Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочалася низка зустрічей студентів із практичним психологом

У ЗНУ розпочалася низка зустрічей студентів із практичним психологом

09.04.2021 11:32 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут відділ виховної роботи практичний психолог

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) потрібну допомогу надає практична психологиня відділу виховної роботи Ірина Марті. Кожний студент ЗНУ може звернутися до неї за порадою та прийти на індивідуальні консультації, а відтепер ще й стати учасником online-зустрічей.

Ініціатором і модератором першої online-зустрічі з практичним психологом став заступник директора з виховної та профорієнтаційної роботи інженерного навчально-наукового інституту Роман Воляр, а серед її учасників були студенти, які отримують освіту за спеціальностями «Архітектура та містобудування», «Економіка», «Металургія», «Менеджмент», «Будівництво та цивільна інженерія» та ін. У зв’язку з тим, що пандемія значно погіршила емоційний стан людей, Ірина Вадимівна обрала темою першої зустрічі розкриття питання «Що таке тривога та чому вона виникає? Тривожні стани під час пандемії». На заході розповіли, що таке тривожно-депресивний синдром; чому він виникає; як його розпізнати; чим тривога відрізняється від страху; чому депресія небезпечна та як її подолати; що робити, якщо твоя близька людина постійно відчуває тривогу чи знаходиться в стані депресії.

«Часом у нас виникають суперечливі почуття, які ми не можемо пояснити, – розповіла гостям заходу Ірина Марті. – Удома, в університеті, на роботі та в особистому житті, начебто, все добре, але щось все одно не дає спокою. Багатьом знайомий такий стан – це тривога, тобто неясне відчуття, коли чекаєш чогось поганого». Говорячи про стан тривоги, практичний психолог звернула увагу на те, що це не захворювання, з тривогою не треба боротися. Її неможливо позбутись, з нею можна лише навчитись жити.

А ось тривожно-депресивний синдром – «це хвороба сучасного суспільства, – зазначила Ірина Вадимівна. – Частіше за все, депресія проявляється у вигляді меланхолійного стану, апатії й пригніченості, а тривога характеризується підвищеним почуттям страху й емоційної напруженості. Якщо негативні переживання тривають досить довгий час або ситуації, які пробуджували цей стан, завершилися, а погані почуття залишилися або з’явилися нові нізвідкіля, то це привід задуматися, що в житті щось не так. Таке занепокоєння називають патологічною тривогою. Вона не пов’язана з реальною небезпекою, але може помітно зіпсувати звичний хід життя людини. Якщо ви помітили кілька з симптомів цього стану в себе чи близьких – варто звернутись до фахівця».

То що ж робити, щоб уникнути цього стану, чи як допомогти близькій людині впоратися з депресією? Практична психологиня запропонувала гостям низку простих і дієвих заходів. «Якщо помітили в близької людини ознаки депресивного стану, перш за все, приділяйте їй більше уваги. Просто говоріть із нею, навіть тоді, коли вона не хоче цього. Йдіть першими на контакт, – порадила Ірина Вадимівна. – Запропонуйте варіанти виходу з ситуації, нагадайте людині, що вона дорога вам, що ви її любите та підтримуєте. Пригостить її шоколадкою, адже депресія – це хвороба, під час якої зменшується кількість серотоніну, а шоколад його підвищує». На допомогу прийдуть і цікаві заняття, які ви виконуватимете разом, а саме: прогулянки на свіжому повітрі; можна пройтись крамницями, зайнятися спортом.

Звернула увагу Ірина Марті й на те, як боротися з пригніченістю, що викликана пандемією. «Ми хвилюємося, коли чогось не розуміємо, - зазначила Ірина Вадимівна. – Отже, якщо ви краще вивчите об’єкт вашої тривоги, то зможете частково подолати невизначеність. Для цього не потрібно щохвилини оновлювати стрічку Facebook. Ознайомтеся з інформацією на сайті ВООЗ: всі офіційні дані про вірус та правила поведінки під час карантину в одному місці. Це дасть вам більше відчуття безпеки». Потрібно дізнатися й якомога більше, що робити, щоб мінімізувати ризик захворювання та як бути, якщо ви, все ж таки, захворіли.

За час заходу зауважили, що, мабуть, не існує людини, яка хоча б раз у житті не потрапляла в скрутне становище, вихід з якого не могла знайти самостійно. Не можливо уникнути й стресових ситуацій, які нерідко завершуються депресіями. У такі хвилини дуже важливо отримати підтримку та допомогу кваліфікованого фахівця-психолога. Тож наприкінці зустрічі Ірина Марті запропонувала студентам вносити свої пропозиції стосовно тем, які обговорюватимуться на наступних зустрічах, і нагадала, як можна записатися на консультацію до практичного психолога. Для цього потрібно надіслати листа електронною поштою irinamartizp@gmail.com

або прийти на зустріч до кабінету психолога, який розташований у навчальному корпусі ЗНУ № 4, кабінет 211 в понеділок, середу та четвер з 9.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, або до інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, корпус № 9, кабінет 71 у вівторок чи п’ятницю з 9.00 до 11.30 та з 13.00-15.00 (попередньо уточнивши інформацію електронною поштою про години роботи, адже ситуація з карантином може диктувати й нові правила).

Інженерний навчально-науковий інститут