Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти інженерного інституту стали активними учасниками всесвітнього екологічного проєкту «Озеленення планети»

Студенти інженерного інституту стали активними учасниками всесвітнього екологічного проєкту «Озеленення планети»

Студенти інженерного інституту стали активними учасниками всесвітнього екологічного проєкту «Озеленення планети»
13.04.2021 09:12 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут Зелений центр Метінвест Запоріжжя Платформа спільних дій всесвітній екологічний проєкт Озеленення планети екологічна акція

Десятого квітня стартував всесвітній екологічний проєкт «Озеленення планети», в рамках якого в 100 країнах світу впродовж доби планувалося висадити мільйон дерев. Цей проєкт є продовженням всеукраїнської акції «Озеленення України», яка відбулася в жовтні 2020 року. Організатором проєкту «Озеленення планети» є благодійний фонд «Озеленення України», а його засновниками – президенти «CEO Club Ukraine» Сергій Гайдайчук та «Business Woman Club» Ганна Крисюк, за підтримкою Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів і Державного агентства лісових ресурсів України. Активну участь у русі взяла й молодь інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Як розповів заступник директора з виховної та профорієнтаційної роботи Роман Воляр, студентів запросив приєднатися до акції провідний фахівець зі взаємодії з молоддю ПАТ «Запоріжсталь» Анатолій Ширма. А безпосередньою організацією поїздки та формуванням команди займалася голова студентської ради ІННІ Мілєна Сьомчина. Вміло й швидко викопували ями, саджали молоді деревця и поливали їх всі члени команди інституту. А саме: Ілля Бугаєць, Даніїл Чередніченко, Катерина Батюк, Ілля Ференчук, Михайло Науменко, Дар’я Воробйова, Данило Тотьмянін, Артем Щербань і Дана Морозова.

Висадка дерев у рамках глобальної екологічної ініціативи «Озеленення планети» проходила з дотриманням соціальної дистанції: одне дерево висаджує одна людина або члени однієї сім’ї. Учасників забезпечили необхідними засобами індивідуального захисту й антисептиками. Екологічна ініціатива реалізовувалася в кількох місцях, серед іншого, на вулицях Демократичній, Тенісній, на території районного пляжу тощо.

Як розповів керівник ГС «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба, члени спілки разом із волонтерами висадили 100 лип біля зони відпочинку, а зелена частина району поповнилася 300 молодими саджанцями верб і кленів. Поділилися своїми враженнями й наші студенти: «Погода в суботу видалася чудова, – розповіла Мілєна Сьомчина, – і це ще більше покращувало загальний настрій. Усі ми були дуже раді вибратися на свіже повітря й взяти участь у такій важливій і корисній справі!». Михайлу Науменку риття ям і полив саджанців принесли справжнє задоволення, адже, на його думку, світ навколо себе треба покращувати. «Головне, – вважає Михайло, – щоб для таких подій вдавалося знайти вільний час». А Данило Тотьмянін, який далеко не вперше брав участь у таких заходах, зазначив, що ями копали швидко, дружно, тільки посадили деревце – а воно вже полито! Настрій весь час був чудовий, та й погода радувала. «І ще, – з усмішкою додав Данило, – нас пригощали дуже смачними пиріжками і чаєм!». Катерина Батюк теж вже має досвід участі в акціях від «Метінвесту»: «Дівчата, – розказала Катерина, – трохи допомагали хлопцям під час риття ям, але набагато важливіше було акуратно розгортати упаковані в щільний матеріал коріння молодих дерев. При цьому ми постійно турбувалися про те, щоб земля з них не обсипалася». Дівчина бажає тим, хто не взяв участь у цій акції, неодмінно наступного разу долучитися до неї, адже це – весело та дуже цікаво!

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини