Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь в зустрічі «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST»

Представники ЗНУ взяли участь в зустрічі «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST»

Представники ЗНУ взяли участь в зустрічі «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST»
28.04.2021 10:25 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділ міжнародних звязків академічна мобільність проєктна діяльність програма ЕРАЗМУС+ Дні для молоді України онлайн-зустріч

Днями освітяни й студенти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) приєдналися до онлайн-зустрічі «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST». Захід був організований Національним Еразмус+ офісом в Україні (Проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network Kyiv 26 квітня за підтримки Представництва ЄС в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Євродеск Україна, Інформаційним центром «Еразмус+ молодь» та Європейським корпусом солідарності, закладами вищої освіти та випускниками Програми «Еразмус Мундус».

Проєкт зібрав близько 250 учасників, серед яких були молодіжні працівники, студенти (молодші бакалаври, бакалаври, магістри, аспіранти), представники закладів вищої освіти Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Донецької, Луганської та Херсонської областей. До зустрічі також долучилася представники офіційних структур. Модераторами зустрічі стали менеджерка Національного «Еразмус+» офісу в Україні (проєкт ЄС) Катерина Жданова та менеджер ESN Kyiv Владислав Таяновський, Спікери презентували учасникам можливості навчання, викладання, практики та стажування в провідних європейських університетах в рамках Програми Європейського Союзу «Еразмус+», а також інші можливості для української молоді.

Захід складався із двох частин: презентації спікерів та спілкування учасників у десятьох сесіях Q&A врамках breakout rooms у Zoom: Info Centre for Erasmus+ Youth and ESC в Україні, а також – із представниками відділів міжнародної співпраці провідних українських університетів і студентами-учасниками проєктів мобільності «Еразмус+» та «Еразмус Мундус». Модератором другої частини, яка зібрала разом молодь ЗНУ, виступила начальниця відділу міжнародних зв'язків вишу Аліна Осаул.

Після привітання учасників і короткого знайомства з програмою заходу, його модераторка Катерина Жданова зосередила увагу учасників на історії виникнення, меті та завданнях Програми ЄС «Еразмус+». Програма Європейського Союзу – через підтримку навчання впродовж життя – працює задля освітнього, професійного та особистого розвитку громадян ЄС та поза його межами, у галузях освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Зокрема,  здійснюється підтримка навчальної мобільності, інноваційних проєктів і партнерства, співпраці організацій, розвитку політики та співробітництва. У конкурсах Програми можуть брати участь різні типи організацій. Індивідуальні можливості відкриті для таких груп, як молодь 13-30 років, а також без вікових обмежень – молодіжні працівники, студенти й аспіранти, працівники закладів освіти, молодіжних організацій, представники державного, громадського, приватного сектору тощо.

Детально зосередилися доповідачка й на відкритті нового етапу Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр., що передбачає розвиток співпраці, якості освіти, інклюзії, креативності та інновацій на рівні організацій і впровадження стратегій у галузі освіти, професійного розвитку, молоді та спорту. Програма спрямована також на підтримку викладацької діяльності, навчання та проведення досліджень із питань європейської інтеграції, зокрема щодо майбутніх викликів та можливостей Європейського Союзу в межах напряму Жан Моне. Для студентської молоді, викладачів і молодих учених відкривається можливість безкоштовної індивідуальної мобільності за різними напрямами – завдяки бюджету цієї нової Програми у понад 26 мільярдів євро.

Окремо спікерка презентувала індивідуальні освітні можливості для молоді України, яка виступає неасоційованим членом у рамках Програми, та нові проєкти для організацій, які запускаються у 2021-2022 роках. Продовжують також свою дію конкурсні стипендіальні програми попереднього періоду – ERASMUS+ 2014-2020». Доповідачка також надала поради та рекомендації щодо успішної участі в конкурсах, з оформлення документів для участі тощо. Зокрема, вона акцентувала увагу присутніх на тому, що обов’язковою умовою є наявність міжнародного сертифіката, що підтверджує знання іноземної мови.

