Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ підготували тематичні заходи на вшанування своїх пращурів

Наближається чергова річниця історичних подій, що пов’язані з Другою Світовою війною. Дехто святкуватиме ці події традиційно 9 травня, інші приєднаються до загальноєвропейської традиції згадування про перемогу над нацизмом 8 травня. Студенти Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) підготували пам’ятні розповіді про своїх пращурів, які на собі відчули трагедію воєнного лихоліття, виявила яскраві приклади людської гідності, стійкості, мужності та відваги.

Студентки спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Євгенія та Владислава Маловічко розповіли про своїх прадідусів – Геннадія Свіньїна та Михайла Павленка.

«Дідусі воювали за рідну країну і пройшли всю Велику Вітчизняну війну. Ми їх не знали, але від бабусь багато дізналися про їхні героїчні вчинки заради світлого майбутнього нащадків. Час спливає, але є те, що не стерти найсильнішою течією життя, – це пам’ять про наших родичів», – вважають студентки.

Пишається своїм дідусем і студент 2 курсу спеціальності «фізична культура і спорт» Захар Буличов.

«Мій дід Микола народився у 1923 році в с. Глибне Миропільського району Сумської області. У 1941 році йому виповнилося18 років і він пішов на фронт. Із серпня 1941 до лютого 1942 рр. був курсантом першого запасного артилерійського  полку, у лютому – червні 1942 року - курсант 45 запасного артилерійського полку. Із червня 1942 року служив розвідником 648 артилерійського полку до березня 1943 року. Березень 1943 – травень 1946 рр. – він старший розвідник 110 гвардійської гарматно-артилерійської бригади. Травень 1946 - березень 1947 рр. служба в 44 гвардійській гарматно-артилерійській бригаді – старшина батареї управління», – розповів про бойовий шлях дідуся Захар Буличов.

«А мій дідусь Олександр Ігнатуша, 1912 р.н., 27 червня 1941  був мобілізований Миропільським РВК Сумської області стрілком 812 стрілецького полку, але вже у вересні 1941 року потрапив у полон. Після визволення з полону продовжив воювати на фронті», – зазначив Захар Буличов.

Друга світова війна – війна небувалих масштабів, що розколола світ не тільки просторово-територіально, а й у часі. Родини, яких торкнулося воєнне лихоліття, мають свої рахунки з нею і в наступних поколіннях. Ця війна залишається подією, до якої досі найбільше і найчастіше звертається наша активна історична пам’ять.

Крім того, студентки гр. 231-1/19 Катерина Олефіренко й Анастасія Панченко підготували декламування поезії, присвячені цим історичним подіям.

Анжеліка Мільчева,

викладачка історії,