Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У студмістечку ЗНУ квіти магнолії – неперевершена весняна прикраса сезону!

У студмістечку ЗНУ квіти магнолії – неперевершена весняна прикраса сезону!

У студмістечку ЗНУ квіти магнолії – неперевершена весняна прикраса сезону!
30.04.2021 15:10 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет практичні заняття кафедра генетики та рослинних ресурсів майстер-клас

На біологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) тривають різні види практичних занять, на яких студенти опановують фахові професійні навички. Нещодавно для студентів біологічного факультету за ініціативи декана факультету Людмили Омельянчик, завідувача кафедри генетики та рослинних ресурсів Віктора Ляха, доцентки цієї кафедри Ірини Приступи та асистентки цієї кафедри, заступниці декана з виховної роботи Вікторії Яранцевої організували майстер-клас із вирощування магнолій в онлайн форматі на ютуб-каналі.

Для студентів біологічного факультету на базі кафедри генетики та рослинних ресурсів було організоване захопливе онлайн-заняття, на якому їх ознайомили з листопадним типом магнолії, яку вирощують як декоративну рослину. У його рамках під керівництвом доцентки кафедри генетики та рослинних ресурсів біологічного факультету Ірини Приступи на ділянці біля третього корпусу вишу студенти мали змогу опановувати знання про одну з найдавніших квіткових рослин – магнолію, яка найбільш поширена в Японії, Китаї та Кореї. Треба відзначити, що саме тема вирощування магнолій входить до кола наукових інтересів науковиці біологічного факультету Ірини Приступи.

Тож, під час заняття студенти ознайомились з особливостями цвітіння, росту різних видів магнолій, забарвленням і будовою квіток, формуванням плодів великоквіткового вічнозеленого дерева. Також вони мали змогу дізнатись про історію виникнення назви магнолія, про історію появи магнолії, яка сягає за даними науковців льодовикового періоду. Наприклад, в Азії магнолію вирощували в садах храмів, а в Китаї магнолію називали нефритовою орхідеєю за її витривалість. Також ця квітка втілювала символ чистоти.

Крім того, студентам розповіли про особливості запилення цих рослин, про найбільш ефектний вид гібридної магнолії Суланжа, про особливості використання цих рослин у декоративних і лікарських цілях, зокрема про лікувальні властивості кори при кашлі, застуді й лихоманці.

Детально з цією інформацією можна ознайомитись за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=Dgwqk37K2Kk

Також усі охочі, хто цікавиться біологічною тематикою, можуть долучатись до соціальних мереж факультету й до університетського сайту, щоб переглядати там всю необхідну інформацію про біологічний факультет ЗНУ.

http://sites.znu.edu.ua/bio/

Telegram: @biofacultyznu

Instagram: @biofacultyznu

Facebook: @biofacultyznu

 

Олена Переверзєва

 

Схожі новини