Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив інженерного інституту ЗНУ вітає із ювілеєм керівника секції спортивного напряму кафедри фізичного виховання Анатолія Смірнова

Другого травня свій ювілей відсвяткував керівник секції спортивного напряму кафедри фізичного виховання Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Анатолій Петрович Смірнов.

Анатолій Смірнов – випускник Запорізького державного педагогічного інституту, до якого він вступив у 1973 році, обравши для себе спеціальність «Фізичне виховання». Ще студентом ювіляр успішно виступав у вищій лізі першості СРСР у складі гандбольної команди «ЗАС» тресту «Запоріжалюмінбуд». Саме в цей час доля звела його з талановитим тренером Семеном Полонським. Тоді Семен Іванович – майбутня легенда гандболу, був тренером, який грає. «ЗАС» і збирав навколо себе команду талановитих, обдарованих і відданих гандболу спортсменів, серед яких був і Анатолій Смірнов. Семену Полонському вдалося створити команду, яка досягла небачених успіхів. Йдеться про славнозвісний гандбольний клуб «ЗІІ» Запорізького індустріального інституту, семиразового призера першості СРСР і володаря Кубку ІГФ (International Handball Federation), головного клубного турніру Європи.

У складі саме цієї команди ювіляр виступав у вищій лізі вже з 1974 року. А отримавши у 1977 році диплом про вищу освіту, молодий фахівець працював на тренерський роботі в добровільному спортивному товаристві «Буревісник». Але в серпні 1980 року не тільки спортивне, а й професійне життя Анатолія Смірнова переплелося із Запорізьким індустріальним інститутом. У цьому виші спорту приділяли значну увагу, адже виш готував металургів, прокатників, механіків, а всі ці професії крім знань і практичних умінь вимагали ще й фізичної витривалості. Спочатку Анатолій Петрович працював на кафедрі фізичного виховання та спорту старшим лаборантом, потім викладачем, старшим викладачем. Саме тоді став у пригоді ювілярові приклад ставлення його наставника до тренерської роботи, до виховання спортсменів і до організаційної роботи.

Анатолій Петрович багато років був відповідальним за спортивно-масову роботу на металургійному факультеті, його вихованці неодноразово ставали переможцями та призерами спартакіад академії. Працював він і директором спортивного клубу ЗДІА, отримав кваліфікацію судді національної категорії з гандболу. А в 2016 році Анатолій Петрович, продемонструвавши притаманні йому працездатність, відповідальність та активність, став ініціатором і головною рушійною силою святкування 50-річчя гандбольної команди «ЗІІ» – зворушливого свята, яке залишилося в серцях усіх, хто відкрив своє серце гандболу.

Талановитий тренер, Анатолій Смірнов підготував у минулому навчальному році до участі в студентській спартакіаді ЗНУ волейбольну команду студенток інженерного навчально-наукового інституту, яка посіла ІІ місце, а волейбольну команду юнаків інституту привів до перемоги.

Шановний Анатолію Петровичу! Колектив Запорізького національного університету, Ваші друзі, колеги, вихованці зичать, щоб у Вашому житті примножувалися миті радості та оптимізму, миру й добра, успіхів і наснаги. А накопичений життєвий досвід і мудрість допомагали Вам досягати нових висот!