Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціології та управління відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Соціальні технології подолання соціальної травми в процесі миротворення»

20.04.2021 11:03 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління міжнародна діяльність наукова діяльність конференція

Шістнадцятого квітня 2021 р. на факультеті соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Соціальні технології подолання соціальної травми в процесі миротворення».

Учасників Міжнародної конференції привітали проректор з наукової роботи ЗНУ, д. істор. н., професор Г. М. Васильчук, декан факультету соціології та управління, к. філос. н. Т. Ф. Бірюкова, заступниця декана з наукової роботи, к. політ. н. Н. В. Лепська. У онлайн-заході взяли участь близько 100 студентів, 10 із яких представляють зарубіжні виші. На конференції відбулася актуалізація нагальних проблем сучасного соціально-політичного життя світового співтовариства щодо відпрацювання нової політики подолання травми в процесі миротворення. А також – пошуку моделей поєднання технологій миротворення з процесом зцілення соціальних травм як адекватної відповіді гуманізму на нову нормальність та втрату орієнтирів людяності у нових умовах людства.

Адже сучасний розвиток світу, що визначений глобальними змінами світоустрою, напруженням відносин як світових, так і регіональних геополітичних лідерів, формує новий комплекс викликів для світового майбутнього. Актуальним стає порядок денний щодо миру та ненасильства й для України. Йдеться про дослідження успішних форм розбудови миру в умовах гібридних війн, регіональних конфліктів та цивілізаційних розломів, на що акцентувала увагу у своєму виступі доцент кафедри соціології І. О Павленко, академічний координатор науково-дослідної теми «Tailoring European Memory Politics for Peacemaking in Ukrainian Society»  Jean Monnet Erasmus+.

Тож основним змістом конференції стало активне обговорення актуальних проблем розробки та впровадження інноваційних соціальних проєктів з метою вдосконалення та оптимізації життєустрою громадянського суспільства задля адаптації та супроводу суб’єктів життєдіяльності України на шляху до інтеграції у світову спільноту на засадах концепції сталого людського розвитку. Безумовно особливий інтерес викликали доповіді студентів саме із закордонних вишів. Мирослава Дьоміна – студентка Університету м. Бордо, Франція – розповіла про ситуацію з карантинними обмеженнями у Франції, організацію освітнього процесу у французьких навчальних закладах, специфіку сучасного студентського життя та проблеми, які доводиться долати французькій молоді. Ця ж проблематика отримала розкриття в доповіді магістрантки Західно-Мічиганського Університету м. Каламазу (США) Марії Пархоменко. Вона звернула увагу учасників конференції на ретельно продуману позицію уряду штату й організацію діяльності освітніх закладів щодо створення умов безпечного навчання студентів американських університетів та й загалом громадського життя.

Альона Савченко, студентка Jinan University (Китай) та Phi Ngoc Duy, студент із В’єтнаму, який навчається наразі в магістратурі Університету імені Коменського в м. Братиславі (Словакія), представили учасникам заходу своє розуміння соціальної травми, що пережили китайський народ наприкінці 30-х років ХХ ст. та в’єтнамське суспільство у другій половині ХХ ст. Вони виклали сутність державної політики, що проводить влада цих країн й до сьогодення. Олексій Кисляк, випускник магістратури Європейського університету Віадрина, м. Франкфурт-на-Одері (Німеччина), який нині є помічником депутата ХДС у Бундестазі, докладно охарактеризував політику німецького уряду щодо подолання соціальної травми німецького народу після створення ФРН та НДР, а також труднощі, які й досі даються взнаки німцям після об’єднання Німеччини в 1990 році.

Участь у дискусійному обговоренні проблематики конференції взяли й студенти факультету соціології та управління ЗНУ. Валерія Гончарова, Ярослава Бубнова, Владислав Буренков, Олександр Іванов, Лія Мацак, Діана Фоменко та інші поділилися своїм дослідницьким доробком щодо проблемного поля політичних, економічних, психічних та екзистенційних зрушень в умовах зміни відносин у пандемічній реальності, формування нової «нормальності» постпандемічного світу. Майже п’ять годин пробігли непомітно в атмосфері цікавих тем, жвавої творчої дискусії, гострих питань як з боку самих студентів один одному, так і з боку викладачів ФСУ, які виявили свою небайдужість до наукової діяльності студентів, підтримавши їх пізнавальну та дослідницьку активність. Сподіваємося, що здобутки VI Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Соціальні технології подолання соціальної травми в процесі миротворення» матимуть свій подальший розвиток як в теоретичній, так і в практичній діяльності молодих науковців.