Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті відбувся День відкритих дверей у режимі онлайн

На філологічному факультеті відбувся День відкритих дверей у режимі онлайн

12.05.2021 16:04 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційна діяльність День відкритих дверей співпраця зі

Шостого травня на філологічному факультеті ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University) провели День відкритих дверей в онлайн-форматі. Модератором заходу став заступник декана філологічного факультету з профорієнтаційної роботи Олександр Муравін. У Дні відкритих дверей взяли участь близько 10 учасників.

Розпочала захід декан факультету, професорка Тамара Хом`як. Вона привітала гостей і висловила сподівання побачити всіх присутніх у майбутньому як студентів філологічного факультету. Тамара Володимирівна презентувала інформацію щодо освітніх можливостей філологічного факультету й нагадала про високу місію учителя-словесника.

Декан коротко розповіла про специфіку освітніх програм спеціальностей, представлених на філологічному факультеті. Це:

- середня освіта (українська мова і література);

- українська мова та література;

- слов`янські мови та літератури (переклад включно), перша – російська;

- слов`янські мови та літератури (переклад включно),перша – польська.

Тамара Хом`як розповіла про широкі можливості, які відкриваються перед фахівцем-філологом у сучасному світі, про складнощі й переваги професії учителя, а також – про вагомі наукові здобутки студентів і викладачів філологічного факультету.

Під час розмови викладачі факультету більш детально ознайомили учнів з освітніми програмами. Завідувачка кафедри української мови, професорка Раїса Христіанінова акцентувала на спеціальності «Середня освіта». Вона сфокусувала увагу присутніх на можливостях професійної реалізації для її випускників. Особливо було наголошено на потрібності у сучасній української школі високоякісних учителів-словесників. Йшлося про різноманітний інструментарій, який використовують викладачі факультету в процесі навчання майбутніх учителів.

Заступниця декана з наукової роботи, викладачка Оксана Меркулова розповіла учням про співпрацю факультету із закордонними вишами,про мовну практику студентів – перекладачів у польських і болгарських вишах,про здобутки студентів-науковців, які щорічно апробуються на університетських, всеукраїнських, міжнародних студентських конференціях, виходять друком в українських фахових виданнях.

Присутні на зустрічі учні задавали питання: про необхідність знання польської мови при вступі на спеціальність «Переклад», про мовну практику у Польщі під час навчання, про те, де, окрім ЗНУ, можна отримати філологічну освіту, про перспективи роботи після закінчення навчання за спеціальністю «Середня освіта» тощо.

У ході заходу виступила доцентка кафедри української літератури Юлія Курілова, котра поділилася спогадами про своє навчання на філологічному факультеті, про те, яку роль у її житті зіграла філологічна освіта. Учасникам заходу продемонстрували відеоролик «Обирай філологічний факультет ЗНУ !», який створила сама Юлія Курілова.

Від імені студентства факультету виступив голова студентської ради Влад Момот. Він розповів про цікавинки студентського життя, роботу секторів студради, про враження першокурсників щодо свого першого року навчання у такий складний для університету період. Провели презентацію про студентське життя на факультеті для вступників. Членкиня студради факультету студентка Марія Романенко підтвердила, що життя на філологічному факультеті – насичене, цікаве й напруженим, студенти беруть активну участь в організації й проведенні факультетських і загальноуніверситетських заходах. Вона запросила учнів вступати на філологічний факультет Запорізького Найкращого Університету.

Наприкінці варто відзначити, що День відкритих дверей на філологічному факультеті пройшов продуктивно в добрій дружній атмосфері.

den___v__dkritikh_dverej-dodatok_do_novini.pdf