Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики захистили фінальні проєкти з курсу Еразмус+ Жан Моне EU-Indy «Європейські медійні стандарти і цінності»

Студенти факультету журналістики захистили фінальні проєкти з курсу Еразмус+ Жан Моне EU-Indy «Європейські медійні стандарти і цінності»

Студенти факультету журналістики захистили фінальні проєкти з курсу Еразмус+ Жан Моне EU-Indy «Європейські медійні стандарти і цінності»
24.05.2021 10:32 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики проєктна діяльність міжнародна діяльність Еразмус+ фактчекінг

На факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) завершився курс «Європейські медійні стандарти та цінності», що протягом семестру викладався в рамках проєкту «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди/EU-INDY» програми Erasmus+ напрямку Модулі Жана Моне. Фіналом курсу стала презентація студентських групових проєктів. Тематику й форму фінальної роботи студенти обирали самостійно. Це радіопередачі, фактчек-розслідування, тематичні сайти, аналітичні матеріали тощо. Вони порушують суспільно важливі теми: гендерна рівність, булінг, доступ журналістів до інформації, фактчек політичних заяв.

Реалізовуючи свої ідеї, студенти відповідали за всі етапи підготовки матеріалів, у якості консультантів їм допомагали викладачі, задіяні у викладанні курсу:  к. пед. н., доц., декан факультету журналістики Віктор Костюк, доценти кафедри журналістики: к. н. соц. ком. Юлія Любченко, к. філол. н. Павло Мірошниченко, к. н. соц. ком. Катерина Сіріньок-Долгарьова, к. н. соц. ком. Юрій Костюк, к. філол. н. Олена Усманова, а також к. філол. н., доцент кафедри німецької філології та перекладу Олена Тупахіна.

«При підготовці цих проєктів важливо було якісно розкрити тему з дотриманням журналістських стандартів, а також продемонструвати журналістські вміння зі збору, перевірки інформації, роботи з експертами, володіння технологіями створення різноформатного продукту», – наголосив декан факультету Віктор Костюк.

Своїми враженнями від навчання на курсі поділилась аспірантка кафедри журналістики Крістіна Бут: «Я вдячна колективу курсу "EU-Indy" за проведену роботу, оскільки теми, які порушувалися в рамках навчання, актуальні та важливі для суспільства. Впевнена, після прослуханих лекцій та активної участі в семінарах жоден/жодна зі студентів/студенток не порушуватиме стандарти журналістики, не дискримінуватиме своїми матеріалами вразливі категорії, а навпаки – наблизить український медіапростір до європейського рівня. Особливо хочу відмітити креативний і незвичайний підхід до практичних завдань, адже це найважливіша частина здобуття професійних навичок. А груповий проєкт із фактчекінгу, реалізований нашою групою в рамках курсу, сподіваємося, матиме суспільну користь та досягне своєї аудиторії».

Нагадаємо, що курс EU-Indy «Європейські медійні стандарти та цінності» складався з 5 модулів про європейські цінності, журналістські стандарти, конфліктно-чутливі теми в журналістиці, фактчекінг і верифікацію, медіакультуру. Журналістські матеріали, створені в результаті вивчення курсу будуть опубліковані у відкритому доступі на сайті проєкту за лінком: www.eu-indy.znu.edu.ua

 

Схожі новини