Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті відбувся день відкритих дверей

В інженерному навчально-науковому інституті відбувся день відкритих дверей

В інженерному навчально-науковому інституті відбувся день відкритих дверей
18.05.2021 13:46 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут День відкритих верей профорієнтаційна робота

Днями в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся online-захід «День відкритих дверей». Його учасниками стали понад сто школярів і студентів коледжів із Запоріжжя та області.

Привітавши гостей, директорка інженерного навчально-наукового інституту Наталя Метеленко зазначила, що нині в інституті діє 14 випускових кафедр, на яких навчаються студенти більш ніж за 47 освітніми програми. Тут є цікаві лабораторії, а також центри екології і вивчення польської мови тощо. «Завдяки об’єднанню ЗДІА та ЗНУ, – підкреслила Наталя Георгіївна, – двох провідних закладів вищої освіти промислового регіону, ми отримали можливість перезавантажити повністю освітній процес і надати йому європейський вектор розвитку». Отже, нині всі освітні програми «модернізовані та спрямовані на цінності європейської освіти». Інженерний навчально-науковий інститут відкриває перед студентами можливості стажування і подальшого працевлаштування в країнах Європейського союзу.

Із привітним словом до гостей звернувся й проректор із науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах. Він зазначив, що інженерна освіта – це не просто одна з гілок освіти, а основа нашої техногенної цивілізації. «Ми пишаємося тим, що ми є спеціалізованими», – підкреслив Віктор Аркадійович, адже не лише технічні, а й усі спеціальності економіко-управлінського блоку спрямовані на вирішення завдань промислових підприємств. Віктор Банах закликав учасників заходу свідомо обирати заклад освіти. Це має бути потужний виш із високим рейтингом і широким спектром надання освітніх послуг, а його спеціальності мають бути затребувані на ринку праці. Всім цим вимогам відповідає Запорізький національний університет і, передусім, інженерний навчально-науковий інститут.

Про основні етапи вступної кампанії та преференції, які отримують вступники, що мають намір навчатися за технічними спеціальностями, розповів абітурієнтам заступник відповідального секретаря приймальної комісії Микола Світанько. Зокрема, він зазначив, що в цьому році вступити на перший курс можна, використовуючи сертифікати ЗНО за 2018-2021 рр. Окрему увагу Микола Вікторович приділив спеціальностям, яким надається особлива підтримка держави, а саме 133 «Галузеве машинобудування», 136 «Металургія», 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 144 «Теплоенергетика», 145 «Гідроенергетика», 153 «Мікро- та наносистемна техніка», 171 «Електроніка», 183 «Технологія захисту навколишнього середовища», 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 263 «Цивільна безпека». Абітурієнти, які мають намір стати студентами однієї з цих спеціальностей, отримують при вступі додаткові бали.

Про переваги навчання за тією чи тією спеціальністю розповіли гостям представники кафедр. Так завідувач кафедрою металургії Олексій Кириченко зазначив, що металургія – це цікаво, захоплююче і перспективно. Із кожним роком металургія вимагає все менше важкої фізичної праці та все більше висококваліфікованих інженерів, які отримують гідну заробітну плату. Сьогодні кафедра металургії готує фахівців за такими освітніми програмами, як «Металургія чорних металів» і «Металургія кольорових металів».

Кафедру обробки металів тиском представив гостям доцент Віктор Проценко. Віктор Максимович підкреслив, що кафедра тісно співпрацює з підприємствами Китайської народної республіки та України. Навчання за освітньою програмою «Обробка металів тиском» має такі переваги, як велика кількість бюджетних місць; підвищена, а також додаткова стипендії від Метінвесту; 100% працевлаштування з високим рівнем заробітної плати.

Про освітню програму «Металургійне обладнання» розповів к.т.н. Андрій Власов. Він зазначив, що серед масових спеціальностей професія механіка, за якою працюють випускники кафедри, найбільш затребувана. Кафедрою металургійного обладнання виконуються спільні наукові проєкти з університетами Європи і Азії. Її співробітники отримали грант МОНУ на проведення науково-дослідної роботи, і планують залучати до неї студентів.

