Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті відбулася потужна міжнародна онлайн-конференція «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави»

На економічному факультеті відбулася потужна міжнародна онлайн-конференція «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави»

На економічному факультеті відбулася потужна міжнародна онлайн-конференція «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави»
16.04.2021 17:10 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет міжнародна діяльність наукова діяльність конференція

П’ятнадцятого квітня на базі економічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) в онлайн-режимі на платформі zoom розпочала роботу XVІІ Міжнародна науково-практична конференція «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави». Це – традиційний для науковців економічного факультету захід, який щороку об’єднує представників провідних закладів вищої освіти України, але й із Литви, Польщі та Казахстану.

Нагадаємо, що цьогорічна конференція походила в рамках проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні»/«Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine» (DIRUT) 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE за підтримки Програми Erasmus+: Jean Monnet Європейського Союзу, що реалізується у Запорізькому національному університеті (2020-2023 рр).
 Серед її організаторів та учасників Міністерство освіти і науки України, Запорізький національний університет, Запорізька обласна державна адміністрація, Національна Академія наук вищої освіти України, Академія економічних наук України, Всеукраїнська спілка вчених-економістів, Луганський національний університет ім. Т. Шевченка, Дніпровський національний університет ім. О. Гончара, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди», Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, Хмельницький національний університет. А також – Вармінсько-Мазурський університет (Польща), Економічний університет у Катовіцах (Польща), Уряд гміни Громадка (Польща), Вища школа комунікації та управління в Познані (Польща), Інститут розвитку міжнародної співпраці (Польща), Казахський національний педагогічний університет ім. Абая (Казахстан), Казахський університет «Нархоз» (Казахстан) і Казахський університет Алмати.
Робота учасників конференції – науковців із різних країн – розпочалася пленарним онлайн-засіданням, у якому взяли участь понад 80 учасників. На його початку зі словами щирого вітання до присутніх звернулися проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук і декан економічного факультету Алла Череп. Геннадій Миколайович привітав присутніх від імені ректорату, зокрема ректора Миколи Фролова. Він наголосив на важливості й актуальності теми, яку науковці обрали для розгляду, а також подякував науково-педагогічним співробітникам економічного факультету під керівництвом декана Алли Череп за плідну наукову й міжнародну діяльність. Проректор побажав усім учасникам наукової конференції наснаги та плідної роботи. До роботи конференції приєднався проректор з навчально-педагогічної роботи Олександр Гура, який зазначив «Я дуже радий бути присутній на щорічному традиційному заході. Наш університет продовжує розвиватися та працювати незважаючи на ситуацію, що склалася в світі. Вірус згуртував наш колектив, у всьому потрібно шукати позитивні моменти. Світ маленький і в наших силах шукати нові методи та прийоми його розвитку. Ми сильні, як ніколи! Можемо дозволити зарядити один одного позитивом!!!».
Своєю чергою, Алла Василівна привітала учасників наукового зібрання. Вона зазначила, що такі міжнародні конференції, серед постійних учасників яких – науковці з Польщі, країн Прибалтики, Казахстану, давно вже стали важливим складником наукового життя факультету. Декан подякувала всім, хто приєднався до проведенні конференції в онлайн-режимі.
Вона надала слово для привітання Жанетті Симанавичене, професорці, зав. лабораторії Бізнес-інновації університету Ромериса (Литва), Меруерт Канабековій, к.е.н., доцентці, заступниці завідувача кафедри економіки Казахського національного педагогічного університету ім. Абая, Світлані Файзуліній, к.е.н., доценту Казахського національного педагогічного університету ім. Абая, Раушан Бековій, доцентці Казахського університету «Туран», Раї Гулимбетовій, докторантці 3 курсу Каспійського суспільного університету (м. Алмата) та іншим іноземними учасникам конференції. Усі вони подякували представникам Запорізького національного університету, зокрема економічного факультету під керівництвом його декана Алли Череп за можливість взяти участь у цій важливій науковій події. Учасники заходу відзначили, що дуже цінують можливість у цій складні часи мати змогу взяти участь в обговоренні такої актуальної теми, як «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави» на міжнародному рівні.
Також учасників привітав Перший віцепрезидент, Головний учений секретар ГО «Міжнародна Академія освіти і науки», професор Сергій Пузік. Він розповів про діяльність Академії, зокрема її економічного напрямку роботи, який курирує професорка Алла Череп. Також Сергій Олексійович виголосив доповідь на тему «СОЦІАЛЬНО- ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ».
Своєю чергою, декан економічного факультету Алла Череп, своєю чергою, представила доповідь «ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ НА ЗАСАДАХ РЕСУРСОЕФЕКТИВНОСТІ».
Крім того, на пленарному засіданні пролунали виступи науковців ЗНУ – професорки, академіка академії наук вищої освіти України, завідувачки кафедри менеджменту організацій та управління проектами Інженерний навчально-науковий інститут Запорізького національного університету Валентина Воронкова «КОНЦЕПЦІЯ VUCA ЯК ВИРАЖЕННЯ НЕСТАБІЛЬНОСТІ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19» та доктора фіз-мат. наук Ігоря Козина (колективна робота разом із О.І. Баштанник, Н.К. Максишко, економічний факультет) «ПРО ОПТИМІЗАЦІЮ РОЗМІЩЕННЯ МЕДИЧНИХ УСТАНОВ В ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ».
Також під час пленарного засідання свої доповіді представили представник Асоціації Українських банків Олександр Марковський «БАГАТОРІВНЕВА СТРАТИФІКАЦІЙНА МОДЕЛЬ УПРАВЛІННЯ БАНКІВСЬКИМИ РИЗИКАМИ», консультант Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» із запуску кейс-клубів Ярослав Жидик «ЯК ЗРОБИТИ КЕЙС-КУЛЬТУРУ МАСОВОЮ І ДЛЯ ЧОГО ЦЕ ПОТРІБНО?» та інші.
Важливою особливістю роботи конференції стало те, що в її роботі взяли участь як відомі науковці, котрі присвятили себе вивченню різних актуальних питань економічної галузі, її сьогодення та перспектив, проблем і здобутків, так і економісти-практики. Саме це дозволило під час заходу розглянути важливі аспекти управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави на прикладі різних країн.
Не менш плідною та різноплановою була робота за секційними напрямками: «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ», «ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ТА СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА», «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ І АУДИТУ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ», «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФІНАНСУВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ХХІ СТОЛІТТІ», «МОДЕЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ», «ЕКОНОМІКА ПРАЦІ ТА МАРКЕТИНГ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ» та «УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ РЕГІОНІВ ТА ДЕРЖАВИ ЯК СКЛАДОВА ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ».
Під час їхньої роботи учасники мали можливість заслухати доповіді науковців, взяти участь в обговоренні, поставити всі актуальні для них запитання й визначити подальші шляхи плідного наукового співробітництва та дослідження багатьох актуальних на сьогодні тем.
Наприкінці заходу його учасники подякували організаторам – представникам економічного факультету ЗНУ – за високий організаційний рівень, на якому відбулося потужне наукове зібрання. А також – за можливість, попри всі складнощі, пов’язані з карантинним обмеженнями, продовжувати здійснювати плідну наукову діяльність, розвивати економічну науку на міжнародному рівні.

Схожі новини