Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець інженерного навчально-наукового інституту, досвідчений енергетик та працівник ІТ-компанії «Full Stack» Роман Жуков

07.05.2021 12:37 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут кафедра теплоенергетики та гідроенергетики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У рамках проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» розповідаємо про досвід професійного становлення та успіху Романа Жукова – випускника інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Роман Олегович у 2016 році закінчив навчання на кафедрі теплоенергетики та гідроенергетики, а нині – уже досвідчений енергетик та розробник web-додатків в ІТ-компанії «Full Stack».

- Романе Олеговичу, як саме Ви обирали спеціальність? Ви ще в школі зацікавилися енергетикою чи хтось порадив Вам саме цю спеціальність?

- Мені хотілося отримати інженерну спеціальність, яку конкретно, я не знав. Ми обирали разом із батьками між будівельним напрямом і теплоенергетикою. Обрали теплоенергетику, і я не шкодую про це.

- Чому саме Інженерна академія? Ви чули добрі відгуки про підготовку фахівців на кафедрі теплоенергетики?

- Так сталося, що моя сестра навчалася в ЗДІА, її досвід був позитивним, тому ми дуже не замислювалися про вибір навчального закладу, а обрали цей.

- Романе Олеговичу, які Ваші найяскравіші спогади про роки навчання?

- Чимало людей, коли згадують навчальні роки, насамперед, говорять про життя в студентському гуртожитку, і я – не виняток. Звичайно, мені хотілося б відзначити цей чудовий етап життя, який багато в чому був для мене корисним. Взагалі, яскравих спогадів багато – від захисту курсових робіт до розважальних заходів, спільних туристичних походів тощо.

- Хто з викладачів Вам найбільше запам’ятався і чим саме?

- Насправді, дуже складно виділити когось конкретно. Зазначу, що всі викладачі кафедри, з якими мені доводилося працювати, – справжні професіонали своєї справи. Можу назвати імена тих, із ким доводилося найбільше співпрацювати: це – Олександр Іванович Чепрасов, Ірина Геннадіївна Яковлєва, Ірина Анатоліївна Назаренко, Микола Юрійович Бердишев й Андрій Олександрович Чейлитко.

- Що Вам дала отримана освіта в подальшій професійній діяльності?

- Найголовніше, що мені дало навчання, – це вміння вчитися. Звичайно, я отримав базові знання за фахом, але в реальному житті робота інженера – це постійне навчання.

- Як Ви загалом оцінюєте рівень освіти, отриманої під час навчання на кафедрі теплоенергетики та гідроенергетики інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ?

- Я отримав хороші базові теоретичні знання за фахом, яких мені було достатньо для успішного працевлаштування.

- Коли Ви почали працювати за фахом? Це було під час студентства чи вже після завершення навчання? Розкажіть, будь ласка, про свій професійний шлях.

- За фахом я почав працювати вже під час дипломування, мене взяли в енергосервісну компанію ПП «Ентальпія плюс». Їм потрібен був помічник на одному з проєктів. У підсумку, цей проєкт і став моєю дипломною роботою, а організація – моїм першим серйозним місцем роботи. Тут я працював майже 7 років. До речі, її засновник – вихованець, а нині й стейкхолдер кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Олександр Васильович Лисак.

Я починав з того, що допомагав оформляти технічні звіти та виконував нескладні розрахунки. Згодом став виконувати якісь частини різноманітних робіт під наставництвом досвідчених співробітників. Працюючи та набираючись практичного досвіду, вдавалося й виконувати все більш серйозний обсяг роботи, тобто це була стандартна форма розвитку фахівця на підприємстві. Та нині я змінив галузь діяльності й обіймаю посаду розробника web-додатків в ІТ-компанії «Full Stack».

- Чому Ви вирішили продовжити навчання в аспірантурі? Що найбільше запам’яталося Вам із цього часу?

- Мені було це цікаво. Я багато думав про навчання в аспірантурі, але мені здавалося, що вступити туди – це якась фантастика. Та якось так збіглося, що в мене з’явилася можливість взяти участь у конкурсі, і на роботі була тема, придатна для написання наукової роботи, а також була людина на кафедрі, яка збиралася працювати зі мною в аспірантурі. Дуже запам’яталося ставлення викладачів до аспірантів. Вони нас сприймали вже не як учнів, а як колег. Після студентства це було незвичайне почуття.

- Якою Ви бачите свою подальшу кар’єру?

- Я не планую собі досягти якихось висот. Бажання одне – розвиватися як фахівець своєї справи. Я точно знаю, що цього можна досягти тільки старанною працею й постійним навчанням.

- Романе Олеговичу, а які Ваші захоплення? Як Ви проводите свій вільний час?

- Мені подобається футбол та велоспорт, полюбляю відпочивати рибалячи, а також – грати в шахи.

- Що б Ви хотіли побажати сьогоднішнім студентам та випускникам шкіл, які нині обирають майбутню професію?

- Студентам бажаю навчитися правильно розподіляти свій час. Знаходити баланс між необхідністю навчатися та бажанням розважатися. А школярам рекомендую серйозно підійти до питання обрання майбутньої професії. Це, насправді, дуже важливий вибір. Якщо не зможете визначитися самостійно, послухайте батьків. Я поступив саме так і жодного разу не пошкодував про це!

Інженерний навчально-науковий інститут