Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває вакцинація проти COVID-19 для всіх охочих (+ РОЗКЛАД)

У ЗНУ триває вакцинація проти COVID-19 для всіх охочих (+ РОЗКЛАД)

21.05.2021 14:57 Все Головні новини Централізована вакцинація для науково-педагогічних працівників університету стримування пандемії COVID-19

Вакцинація проти COVID-19 критично важлива для стримування пандемії в поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються на сьогодні в Україні. Не залишається осторонь від цієї першочергово важливої справи і представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). У виші створені необхідні умови задля того, щоб всі охочі змогли отримати щеплення проти COVID-19. Централізована вакцинація для науково-педагогічних працівників усіх факультетів і співробітників структурних підрозділів ЗНУ розпочнеться 17 травня 2021 року.

Задля того, щоб всі охочі змогли своєчасно скористатися цією можливістю і зробити важливий крок для збереження свого здоров’я та навіть життя, у ЗНУ розроблять відповідний графік щеплень, який доведуть до відома всіх зацікавлених. Згідно з цим графіком, щеплення відбуватимуться організовано, за факультетами і структурними підрозділами.

Уже в понеділок, 17 травня, у ЗНУ розпочне свою роботу виїзна медична бригада, яка робитиме щеплення. Для освітян щеплення проводитимуться вакциною Pfizer-BioNTech, яка уже показала ефективність у 95% випадків під час поточного масштабного клінічного випробування. До речі, цей препарат став першим, що отримав дозвіл до застосування в США і ЄС.

Робота виїзного медичного пункту щеплень, розміщеного в центрі моніторингу і профілактики здоров’я студентів ЗНУ, розпочнеться о 9.15. Саме тоді перші представники ЗНУ, які отримають щеплення, завітають до цього структурного підрозділу за адресою: Жуковського, 55 б, навч. корпус № 6, сходи знадвору, праворуч від головного входу до корпусу. При собі необхідно буде мати паспорт та ідентифікаційний код. Провідний фахівець центру моніторингу і профілактики здоров’я студентів ЗНУ – Ольга Володимирівна Шевченко, тел.: 289-41-14. За цим телефоном можна звертатися з усіма питаннями, пов’язаними з вакцинацією.

За годину пройти процедуру щеплення зможуть до 15 осіб. Оскільки кожна доза запакованої вакцини розрахована на 6 осіб, то за день відбуватиметься 66-72 щеплення. Через три тижні всі, хто пройшов вакцинацію, отримають повторне щеплення.

Першого ж дня участь у вакцинації візьмуть ректор ЗНУ Микола Фролов та проректори вишу. Усі охочі представники університету, які ще не подали заявку на щеплення від COVID-19, можуть скористатися можливістю та виявити бажання пройти вакцинацію. Нагадаємо, що вакцина готує ваш організм до боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою. Вакцини містять неактивні або ослаблені фрагменти патогену, які спричинюють або імітують хворобу.

Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекцію і виробляти антитіла для боротьби з нею. У більшості людей цей процес відбувається непомітно, але іноді можливі побічні ефекти, як-от біль у місці щеплення або тимчасова лихоманка. Згодом у вас формується імунітет до цієї хвороби.  Саме тому вакцини такі ефективні. На відміну від більшості ліків, які лікують хворобу, вакцини запобігають їй.

У випадку, коли йдеться про протидію COVID-19, вакцинація – це не лише спосіб захистити власне себе від небезпечної хвороби, яка може тяжко протікати й мати важкі негативні наслідки. Крім того, це – можливість захистити тих, хто поруч, зупинити розповсюдження страшної хвороби у світі. Саме тому варто скористатися можливістю й вчасно зробити щеплення, аби допомогти організму протистояти цій хворобі.

pro_poryadok_provedennya_scheplennya__v__d_COVID-19.pdf

Розклад щеплень на 17 травня:
Біологічний факультект - 10.00 - 11.20
Навчальний відділ -11.30-12.00
Адміністративно-господарська частина -12.00-14.00.

Розклад щеплень на 18 травня:
9.30-10.30 - спорткомплекс
10.30-12.30 - факультет іноземної філології
12.30-14.30 - математичний факультет
14.00-15.00 - факультет фізичного виховання
14.30-15.00 - редакційний відділ

Розклад щеплень на 19 травня 9.30-10.30 - факультет СПП
10.30-11.00 - економічний факультет
11.00-11.30 - навчальна лабораторія (Кириченко Н.В.)
11.30-12.00 - ФСУ
12.40-14.40 - Інженерний навчально-науковий інститут
14.40 - науково-дослідна частина

Розклад щеплень на 20 травня
9.40-10.40 - історичний факультет
10.40-12.00 - філологічний факультет
12.00-13.30 - факультет журналістики
13.30-14.00 - ЕПФК
14.00 - ті, хто залишились із математичного ф-тету;
14.10 - ті, хто залишились із факультету фізичного виховання
14.20 - відділ бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності

Розклад щеплень на 21 травня
9.00 - факультет СПП
10.30 - Запорізький металургійний фаховий коледж
11.30 - «Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій ЗНУ»
12.00 - центр культури

Шановні декани, керівники структурних підрозділів і директори коледжів! ЗНУ на понеділок, 24.05.2021, виділено додаткові дози вакцин. Будь ласка, до 10.00 21.05.2021 надайте оновлені списки тих, хто хоче взяти участь у вакцинації на пошту: audit@znu.edu.ua

Шановні колеги! Просимо звернути увагу на наступне важливе повідомлення. Вакцинація буде продовжена з кінця травня. Списки залишаються чинними. Про початок буде повідомлено додатково в цій новині.