Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка Олена Олійник посіла 1 місце на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності «Технології захисту навколишнього середовища»

Студентка Олена Олійник посіла 1 місце на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності «Технології захисту навколишнього середовища»

Студентка Олена Олійник посіла 1 місце на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності «Технології захисту навколишнього середовища»
20.05.2021 09:05 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут кафедра прикладної екології та охорони праці всеукраїнські конкурси студентських наукових робіт

Виконання наукової роботи спільно з молоддю з інших закладів вищої освіти вже стало доброю традицією для студентів кафедри прикладної екології та охорони праці інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). А ініціаторкою співпраці була заступниця директора з наукової роботи інституту Каріна Бєлоконь. Уже сьогодні можна побачити результати тако сумісної діяльності: це – низка перемог на наукових конкурсах студентів кафедри.

Ось і нещодавно в Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Технології захисту навколишнього середовища». Запорізький національний університет представляла студентка Олена Олійник. Свою роботою «Технології запобігання розгерметизації трубопроводів вуглеводневої сировини» (наукова керівниця – доцентка кафедри прикладної екології та охорони праці Каріна Бєлоконь) дівчина виконала спільно зі студенткою Навчально-наукового інституту нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Тетяною Сергою (наукова керівниця – завідувачка кафедри прикладної екології та природокористування Полтавської політехніки Олена Степова).

У своєму дослідженні дівчата детально проаналізували актуальні науково-практичні питання запобігання забрудненню довкілля внаслідок зовнішньої корозії сталевих газопроводів. Авторками було розроблено концептуальну фізичну модель газопроводу в ґрунтових умовах, яка враховує всі фактори і процеси, що впливають на розвиток корозії. У результаті тривалого дослідження отримано функціональну залежність за допомогою метода Лагранжа, яка дозволяє оцінити вплив питомого опору ґрунту на щільність струмів, що врівноважують. Студентки розрахували залишковий ресурс їхньої експлуатації за обома варіантами та обґрунтували доцільність прокладання траси газопроводу з подовженим терміном експлуатації.

Проведене дослідження дівчат члени галузевої конкурсної комісії оцінили дуже високо. Вони відзначили високий рівень представлення матеріалу, наукову новизну, актуальність та практичне спрямування роботи. Як наслідок, наукова розробка студенток увійшла до трійки найкращих досліджень з 91-ї роботи, які було подано на конкурс. За результатами рецензування Олена Олійник і Тетяна Серга набрали 91 бал зі 100 можливих і посіли 1 місце. Вітаємо переможниць!

Варто відзначити значний внесок у перемогу студенток кафедри прикладної екології та охорони праці на цьогорічних наукових конкурсах їхньої керівниці Каріни Бєлоконь. Завдяки її наполегливій роботі, дівчата посіли перші місця на конкурсах: з охорони праці (успіх Маргарити Товмасян, яка розробила практичні заходи з захисту персоналу інфекційних відділень лікарень); із пожежної безпеки (перемога Вікторії Єрьоменко, яка досліджувала запобігання наслідкам розгерметизації сталевих нафтогазопроводів) і з техногенної безпеки (значні досягнення студентки Олени Олійник, яка досліджувала екологічні ризики в промислових регіонах України). І це – тільки початок! Адже попереду на молодих науковців інженерного навчально-наукового інституту чекають нові звершення та перемоги.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

 

Схожі новини