Менеджер ESN Kyiv Владислав Таяновський презентував учасникам інформацію щодо волонтерської діяльності організації Erasmus Student Network Kyiv, яку він представляє, та окреслив можливості приєднатися до складу волонтерів цієї організації – для студентської молоді та молодіжних лідерів України. ESN Kyiv – це неприбуткова студентська організація, яка є частиною всеєвропейської мережі Erasmus Student Network, що працює на волонтерських засадах за принципом «Студенти допомагають студентам». Волонтери здійснюють підтримку іноземних студентів і допомагають організувати їхнє перебування в Україні, це також промоція Програми ЄС Еразмус+ тощо. У рамках їхньої роботи триває відкриття нових офісів, проходять Ukrainian Erasmus+ Marathon, зустрічі із студентами, на яких розповідають їм про Програму, проводяться семінари, засідання секцій, присвячені екологічним питанням тошо. До такої роботи запрошують приєднатися усіх зацікавлених. Детальніше про ESN Kyiv – на сайті, Telegram чи у мережі Facebook, а також можна особисто звертатися на електронну пошту: ukraine@esn.org

Національна координаторка «Євродеск Україна» Наталія Шевчук надалі презентувала діяльність цієї міжнародної некомерційної асоціації, яка поширює інформацію про можливості мобільності для молоді у рамках програми Східного партнерства, до якої включена й Україна, - Eurodesk Ukraine. Організація заснована у 1990 році, наразі співпрацює із 34 країнами і 36 членами. Представники Євродеск роблять інформацію про мобільність та навчання доступною для молодих людей та закликають молодь ставати активними громадянами. На офіційному сайті можна ознайомитися з переліком заходів, які проводить організація і в яких буде корисним взяти участь українській молоді. Адже саме зараз відбувається розширення мережі, а там, де немає представництв цієї організації, запрошують волонтерів та всіх охочих здійснити навчання (на конкурсній основі) й долучитися до діяльності «Євродеск Україна». Детальна інформація щодо діяльності організації на офіційному сайті та на сторінці в соцмережі Фейсбук:

http://eurodesk.org.ua/

https://www.facebook.com/EurodeskUa/

Роботу ще однієї організації – «Info Centre for Erasmus+ Youth and European Solidarity Corps» в Україні – представила її координаторка Анна Ковбасюк. Вона закцентувала увагу учасників зібрання на індивідуальних можливостях для молоді в рамках програми Erasmus+. Це – мобільність, що пропонується в рамках неформальної та інформальної освіти для молодіжних працівників, молодіжні обміни та різні короткотривалі проєкти, навчальні візити, семінари та воркшопи, що передбачають участь у майстер-класах, дебатах, ділових іграх тощо. У них можуть брати участь: від 2 країн, 16-60 учасників вікової категорії 13-30 років. Тривалість таких заходів – 5-21 день. Головним завданням їх є культурна інтеграція та залучення молоді до активного громадського життя – у колі своєї громади та в загальноєвропейському просторі. Долучитися до участі в проєктах можна в мережі ФБ:

https://www.facebook.com/EPlus.Ukraine/

Після презентацій учасники зібрання почули історії успіхів українців-учасників міжнародних програм мобільності – на сесіях breakout rooms у Zoom. Відділенням ЗНУ керувала начальниця відділу міжнародних зв'язків ЗНУ Аліна Осаул, яка передала учасникам вітання від ректорату університету й, зокрема, проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука. Вона також окреслила масштабність міжнародного співробітництва, яке координує її відділ: ЗНУ має договори про співпрацю із понад 100 іноземними ЗВО та організаціями. Також тісне, довготривале партнерство відбувається в рамках програми Erasmus+ з університетами країн ЄС. На базі цих ЗВО студенти та викладачі ЗНУ здійснюють стажування й навчання, зокрема за програмою подвійного диплома, беруть участь у програмах викладацьких обмінів, проводять наукові дослідження – в університетах Іспанії, Італії, Польщі тощо. Інформаційну й іншу підтримку учасникам програм міжнародної мобільності надає відділ міжнародних зв'язків ЗНУ та центр інтенсивного вивчення іноземних мов, який забезпечує підготовку слухачів і здобуття ними сертифікату міжнародного зразка. Також фахівці відділу тісно співпрацюють із заступниками деканів факультетів із міжнародної роботи, проводять діяльність із популяризації програм академічної мобільності та інформування студентів і викладачів щодо них.

Про свою участь у міжнародному проєкті та здобутки розповіли й учасники спільних магістерських програм Erasmus Mundus та інших програм мобільності в рамках Проєкту Erasmus+. Зокрема, свій позитивний досвід презентував доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Станіслав Черкасов, який у рамках академічних обмінів пройшов стажування в європейському ЗВО, досліджуючи цікавий для нього сегмент – з історії середньовічної Європи. Результатом такої участі стало для нього здобуття нових знань, ґрунтовних soft skills та розширення міжнародних контактів.

Заступниця декана біологічного факультету з міжнародної роботи Олена Бойка також докладно зупинилася на можливостях міжнародної мобільності для викладачів і студентів цього факультету, а ще – розповіла про власний перший досвід стажування в європейському ЗВО за програмою START Mobility, за якою читала курс лекцій у румунському університеті. Окрім цього, вона зазначила, що студенти біологічного факультету вже здійснюють навчання у різних країнах Європи. Зокрема, позитивним є досвід стажувань на базі французького Університету Дю Мен (Ле Ман) у рамках програми подвійного диплому.

До зустрічі також приєдналася Тетяна Марільє (Фанагей), яка навчалася за програмою подвійного диплома, наразі продовжує навчання в магістратурі цього університету й працює, а ще – вийшла заміж за француза. Вона, зокрема, відзначила ґрунтовну базу, яку їй надала мовна підготовка на факультеті іноземної філології в ЗНУ, і завдяки який вона не мала проблем із спілкуванням в іноземній країні.

Інший випускник ЗНУ – Костянтин Меркулов – розповів про досвід навчання протягом одного семестру в Університеті ім. Т. Масарика (Чехія). Він подолав процедуру оформлення документів для конкурсу, а потім пройшов навчання за обраними ним навчальними курсами, які потім були зараховані в рамках освітньої програми в ЗНУ. Костянтин, зокрема, відзначив, що завдяки стипендії Еразмус+ отримав можливість не лише навчатися, а й подорожувати Європою, що є дуже цікавим і позитивним досвідом.

Також своїми враженнями та досвідом поділилися студенти магістратури економічного факультету Нікіта Юлпатов, який проходив навчання за програмою подвійного диплома в Університеті Фоджа (Італія), Ольга Байгуш, яка навчалася в Румунії, Анастасія Губа (стажування за програмою Erasmus+ в Болгарії), Філіп Стрельніков та інші. Вони, учасники програм обмінів Еразмус+, докладно розповісти про власний досвід участі в закордонних стажуваннях, про те, як дізнались про таку можливість, куди мали звернутись, як готувались до конкурсу, про свою перемогу, а також про заповнення форм Learning Agreement і про те, які документи готували для отримання візи, потім йшлося про перебіг навчання, зокрема, під час пандемії. Розповіли й про те, що найбільш вразило та запам’яталось, а ще – відповіли на запитання учасників сесії Q&A .

Усі вони запросили молодь університету долучатися до участі у конкурсних стипендіальних програмах міжнародної мобільності, що пропонує Проєкт ЄС Erasmus+, адже набутий у результаті навчання або стажування досвід стане неоціненною платформою для подальшого кар’єрного розвитку! Головне – не відступати перед труднощами, які можуть виникнути під час оформлення документів, конкурсного відбору тощо: разом із фахівцями відділу міжнародних зв'язків та завдяки підтримці інформаційних партнерів їх можна подолати. 

Усі матеріали та відеозапис проведеного заходу розміщені на сайті НЕО в розділі «Новини» за покликанням:

https://erasmusplus.org.ua/novyny/3479-erazmus-dni-dlia-molodi-ukrainy-zoom-edition-south-east-260421-r-on-lain.html 

Детальніше про Програму ЄС Еразмус+ можна дізнатися на офіційному сайті національного офісу та відділу міжнародних зв’язків ЗНУ за лінком:

https://erasmusplus.org.ua/erasmus/pro-prohramu.html

та в мережі Facebook.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини