Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває реалізація проєкту професійної перепідготовки колишніх військовослужбовців і членів їхніх сімей «Норвегія-Україна»

Починаючи цивільне життя, колишні військовослужбовці нерідко мають опанувати й нову спеціальність. Значну допомогу в цьому їм надають організатори та виконавці проєкту «Норвегія-Україна», пропонуючи пройти перепідготовку за різними спеціальностями, тож колишні військові можуть обрати саме ту, яка їм найбільше підійде. На базі центру післядипломної освіти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) таку перепідготовку проходить вже десята, ювілейна група, яка навчається за спеціальністю «Енергоефективні технології та інженерія».

Під час лекцій, які відбуваються в online-режимі, слухачі курсів уже розглянули, що таке енергоефективність; загальні питання щодо теплового захисту та теплової модернізації будівель; познайомилися з азами будівельної фізики; дізналися, що таке енергоменеджмент і те, як здійснюється облік енергії. Вони дізналися про принципи моделювання енергоспоживання, а також використання відновлювальної енергії тощо. Проте ефективна реалізація програми перепідготовки за інженерним напрямом неможлива без проведення практичних занять, одне з яких і відбулось днми на базі лабораторії кафедри теплоенергетики та гідроенергетики. Адже саме тут розташовано унікальне в нашому регіоні обладнання, яке дозволяє досліджувати роботу систем централізованого та автономного теплопостачання будівель і споруд. Можливість навчатися з його допомогою з’явилася в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ завдяки австрійській компанії HERZ, німецькій Wilo та запорізькій компанії «СИНТЕК».

Завідувач кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Андрій Чейлитко розповів слухачам про основні принципи та перспективи використання альтернативних джерел енергії у комунальній галузі. А під час демонстрації роботи обладнання познайомив слухачів із принципами роботи систем теплопостачання з використанням сонячних колекторів. Значну увагу Андрій Олександрович приділив і демонстрації впливу інтенсивності сонячного випромінювання на процес нагріву теплоносія в колекторі. Про основні схеми роботи локальних систем теплопостачання розповів слухачам керівник центру післядипломної освіти та доцент цієї ж кафедри Сергій Ільїн. Демонструючи роботу системи за різними схемами підключення користувачів теплової енергії, Сергій Віталійович особливу увагу приділив способам регулювання системи теплопостачання.

Наприкінці заняття викладачі підкреслили, що отримані знання знадобляться слухачам під час виконання індивідуального завдання, а саме – складання сертифіката енергетичної ефективності та звіту з обстеження інженерних систем будівлі – навчального корпусу № 6 Запорізького національного університету.

Інженерний навчально-науковий інститут