Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники філологічного факультету під час Науково-технічної ради прозвітували про міжнародну діяльність

Представники філологічного факультету під час Науково-технічної ради прозвітували про міжнародну діяльність

Представники філологічного факультету під час Науково-технічної ради прозвітували про міжнародну діяльність
20.04.2021 13:26 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет міжнародна діяльність Науково-технічна рада

Про результати й досягнення у галузі міжнародної діяльності філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), а також – про перспективи щодо його розвитку доповіла під час нещодавнього засідання Науково-технічної ради вишу старша викладачка кафедри української мови Оксана Меркулова. Головуючий НТР, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук відзначив здобутки факультету й наголосив на важливості подальшого розвитку цього напрямку діяльності.

Оксана Меркулова, передусім, представила співпрацю із закордонними ЗВО, із якими підписано відповідні угоди: Вроцлавський університет (Польща), Софійський університет (Болгарія), Люблінський університет (Польща), Природничо-гуманітарний університет (Польща, м. Сєдлець). На їхній базі студенти-філологи проходять мовну практику, а науково-педагогічні працівники ЗНУ здійснюють стажування та підвищення кваліфікації. А на базі польського Природничо-гуманітарного університету передбачено ще й реалізацію спільних науково-дослідних проєктів.

Окрім іншого, викладачі філологічного факультету протягом минулого року читали лекції на базі закордонних ЗВО. Доцентка Наталія Горбач на базі Інституту слов’янської філології Мюнхенського Університету Людвіга-Максиміліана, Українського вільного університету (м. Мюнхен). В Інституті дослідження Східної і Південно-Східної Європи ім. Лейбніца (м. Регенсбург) вона також читала лекції для учасників зимової школи «WINTERSCHULE UKRAINE 2020» – студентів і представників української діаспори.

Лекції для вчителів проводили також доценти Наталія Горбач, Валентина Ніколаєнко, Любов Костецька – на базі Меморіалу пам’яті жертв Голокосту та героїв опору «Яд Вашем» (Ізраїль) та Українського центру історії вивчення Голокосту УкраїнаІзраїль. Стажування й підвищення кваліфікації у ЗВО країн ЄС у звітний період здійснили: професорка Раїса Христіанінова та старша викладачка Оксана Меркулова – в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні; доценти Наталія Горбач, Любов Костецька,  Валентинка Ніколаєнко – в Літній школі «Студії Голокосту в Україні» (сертифікати Ukrainian-Jewish Shared History and the Holocaust in Ukraine Jack, Joseph and Morton Mandel Center for Advanced Holocaust Studies, United States Holocaust Memorial Museum).

Окрім цього, науково-педагогічні працівники факультету беруть активну участь у спільних грантових проєктах Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), таких як: грантові програми «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність: національне розгортання» (Проєкт «Споживай! Розумій! Впливай!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії») і «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність: національне розгортання» (Проєкт «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись»). Їхніми учасниками стали доцентки Наталія Горбач, Валентина Ніколаєнко, Ірина Бакаленко, Юлія Курилова й Олеся Слижук.

Представниками факультету також виконано договірні науково-дослідницькі роботи: дослідження «Соціолінгвістичні виміри молодіжного  мовного середовища в м. Запоріжжя кінця ХХ-початку ХХІ століття» (науковий керівник – доцент Іван Мацегора, листопад 2020-лютий 2021) на суму 11 000 грн.

Науковці факультету опублікували за кордоном 17 статей, 1 з них входить до міжнародних наукометричних базах даних. Вони створили 6 розділів монографій, що опубліковані за кордоном мовами ЄС. Викладачі, аспіранти й студенти філологічного факультету взяли участь у більш ніж 30 міжнародних наукових конференціях. Також вони виступають постійними учасниками різних вебінарів і тренінгів, що проводять представники країн ЄС. Звіт щодо результатів міжнародної діяльності філологічного факультету подано до відділу міжнародної роботи ЗНУ.

 

 

 

Схожі новини