Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до вебінару з прав людини

Правники ЗНУ долучилися до вебінару з прав людини

12.04.2021 10:40 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет вебінар наукова діяльність міжнародна діяльність

Десятого квітня 2021 року науковці та здобувачі всіх трьох рівнів вищої освіти, які навчаються на юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) за спеціальністю 081 «Право», долучилися до участі у вебінарі на тему «Права людини та верховенство права в історичних подіях та постатях». Це частина низки онлайнових заходів, безпосерердньо присвячених історії та сучасному стану прав людини та руху за рівноправ’я як у світі загалом, так і в Грузії та Україні зокрема.

Під час вебінару учасники мали можливість дізнатися про історію становлення прав людини від найдавніших часів до сьогодення. А також – почути інформацію про відомих активістів/ок і правозахисників/ць, які власними діями просували ідеї рівності у правах; зрозуміти, як відбувалося формування та становлення ідеї верховенства права; проаналізувати історичний рух України на шляху становлення демократії та поваги до прав людини.

Основним спікером вебінару виступив Олександр Войтенко, історик, фаховий тренер із прав людини, толерантності та методики викладання суспільних дисциплін, який за роки активної роботи в громадянському суспільстві координував проведення молодіжних шкіл із прав людини, методично забезпечував діяльність таборів із толерантності та недискримінації, є автором численних методичних посібників із прав людини, історії Голокосту, громадянської освіти. Модератором вебінару мтав Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини» (Україна), член тренерського пулу Молодіжного департаменту Ради Європи, незалежний експерт Мережі з громадянської освіти у Східній Європі (EENCE).

Представники ЗНУ мали можливість ставити запитання, спілкуватись зі спікером під час вебінару, поглибити свої знання з проблематики прав людини, верховенства права, способів захисту прав людини. А також –отримати електронний сертифікат про участь у вебінарі як підтвердження отримання знань у інформальній освіті, взяти участь у конкурсі мінідосліджень на тему представництва прав людини у своєму населеному пункті та отримати фінансову підтримку для реалізації ініціатив. Організаторами вебінару виступили: ГО «Вектор прав людини» (Україна) у партнерстві з ГО «Світ толерантності» (Грузія) та ГО «Простір вільних ініціатив» (Україна) в межах проекту «У пошуках прав людини» за підтримки Фондації Будинків прав людини та фінансової підтримки Європейського Союзу, співпраця із якими для науковців та здобувачів ЗНУ вже досить тривала.