Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Центр радіозв`язку інженерного навчально-наукового інституту поновив роботу колективної радіостанції

12.04.2021 12:34 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут колективна радіостанція

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) наказом ректора Миколи Фролова створено Центр радіозв`язку інженерного навчально-наукового інституту, на базі якого поновлено роботу колективної радіостанції. Це стало можливим завдяки активній позиції та всебічній підтримці проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука та проректора з науко-педагогічної робота та технічної освіти Віктора Банаха.

Запуск роботи радіостанції відбувається в рамках відзначення 50-річчя її створення, адже позивний сигнал UK5QBE тоді ще Запорізького індустріального інституту вперше почули в ефірі ще у травні 1971 року. Організаторами радіостанції та її першими операторами були Василь Дудка, Володимир Латишенко та Анатолій Усачов. Протягом наступних десятиліть оператори «колективки» провели сотні тисяч радіозв`язків із більше ніж 300 країнами та територіями світу, отримали більше ніж 800 дипломів. Фахівці радіостанції підготували 20 майстрів спорту СРСР, кілька десятків кандидатів у майстри спорту. Колективна радіостанція запорізького вишу входила в десятку найсильніших радіостанцій Радянського Союзу, пізніше сім разів ставала Чемпіоном України в національних змаганнях.

Основна мета створення Центру радіозв`язку – популяризація технічного напряму підготовки та професійної орієнтації молоді при виборі майбутньої спеціальності.

Микола Папіровський,

Заступник директора центру радіозв`язку ЗНУ,

керівник ГО «Запорізький радіоклуб»