Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець історичного факультету, викладач кафедри новітньої історії України, молодий вчений ЗНУ Юрій Щур

06.05.2021 11:38 Все Головні новини Факультети Історичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення та успіху вихованця ЗНУ Юрія Щура, який у 2004 році закінчив факультет історії, працював у Запорізькому обласному центрі охорони культурної спадщини (від наукового співробітника до директора). На сьогодні він – старший викладач кафедри новітньої історії України

-Пане Юрію, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Уже з 5-6 класу я був упевнений, що навчатимусь на історика. І спершу для мене в пріоритеті був Львівський університет. Однак, у 10 класі ми вивчали історію України за підручником Федора Григоровичу Турченка, який був деканом історичного факультету тоді ще ЗДУ. Я обрав для себе тоді наш історичний факультет, вирішив, що хочу навчатися саме тут.

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими?

- Найцінніші спогади зі студентських років пов’язані, перш за все, зі спілкуванням. Тоді інтернет лише починав свій похід до користувачів, а мобільних телефон не було, та й коли вони почали з’являтися – все ж, це були лише телефони. Тому основний вільний час ми спілкувалися. У межах університету тоді був досить непоганий майданчик – літературний клуб «99». Також вистачало різноманітних заходів суспільно-політичного життя, акцій молодіжних організацій тощо.

- Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте зараз, чи спілкуєтесь із ними після завершення навчання?

- Із кожним викладачем пов’язані свої цікаві історії. Не можу зараз виокремити когось конкретно. А спілкуюся я з ними – звичайно, на засіданнях кафедри, вченої ради.

- Чи зустрічаєтеся з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються сьогодні?

- Дехто з моїх одногрупників після закінчення університету залишився тут працювати. Хтось пішов у бізнес, хтось – працює на шкільній освітянській ниві. Із багатьма ми зустрічаємося за різної оказії: з вчителями – під час конференцій чи на інших освітніх заходах; у когось можна придбати смачну каву тощо.

- Чим Ви на сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

- Після закінчення університету я рік працював вчителем історії у гімназії, потім перейшов до Запорізької обласної інспекції з охорони пам’яток історії та культури (зараз це – Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини), де пройшов шлях від наукового співробітника до директора. У 2014 році керував Запорізьким науково-дослідним центром «Спадщина», а від 2019 р. працюю старшим викладачем кафедри новітньої історії України. На цій же кафедрі 2009 року захистив кандидатську дисертацію.

- Які риси вдачі мають бути в людини, котра обрала Вашу професію?

- Людина, яка хоче бути істориком, перш за все, повинна любити читати. Бути готовою до пошуку, дискусії, наполегливості. Вміти правильно розставляти пріоритети. Зараз ще є таке «модне» слово – тайм-менеджмент, це також важливо.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Мрію я про будиночок на березі моря, з величезною бібліотекою й швидкісним інтернетом. Але якщо повернутися до реальності – хочу найближчим часом фіналізувати кілька видавничих проєктів, а також – дописати чергову монографію.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ?

- Студентам під час занять я завжди раджу вчитися не для диплому, а, перш за все, – для себе. На роботу влаштуватися допомагає, звичайно, диплом, але працювати потім буде сама людина і нікого вже не цікавитимуть оцінки у дипломі, а лише знання, уміння та здатність до реалізації завдань.

Для випускників, буду дещо банальним: очевидно, не забувати Alma Mater, знайти своє місце у цьому бурхливому світі.

- Дякуємо Вам за відповіді на запитання й бажаємо успіхів в особистому й професійному житті!

Айнур Кулієва