Стосовно перспектив, які відкриває навчання на спеціальностях «Технології захисту навколишнього середовища» і «Цивільна безпека», розповів заступник директора з профорієнтаційної роботи Владислав Румянцев. Він підкреслив, що студенти кафедри прикладної екології та охорони праці впевнені в своєму майбутньому. Адже всі випускники працевлаштовуються, і нерідко, – на керівні посади в галузях захисту довкілля та охорони праці.

Про спеціальність «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» розповіла вступникам доцентка кафедри автоматизованого управління технологічними процесами Олена Барішенко. Зокрема, вона зауважила, що ця спеціальність дуже цікава, і застосувати отриманні знання можна в будь-якій галузі виробництва. А випускники кафедри користуються попитом, не лише в України, а й у країнах Європи.

Єдину кафедру в регіоні, що випускає теплоенергетиків та гідроенергетиків широкого профілю, представив її завідувач Андрій Чейлитко. Він зазначив, що студенти беруть участь у міжнародних проєктах із впровадження новітніх технологій на промислових підприємствах України, а випускники затребуваних спеціальностей «Теплоенергетика» і «Гідроенергетика» часто посідають керівні посади чи стають науковцями.

Про навчання на кафедрі електротехніки та енергоефективності розповів її завідувач Віктор Коваленко. Він підкреслив, що студенти спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» активно залучаються до наукової роботи. У співавторстві з ними публікуються наукові праці у фахових виданнях. Для молоді організовуються дебатні турніри, тренінги з ораторської майстерності та громадянської активності.

Перевагам навчання за освітньою програмою «Програмне забезпечення систем» присвятив виступ доцент Анатолій Безверхий. Він підкреслив, що на кафедрі програмного забезпечення автоматизованих систем студенти навчаються тільки на ліцензійному програмному забезпеченні і сучасному обладнанні; мають можливість безкоштовно пройти курси Мережевої академії Cisco. А головне, випускники кафедри затребувані і працюють в усьому світі.

Про навчання за освітньою програмою «Промислове і цивільне будівництво» розповіла завідувачка однойменної кафедри Ірина Арутюнян. Вона зауважила, що фахівці в сфері будівництва завжди затребувані. Навчання студентів відбувається в обладнаних аудиторіях, а практику вони проходять на реальних будівельних об’єктах. Молодь бере участь у науковій, міжнародній та громадській діяльності, за що отримує сертифікати, грамоти і дипломи.

Завідувач кафедри будівництва і архітектури Андрій Банах представив вступникам три освітні програми (бакалаврат): «Міське будівництво та господарство», «Архітектура та містобудування», «Міські інженерні мережі». Отже, кафедра готує спеціалістів, які спроможні створити всі умови для проживання людей в будь-якій місцевості. Тут вчаться як українські студенти, так й іноземні громадяни, а випускники працюють в усьому світі.

Кафедра мікроелектронних та електронних інформаційних систем готує фахівців за спеціальностями «Мікро- та наносистемна техніка» та «Електроніка», про що розповіла її завідувачка Тетяна Критська. Викладачі кафедри - професіонали з багаторічним досвідом, відомі не лише в Україні, а й за її межами вчені та винахідники. А дипломні роботи виконуються для реальних підприємств, отже, випускники завжди затребувані на ринку праці.

Кафедру менеджменту організацій та управління проєктами представила її завідувачка Валентина Воронкова. Тут навчаються студенти за двома освітніми програмами: «Промисловий менеджмент» - охоплює управління проєктами, конкурентоспроможністю підприємств; «Державне управління» - підготовка управлінської еліти за європейськими стандартами. Випускники кафедри працюють на всіх ділянках управлінського простору України.

Про перспективи навчання за освітньою програмою «Оподаткування, облік, контроль в управлінні підприємством» розповіла завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяна Меліхова. Вона зазначила, що студенти проходять стажування в Польщі, мають можливість отримати два дипломи; беруть участь у конференціях, кейсах, посідають призові місця у наукових конкурсах. Кафедра забезпечує 100% працевлаштування випускників.

Більшість предметів на кафедрі інформаційної економіки, підприємництва та фінансів розроблені за європейськими стандартами, про що розповів в.о. завідувача В’ячеслав Глущевський. Випускники освітніх програм «Інформаційна економіка» - це фахівці в сфері комп’ютерного моделювання та управляння бізнесом на базі ІТ; «Фінанси держави та підприємницьких структур» - це фахівці з відповідних галузей підприємницької діяльності; «Економіка підприємства» – створення та управління бізнесом.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини