Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учені інженерного навчально-наукового інституту взяли участь в онлайн-заході «Оцінка освітніх потреб для української енергетики»

У проєкті взяли участь представники закладів освіти, зокрема, за особистим запрошенням начальника відділу енергоменеджменту міського департаменту економічного розвитку Віктора Бондаренка, до обговорення долучилися й фахівці в галузі енергетики інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), а саме – завідувач кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Андрій Чейлитко, доцент цієї ж кафедри, керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн і завідувач кафедри міського будівництва і архітектури Андрій Банах.

Нещодавно представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Проєкт енергетичної безпеки та Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» презентували результати дослідження «Оцінка освітніх потреб для української енергетики». Серед учасників семінару були представники Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства енергетики України, Міністерства освіти та науки України, Державної установи «Інститут модернізації змісту освіти», Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» тощо.

Метою дослідження «Оцінка освітніх потреб для української енергетики» було з’ясувати, які фахівці потрібні енергетичній галузі, чи відповідає сучасна енергетична освіта запитам роботодавців, а також – що потрібно зробити, аби усунути невідповідності, які існують на сьогодні між освітніми потребами в секторі енергетики та можливостями закладів освіти їх задовольнити. Зокрема, під час заходу визначили, що освіта в сфері енергетики має відповідати вимогам ринку. Підкреслено наявність у сфері енергетики кадрового голоду, при цьому біля третини підприємств теплопостачання, електроенергетики та ринку газу мають гостру потребу в фахівцях. Як зазначила голова наглядової ради ВБО «Інститут місцевого розвитку» Ольга Романюк, найбільшою є потреба в кваліфікованих робітниках і висококваліфікованих фахівцях саме інженерно-технічного профілю.

На підставі отриманих даних автори дослідження підготували рекомендації щодо забезпечення освітніх потреб в енергетичному секторі України, які стосуються вдосконалення змісту освітніх програм та якості їхньої реалізації; удосконалення фахової передвищої енергетичної освіти; посилення співпраці закладів освіти з роботодавцями; підвищення престижу професій енергетичного сектору та гендерної інклюзії. А також – вдосконалення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти.

Інженерний навчально-науковий інститут