю «Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська)», що дозволить вільно публікувати статті іноземною мовою в міжнародних виданнях і спілкуватися із закордонними колегами.

- Розкажіть, будь ласка, про свою наукову роботу та здобутки.

- Я активно займаюся науковою роботою, беру участь у виконанні держбюджетних тем і госпдоговорів. Мої наукові інтереси спрямовані на пошук нових біологічно активних речовин і вивчення залежності між їхньою будовою та біологічною дією.

- Що Вас надихає в роботі?

- Ще під час навчання в університеті я була впевнена, що мене більше приваблює саме наукова робота, але вже в аспірантурі переконалася, що обрала правильний шлях, і хочу бути також викладачкою. Особливо надихають на подальшу роботу та самовдосконалення студенти, які підходять після занять та дякують за цікаву лабораторну роботу чи просте пояснення складної проблеми.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема біологічного факультету?

- Майбутнім студентам раджу не боятися навантажувати себе роботою, тому що багато речей, які людина досягає або не досягає, залежать від неї самої. І не забувати про самоосвіту: читати рекомендовану літературу й постійно розвиватися, щоб реалізувати свій внутрішній потенціал.