Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі кафедри генетики та рослинних ресурсів біологічного факультету ЗНУ проводять роботи з інтродукції рослин

14.05.2021 10:51 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет кафедра генетики та рослинних ресурсів освітній процес практичні заняття

На біологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) активно тривають різні види практичних і дослідницьких занять, під час яких студенти опановують фахові професійні навички.

Так, нещодавно на кафедрі генетики та рослинних ресурсів біологічного факультету ЗНУ за підтримки декана Людмили Омельянчик у рамках проведення роботи з інтродукції рослин роду Parthenocissus проводилось вивчення біоекологічних особливостей представників цього роду, а саме Parthenocissus Planch в умовах урбогенного середовища м. Запоріжжя. Крім того, 28 квітня було здійснено підготовку експериментальної частини дисертаційної роботи аспірантки А.М. Бережної на прилеглій території біологічного корпусу ЗНУ.  Зокрема, аспіранткою 1-го року навчання А.М. Бережною та студенткою 2 курсу спеціальності «Генетика» Е. Жемчуговою були висаджені культивари цього виду: Parthenocissus tricuspidata «Fenway Park», Parthenocissus quinquifolia «Yellow Wall», Parthenocissus quinquifolia «Star Showers». Такі рослини мають свої особливості росту та догляду. Наприклад, дівочий виноград три гострокінцеви  Parthenocissus tricuspidata «Fenway Park» виведений у США. Це – ліана з гарним лимонно-жовтими трилопатевим листям, яке восени має жовто-оранжеве забарвлення і чіпляється до стін присосками. Найкраще ця рослина росте в захищених світлих місцях і досягає висоти 8 метрів. При цьому, особливих вимог до ґрунту не має.

А в сорті Parthenocissus quinquifolia «Star Showers», виведеному американськими селекціонерами, не відразу можна впізнати звичний дикий виноград. Цей сорт відрізняється незвичайним строкатим забарвленням, немов листя розмалював який-небудь художник-авангардист. У літню спеку мазки на них біло-зелені, а з настанням більш низьких осінніх температур в забарвленні листя проступають червоно-рожеві тони. Що ж до сорту Parthenocissus quinquifolia «Yellow Wall», то його вивів Щепан Марчіньскі. Ця рослина має велике, матове листя, зелене влітку та жовте восени. При цьому, ця рослина доростає до 10-20 метрів висоти, піднімається вгору за допомогою вусиків з невеликою кількістю дисковидних розширень. Крім того, вона морозостійка, вимоглива, росте на середніх ґрунтах, може рости в сонячних місцях і в півтіні. А застосовується рослина для декоративного оформлення огорож і різних опор, створює чудові осінні колірні композиції.

Треба зауважити, що ці рослинні культури тепер збагатять колекцію витких рослин біологічного факультету та милуватимуть око студентів, викладачів, містян та гостей міста й власне ЗНУ.