Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У перший день «Студвесни-2021» своїми виступами порадували команди ФСУ та економічного факультету

У перший день «Студвесни-2021» своїми виступами порадували команди ФСУ та економічного факультету

У перший день «Студвесни-2021» своїми виступами порадували команди ФСУ та економічного факультету
20.05.2021 11:07 Все Головні новини Факультети Економічний Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University відділ культури конкурс «Студвесна-2020/2021» факультет соціології та управління економічний факультет

Традиційне щорічне свято студентських талантів, яке організовує центр культури ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), цього року об’єднало зусилля й креатив організаторів та команд, що накопичувався два роки поспіль. Адже через карантинні обмеження торік, на жаль, конкурс не відбувся. Отже перший день довгоочікуваних змагань пройшов «на ура!» і в ньому запалювали публіку команди двох факультетів – факультету соціології та управління й економічного.

Варто зауважити, що цього року в тематичному конкурсному шоу, що триває 18-20 травня, беруть участь представники студентських команд ЗНУ, ІННІ та коледжів. Загальна тема виступів – «Історії учасників». Оцінювання відбувається в таких розділах: відеовізитка, концертна програма, оформлення. Виступи учасників проходять у змішаному форматі – очно (в актовій залі навчального корпусу №2) та онлайн (на YouTube-каналі центру культури) із дотриманням усіх вимог карантину.

Журі цьогорічного конкурсу складається з компетентних у цій галузі фахівців, серед яких – і представники центру культури: керівниця вокальної студії «Кантилена» Наталія Пиріг, керівниця хореографічної студії Ірина Осипчук, чемпіонка Відкритої Запорізької Ліги сміху Наталія Ольховська, голова студради ЗНУ Єгор Гуков, комерційний директор компанії «Захист ЛТД» Антон Осадчук і редактор і ведучий Ліги Сміху ЗНУ, Запорізької Ліги Сміху, автор телепрограм Микита Налівкін.

Етнічні українські мотиви обрали для свого виступу представники чудової команди факультету соціології та управління, яка цього разу використовувала виключно українською мовою, що відзначили й представники журі. Тут пролунала пісня «Шум» («Сію-вію конопелечки») з репертуару гурту «Go_A», в основу якої лягла давня українська веснянка, а сюжет був побудований у стилі гоголівських «Вечорів на хуторі біля Диканьки» та феєрій Лесі Українки. Сільські дівчата на вечорницях обговорюють своїх хлопців, а от і весілля, молодята – Тарас і Параска. Батьки їм зичать родинного щастя та дають настанови, як прожити щасливе життя, а гості виголошують: «Гірко!». Тут і свої сучасні таланти виявили конкурсанти: виступи Вірки Сердючки на весіллі, хореографічні композиції дівочого тріо, варта уваги чудова пластика бісовської дівки тощо. Проте кому насправді гірко – це Марічці, яка закохалася у пройдисвіта Василя. Вона в розпачі забрела у ліс, аби втопитися від самотності. А от і чудернацькі лісові мешканці – бісовська дівка та хлопець-чорт. Марічка просить його зробити любовний приворот, натомість погоджується на умови нечистого. Закляття спрацювало, але чи потрібно воно дівчині? Василь-гуляка прокинувся та згадав про Марічку. Але вона вже жалкує про те, що накоїла. Натоміть чорт, як професіонал свої справи, надає чудову жартівливу пораду тим, хто й досі вірить у користь рецепту: «Приворот шкодить вашому здоров’ю, перед застосування прочитайте інструкцію і проконсультуйтесь із лікарем, бажано психіатром!».

А от економічний факультет темою свого виступу обрав злободенну актуальну для кожного студента й випускника історію про «Чарлі та Запоріжсталь». Кілька поколінь одразу – бабуся з дідусем, батьки та їхній юний син – у родині обговорюють нагальні проблеми. Колись уже дорослі діти могли собі дозволити продовжувати гратися на дворі, а тепер вони прагнуть – на завод! От і Чарлі мріє потрапити на виробництво. Він бере участь у конкурсі залізних монет для дітей. І ось його мрія здійснюється, він серед переможців бере участь в екскурсії на завод, де дізнається багато нового для себе. Так, на заводі, насправді, працюють не фіксики, а студенти, робітникам видають молоко за шкідливість, знайомиться зі зразками сталі, роботою бухгалтерії тощо. Багато жартів на сучасні реалії життя, вдалі творчі виступи представників команди неабияк підняли настрій глядачів та журі. Свої таланти конкурсанти демонстрували під час виконання, як виявилося, їхньої улюбленої художньої форми – репу: власної обробки відомого дуету Потапа й Насті «У нас на заводі», а потім й «Сталевий реп» фінального діалогу студента й керівника підприємства, який висловлює стрижневу настанову: «Мій заводик старий і ти, молодий, повинен мені допомогти його модернізувати, здійснити діджиталізацію!». Гостроактуальні жарти батьків про сучасний економічний стан родин та інфляцію, корупцію та лайфхаки натомість економічних реформ, тік-ток як форму життя і навіть про білоруську картоплю у супі! Запальна хореографія від студенток економічного факультету, надзвичайна пластика дівчат-маріонеток, пісенна музично-хореографічна композиція на виробництві, де не тільки працюють, а й полюбляють співати й танцювати, пісня «Рідний Запоріжсталь» – так різноспрямовано демонстрували свої таланти майбутні економісти!

Зала й, зокрема, групи підтримки традиційно підбадьорювали конкурсантів своїми оплесками й вигуками! Свою думку висловили й представники журі, які чекали на цю подію майже півтора роки. Окремо відзначили участь викладачів у виступі команди й підтримку від адміністрації ФСУ, яку представляли декана факультету Татьяна Бірюкова, голова студради Егор Гуков та інші. Відзначили також душевний і теплий виступ економічного, влучні жарти й неодмінну підтримку декана факультету Алли Череп. Загалом було круто, адже усі скучили за «Студвесною».

А глядачам нагадали про голосування щодо обрання традиційних номінації: кращий актор, кращий актриса, кращий ведучий тощо. А ще цього вечора був підбадьорюючий приз: «одна піца в день» від спонсорів цього разу дісталася реперам економічного факультету.

Організатори та ведучі заходу й директора центру кульутри Юлія Янько висловили подяку керівництву ЗНУ, зокрема ректору Миколі Фролову та проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку за активну допомогу в організації заходу.

Подробиці першого конкурсного вечора можна переглянути на сторінці факультетів у соцмережах:

економічний: http://t.me/ef_tag

соціології та управління: http://t.me/fsu_znu

Запис виступу команд першого дня «Студвесни-2020/2021» – на YouTube-каналі центру культури ЗНУ за лінком: https://youtu.be/aBCP-mxClxk

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини