Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті провели онлайн-захід на вшанування пам’яті ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС

29.04.2021 11:59 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет онлайн-конференція 35 роковини Чорнобильської трагедії

Двадцять восьмого квітня в режимі ZOOM-конференції на економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели конференцію до 35 роковин Чорнобильської катастрофи на вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У заході взяли участь 67 осіб.

Традиційно відкривала конференцію вітальним словом декан економічного факультету, д.е.н., професорка Алла Череп. Алла Василівна виступила з доповіддю «Вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Доповідачка зазначила, що 26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4 реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. 26 квітня 2021 року виповнилося 35 років від моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Алла Василівна зауважила, що «відлуння цієї трагедії ми чуємо і донині. Тому ми повинні гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити в нашій державі». Героїв-ліквідаторів та всіх загиблих внаслідок цієї техногенної катастрофи вшанували хвилиною мовчання.

Також виступили Конева Анна, студентка 4 курсу, економічного факультету та Ракша Арина, Хомік Вікторія, Анастасія Моргун, Данило Койпиш, Станіслав Великоіван, Діана Ласинська й Тімофєєв Влад – студенти 1 курсу. На заході були присутні як представники студентства, так і викладачі та завідувачі кафедр.

Гамова Оксана,

к.е.н., доцентка,

заступниця декана з наукової роботи

економічного факультету