Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет соціальної педагогіки та психології мотивує абітурієнтів до нових досягнень

У рамках реалізації профорієнтаційної роботи факультетом соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) за підтримки декана Ольги Пономаренко провели низку заходів, спрямованих на інформування майбутніх вступників щодо освітніх програм факультету.

Завідувачка кафедри психології, доцентка Наталія Губа та студентка 1 курсу магістратури спеціальності «Психологія» Анастасія Дмитрієва взяли участь в організації та проведенні профорієнтаційних зустрічей з учнями старших класів Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 52 та Приватного комплексу безперервної освіти «Ейдос». Вони надали випускникам інформацію про факультет, а також розповіли про специфіку освітніх програм факультету, висловивши сподівання побачити учнів у майбутньому як студентів факультету СПП.

Старшокласники під час заходу мали змогу ближче познайомитися зі специфікою пропонованих освітніх програм, особливостями вступу у 2021 році та навчання на факультеті, а також – отримали відповіді на запитання, котрі їх хвилюють. Випускники дізналися й про те, як відбувається освітній процес, про можливості кафедри в підготовці психологів, про можливість вступити на бюджет тощо.

Кафедра соціальної педагогіки та спеціальної освіти активно проводила профорієнтаційні заходи. Так, у рамках семінару з підготовки педагогів-тренерів для роботи зі студентською молоддю за програмою «PROнавички майбутнього» у м. Святогірську Донецької області завідувачка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Наталія Заверико та доцентка кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Лариса Іванова презентували інформацію щодо освітніх програм, за якими здійснюється підготовка на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ. Учасники програми – представники закладів загальної середньої та післядипломної освіти – мали змогу ознайомилися з переліком освітніх програм і продемонстрували свою зацікавленість у налагодженні співпраці з факультетом соціальної педагогіки та психології.

Представники кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти проводили зустрічі зі стейкхолдерами. Зокрема, завідувачка кафедри, професорка Наталія Заверико провела робочу зустріч з обговорення програми практики для логопедів із заступницею директора з навчально-виховної роботи Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Оберіг» Наталією Вишняк.

Магістр о/п «Соціальна педагогіка» Ірина Драчевська серед старшокласників ЗНВК № 60 провела заняття на соціально-педагогічну тему: «Профілактика булінгу серед учнівської молоді», а також інформувала їх про спеціальності факультету соціальної педагогіки та психології.

Мобільна профорієнтаційна бригада студентів та викладачів факультету СПП протягом місяця працювала зі вступниками, які прийшли до Запорізького національного університету, щоб взяти участь у низці безкоштовних пробних тренінгів ЗНО. Так, під керівництвом доценток кафедри психології Наталії Мосол та Олени Малини студенти першого курсу та магістри спеціальності «Психологія» поспілкувалися із старшокласниками та роздавали інформаційні флаєри й афіши. За координації викладачки кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Уляни Авраменко, викладачки кафедри дизайну Анни Чемерис, доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти Олени Самсонової, студенти о/п «Соціальна педагогіка», «Дошкільна освіта» та «Графічний дизайн» поширювали профорієнтаційні флаєри серед вступників-учасників пробних тренінгів ЗНО. Старша викладачка кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяна Турбар разом із студентами з «Початкової освіти» та «Театрального мистецтва» інформували вступників під час завершальної сесії пробних тренінгів ЗНО. Під час цих тренінгів старшокласники дізнались про переваги навчання на одному з актуальних і потужних факультетів ЗНУ, отримали інформацію щодо вступу-2021 на освітні програми факультету СПП.

Викладачі факультету взяли участь як консультанти в проведенні пробних тренінгів ЗНО: доцентка кафедри психології Тетяна Скрипаченко, доцентка кафедри акторської майстерності Тетяна Гердова, викладачка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Вікторія Апухтіна та старша викладачка кафедри дизайну Анна Виноградова,

Ще один напрям активної профорієнтаційної діяльності факультету соціальної педагогіки та психології – популяризація спеціальностей у соціальних мережах, зокрема, поширення розгорнутої інформації щодо можливостей та перспектив навчання на факультеті СПП. Із цією метою представники кафедр факультету соціальної педагогіки та психології на власних сторінках у соціальних мережах поширюють інформацію щодо освітніх програм: «соціальна педагогіка», «психологія», «логопедія», «дошкільна освіта», «початкова освіта», «театральне мистецтво» та «графічний дизайн».

Під керівництвом доцентки кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Тетяни Соловйової за участю студентів о/п «Логопедія» створили профорієнтаційний відеоролік для абітурієнтів, ознайомитися з яким можна за лінком: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1110813762748813&id=100014605990463

На сайтах та на інформаційних дошках шкіл м. Запоріжжя та Запорізької області викладачами факультету поширено афіши СПП з актуальною інформацію щодо вступу-2021.

Заступниця декана з профорієнтаційної роботи факультету соціальної педагогіки та психології Олена Лещенко зазначила: «Профорієнтаційні зустрічі, відгуки абітурієнтів у соціальних мережах продемонстрували, що молодь, турбуючись про своє майбутнє та професійне самовизначення, обирає освітні програми факультету соціальної педагогіки та психології! Тому чекаємо вступників на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ!» .