Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На математичному факультеті відбулась ХІІ Всеукраїнська, ХІХ регіональна наукова конференція молодих дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики»

30.04.2021 14:35 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет наукова діяльність студентська наука конференція

29-30 квітня на математичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) проходила ХІІ Всеукраїнська, ХІХ регіональна наукова конференція молодих дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики».

На пленарному засіданні, 29 квітня, із привітальним словом виступили декан математичного факультету, д.т.н., проф. Сергій Гоменюк та співголова організаційного комітету, голова ради молодих вчених ЗНУ, д.т.н., доцент Сергій Чопоров. У своєму виступі Сергій Гоменюк відзначив актуальність проведення такої конференції для розвитку науки на регіональному та всеукраїнському рівнях. Він окреслив наукові напрями, що розвиваються на факультеті, наголосив на співпраці з промисловими підприємствами країни, зокрема, з Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля» в галузях приладної математики та розробки програмного забезпечення. Сергій Чопоров підкреслив актуальність проведення такої конференції для розвитку та популяризації науки.

Із пленарною доповіддю «Машинне навчання у науках про життя» виступив доцент кафедри програмної інженерії Олексій Кудін. Він висвітлив особливості збирання інформації, попередньої обробки даних та навчання нейронних мереж для моделювання процесів, пов’язаних зі здоров’ям людини.

У роботі секційних засідань, 30 квітня, брали участь 17 учнів навчальних закладів міста та області, 43 студенти, 19 аспірантів і здобувачів ЗВО України.

На урочистому закритті наукової конференції виступили заступниця директора Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Наталія Вітковська та проректор з наукової роботи ЗНУ, д.і.н., проф. Геннадій Васильчук. Пані Наталія Вітковська визначила важливість проведення такої конференції для розвитку освіти та науки в місті Запоріжжі, підкреслила участь у конференції школярів Вона нагородила грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради такі роботи:

• Кулєшов Іларіон, учень 11 класу (Запорізький технічний ліцей, Запорізьке територіальне відділення Малої академії наук); Білоус С. Ю., канд. пед. наук, завідувач філії – науково-дослідної експериментальної лабораторії (НЦ «МАН України»). «Застосування нейронних мереж для конкретних цілей».
  • Петров Ярослав, студент магістратури; Борю С. Ю., канд. техн. наук, доцент (Запорізький національний університет). «Розробка картографічного сервісу та статистичної адміністративної панелі».
  • М’якутiков Борис, учень 10 класу (Запорізький багатопрофільний ліцей №62); Циммерман Г. А., старший викладач (Запорізький національний університет). «Розробка клієнта для створення ботів Discord».

Генадій Васильчук звернув увагу на те, що конференцію провели на високому рівні, підкреслив її важливість для розвитку науки серед молоді країни та нагородив за найкращі секційні доповіді таких учасників:

• Горошков С. В., студент 1 курсу (Коледж геологорозвідувальних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка); Горошкова Л. А., д-р екон. наук, доцент (Національний університет «Києво-Могилянська академія»). «Моделювання параметрів інфраструктурного розвитку територій».
  • Чорний К. П., студент 2 курсу; Чопорова О. В., асистент (Запорізький національний університет). «Розробка нейронної мережі для передбачення ціни на будинки».

Чопоров С.В.,

голова Ради молодих вчених ЗНУ,