Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі кафедри дизайну натхненно й творчо ставляться до організації дистанційного процесу навчання

Вимушені карантині й протиепідемічні заходи вносять суттєві корективи в забезпечення освітнього процесу. Та освітяни Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) докладають багато зусиль, застосовують усі свої напрацювання й досвід, аби й при дистанційній формі навчання студенти здобували сучасні якісні знання. Так, здобувачам освіти ОП «Графічний дизайн» факультету соціальної педагогіки та психології створили всі умови для отримання глибоких знань і формування потрібних професійних навичок.

Ось що розповідає викладачка кафедри Анна Брянцева:

- За допомогою інструментарію ресурсу LearningApps таї моїх знань у порівняно стислі строки, що вкрай важливо в умовах навантаження, що зростає для всіх учасників дистанційного освітнього процесу - і студентів і викладачів, – вдалося створити цікавий «застосунок» – «Арт-візіонери». За його допомогою легко перевірити, кого з відомих арт-візіонерів ХХ століття ви знаєте, як-то говорять, в обличчя. Якщо стало цікаво, пропоную не відкладати, а зробити це, наприклад, зараз, ось за цим покликанням:

Фото арт-візіонерів не перші-ліпші, які трапилися на очі, а дбайливо підібрані так, щоби додатково, через різні деталі: арт-об'єкти на другому плані, елементи одягу, складові інтер'єру, конкретні речі – додатково підказати, який же арт-візіонер на світлині. Так, саме Анрі Матісс був власником такої експресивно задовгої указки. А цей смугастий джемпер, можна не сумніватися, належить Пабло Пікассо. Недарма Франц Марк зображений на тлі природи, адже мало митців, які були так беззастережно закохані в природу і в її дітей – у тварин. Архітектони Казимира Малевича не можна не упізнати, такі вони промовисті, ці об'ємні візитівки супрематичної архітектури. І, звісно, знане на весь світ обличчя Сенекіо, яке можна побачити за Паулем Клее. Найбільше тривали пошуки світлини Піта Мондріана – на прямий запит Мережа видавала світлини, але фото, яке б передавало характер цього митця, ніяк не траплялося на очі, але я була б не я, якби його все-таки не знайшла.

Тішу себе думкою, що одні з приємністю проведуть кілька хвилин свого дозвілля з цими арт-візіонерами, а інші складуть мені компанію та почнуть з'ясовувати можливості ресурсу для складання своїх цікавих завдань, адже ресурс напрочуд толерантний: він дозволяє оперувати не тільки графікою і текстом, а й відео і аудіо. Бажаю першим перемоги, а другим – натхнення.

Мало не забула: приділіть увагу піктограмам «і»: там – моє улюблене: пряма мова. 10 неперевершених цитат від 10 неперевершених особистостей.

І ще, не шукайте одинадцятий підпис. Світлина є, але вона для того, щоб відвернути увагу: це в мені добрий викладач поступився місцем вимогливому, і той миттєво скористався нагодою – ускладнив завдання: світлин стало більше ніж підписів. Утім розкрию інтригу: на одинадцятій світлині, яка не має пари-підпису, сфотографований Робер Делоне. Буде вільна хвилина, погугліть і дізнайся, як саме він бачив Париж і Ейфелеву вежу. Більших динаміки й руху важко знайти.

Тож, сподіваємося, попри всі виклики сьогодення, студенти ЗНУ, завдяки турботі й підтримці викладачів і власному прагенню, здобудуть міцні сучасні знання.