
Двадцять четвертого квітня на факультеті журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся День відкритих дверей. Викладачі та студенти факультету мали чудову нагоду розповісти майбутнім вступникам про факультетське життя. До заходу долучилися учні запорізьких шкіл та Дніпропетровської області.
Із привітальним словом до учасників зустрічі звернулася заступниця декана з навчальної роботи Наталія Тяпкіна. Вона ввела школярів у світ комунікацій, розповіла про його багатогранність і про напрямки професійної реалізації, а також представила спеціальності, за якими на факультеті готують фахівців, а саме: 061 – «Журналістика» та 029 – «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».
Модераторка заходу, заступниця декана з профорієнтаційної роботи Анна Баранецька відзначила, що на факультеті готують фахівців за чотирма освітніми програмами, а саме: «Журналістика», «Реклама і зв’язки з громадськістю», «Редакторсько-видавнича діяльність та медіамоделювання» й «Інформаційна діяльність у бізнесі, політиці та державному управлінні». Вона запросила викладачів і студентів розповісти про специфіку навчання й результати здобутих умінь та навичок за кожним із них.
Про доволі нову на факультеті, але дуже перспективу освітню програму «Інформаційна діяльність у бізнесі, політиці та державному управлінні» розповіла професорка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Вікторія Ковпак. Вона наголосила на тому, що студентство цього фаху надзвичайно активне в усіх галузях університетського та громадського життя. «Інформаційники» беруть участь в організації публічних заходів (наприклад, глобальної правозахисної акції «Марафон написання листів» всесвітньої організації Amnesty International). Вони розвивають навички скетчноутінгу – специфічної форми фіксування інформації (наприклад, науково-популярний нетворкінг «Скетчноутінг: намалюй ідею!»), аналізують документ у найрізноманітніших проявах: кіно, книга, плакат як документ доби. Загалом, освітня програма «інформаційника» підкреслює поєднання компетентностей і рекламіста, і зв’язківця з громадськістю, і журналіста, й редактора, і справочинця. Перед випускниками відкриваються можливості працевлаштування помічниками керівництва, референтами, комунікаційними менеджерами, спеціалістами діловодних служб, пресслужб тощо.
Другокурсниця Катерина Таточенко із захопленням презентувала пропозиції свого напряму: розповіла про навчальні курси, про чудову можливість обирати курси за вибором із інших освітніх програм факультету. Також вона ознайомила з набутими навичками та підкреслила, що мають нагоду постійно спілкуватися зі стейкхолдерами, з роботодавцями, практиками.
Освітню програму «Журналістика» представив доцентка кафедри журналістики Юрій Костюк. А студентка 4 курсу Юлія Чернявська, як майбутня цьогорічна випускниця, підготувала для учнів короткий екскурс про навчання саме журналістів. Юля зауважила: «Ви дізнаєтесь про всі види ЗМІ (друковані видання, Інтернет-медіа, радіо та телебачення) та їхню специфіку роботи. У цьому Вам допоможуть 7 практик (у цьому перевага саме факультету журналістики ЗНУ). Найголовніше, що це допоможе Вам визначитися зі спеціалізацією (після другого курсу буде вибір). Головне, що здобуті навички під час навчання стають у пригоді в професійній діяльності (Юля – уже журналіст-практик), адже сучасний журналіст і знімає, і пише, і просуває медіа у соцмережах. І це – лише маленька частина всього цікавого та корисного, що очікує вас...».
Доцентка кафедри видавничої справи та редагування Інна Горбенко та студентка 4 курсу Анна Великородна розповіли про те, як формують мультифункціональних фахівців за освітньою програмою «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання». У своїй розповіді Аня відзначила: «Нас навчають макетувати, верстати, створювати якісні газетні та журнальні видання, а також розробляти і підтримувати сайти».
Також студентка презентувала результат роботи студентів – чат-бот у телеграмі «Правопис від Наталі Романюк». Музою для його появи стала викладачка з правопису української мови. Метою проєкту є допомогти школярам, студентам, абітурієнтам, та будь-кому, кому цікаво й потрібно вдосконалити свої знання, свою грамотність з українського правопису. Це – такий собі кишеньковий правопис із короткими, влучними і дієвими «шпаргалками», які завжди під рукою. Достатньо обрати потрібну тему-правило, а бот сам надасть приклади його застосування. Це цікаво й корисно, особливо зараз, коли ви готуєтеся до ЗНО.
Охочих творчо працювати з інформацією, активізувати та спонукати до дій своїми рекламними ідеями та проєктами аудиторію, вивчати комунікаційні принципи для роботи громадськістю на засадах довіри доцентка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Анна Баранецька запросила ознайомитися з особливостями навчання за освітньою програмою «Реклама та зв’язки з громадськістю».
Студенти 3 курсу Ксенія Вербицька, Валерія Вітер, Юлія Любасенко та Влад Сопрун, розповідаючи про свій фах, презентували здобуті уміння та навички крізь низку розроблених ними проєктів у рамках навчального процесу. Зокрема, про свою перемогу в конкурсі соціальної реклами «Збережемо майбутнє молоді». Плакат «Стань супергероєм для маленьких сердець» був розміщений на вулицях нашого міста. Також серед робіт-переможців – плакат «Навіть у лами є мама» (конкурс соціальної реклами «Збережемо майбутнє молоді» (2020). Відтворення актуального сьогодення в плакаті «Навчи їх жити онлайн» подарувало студентам-розробникам перше місце у конкурсі соціальної реклами «Тобі обирати» (2020-2021).
Так само студенти як представники Іміджевого центру факультету, поділися своїми успіхами в розробці та підтримці факультетських сторінок у соціальних мережах, до яких радо запросили долучитися школярів: https://www.facebook.com/zhurfak.znu
https://www.instagram.com/znu_zhurfak/?igshid=1fakcl2qwhht2
https://vm.tiktok.com/ZMe5E9wHp/
Під час зустрічі також обговорювали традиційні систематичні для факультету журналістики зустрічі зі фахівцями-практиками та випускниками факультету з різних освітніх програм, що є потужною платформою для студентів в отриманні практичних порад та рекомендацій себе серед потенційних роботодавців.
Так само гості мали можливість познайомитися зі студентською радою факультету. Голова студради Євгенія Таранченко та його заступниця Любов Науменко розповіли про її склад й основні напрямками діяльності, види організації студентського позанавчального життя, яке активно розвивається й у часи карантинних обмежень. Спостерігати за творчими успіхами студентів вступники можуть на сторінці студради факультету в Інстаграм за покликанням: https://bit.ly/3vcm0dY
Серед найбільш поширених питань від вступників – про сертифікати ЗНО, умови вступу, бюджетні місця, пільгові категорії, зустрічі з практиками та майбутнє працевлаштування, професії на ринку праці, особливості навчання за умов карантину тощо.
Колектив факультету щиро дякує всім гостям та з радістю чекає на охочих стати студентами факультету журналістики Запорізького національного університету у 2021 році.
Факультет журналістики