Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні Науково-технічної ради ЗНУ проаналізували результати наукової діяльності вчених вишу

На засіданні Науково-технічної ради ЗНУ проаналізували результати наукової діяльності вчених вишу

На засіданні Науково-технічної ради ЗНУ проаналізували результати наукової діяльності вчених вишу
26.05.2021 11:02 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Науково-технічна рада День науки наукова діяльність

Двадцятого травня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на платформі Zoom відбулося онлайн-засідання Науково-технічної ради університету під головуванням проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука. Під час заходу його учасники заслухали звіт про здійснену за 2020 рік науково-дослідницьку роботу й доповіді та обговорили пропозиції щодо подальшого розвитку наукової діяльності в університеті.

На початку заходу з нагоди професійного свята науковців Дня науки ректор ЗНУ Микола Фролов і проректор Геннадій Васильчук привітали всіх учасників заходу з Днем вишиванки і Днем науки та висловили сподівання на подальшу спільну плідну роботу. Зокрема, Микола Олександрович відзначив всебічну підтримку науковців з боку керівництва ЗНУ й місцевої влади та наголосив, що буде збільшено показники матеріального заохочення за наукові досягнення викладачів та покращиться забезпечення науковців необхідним обладнанням.

Він підкреслив, що ЗНУ є провідним вишем південного сходу країни як за науковим потенціалом, так і за контингентом. Тут працює 130 професорів, 505 кандидатів наук і доцентів, 445 здобувачів проходять підготовку у аспірантурі та докторантурі. Науковці вишу щороку радують своїми досягненнями, зокрема практичні розробки представників ІННІ викликають інтерес не тільки в Україні, але і за кордоном. Крім того, ректор наголосив, що наукові досягнення студентів на наукових конкурсах теж будуть відзначені. До привітань із нагоди Дня науки долучився і заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслан Шиханов, який побажав представникам ЗНУ наполегливості й натхнення для подальшої наукової діяльності, нових відкриттів і звершень, втілення інноваційних проєктів для прогресу ЗНУ та Запорізької області.

Першим пунктом порядку денного стала доповідь проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука про наукову діяльність за 2020 рік. Так, Геннадій Миколайович проаналізував результати діяльності 19 наукових шкіл і 8 наукових центрів вишу, розповів про здобутки у виконанні держбюджетних тем  і госпдоговірних робіт. Так, у 2020 році здійснили 57 науково-дослідних робіт, на сьогодні університет має 119 патентів на винаходи. Також він відзначив здобутки молодих науковців, зокрема 52 призових місця в конкурсах студентських наукових робіт, завдяки чому ЗНУ посідає 12 місце у відповідному рейтингу. Загалом, сьогодні близько 1400 молодих науковців-студентів займаються в 150 наукових гуртках. Нагадав проректор і про 24 наукові конференції, проведені минулого року, і про створення Ради молодих вчених. А також – про міжнародні проєкти, і про 19 наукових видань ЗНУ, в яких публікуються провідні наукові дослідження. Загалом відзначили, що в Запорізькому національному університеті, попри карантинні обмеження, триває плідне наукове життя.

Крім того, Геннадій Миколайович подякував керівникам наукових шкіл, науковим керівникам, консультантам, заступникам деканів із наукової роботи всіх факультетів за їхню плідну роботу та проведення досліджень.

Наступним пунктом порядку денного стали наукові доповіді молодих і провідних науковців. Так, студент ЕПФК Андрій Черкун представив доповідь «Становлення та перспективи необанків України». Зокрема, він розповів про моделі необанків (онлайн-банків) на інтернет-платформах, управління банківськими рахунками через мобільні пристрої, про краундфандингові платформи, криптовалюти, систему Bank ID, про переваги необанків, кредитні ліміти і процентні ставки в таких банках.

Своєю чергою, студент біологічного факультету Максим Іваненко виступив із доповіддю, присвяченою моделюванню впливу факторів глобальної зміни клімату на рослинне середовище. Зокрема, він пояснив вплив умов посухи на різні види овочевих культур у зоні субтропіків. Магістрантка юридичного факультету Дарина Куліченко підготувала доповідь «Проблеми та перспективи стану нормативно-правового регулювання впровадження й використання легкового персонального транспорту в Україні та зарубіжних країнах». Вона звернула увагу на питання невизначеності правового статусу водіїв такого виду транспорту, проаналізувала досвід зарубіжних країн у цьому питанні, етапи становлення та закріплення правового регулювання легкого персонального транспорту. Також були презентовані рекомендації для правового регулювання легкого персонального транспорту з урахуванням зарубіжного досвіду.

Доповідач – доктор технічних наук, професор кафедри програмної інженерії, керівник Ради молодих вчених Сергій Чопоров представив учасникам НТР дослідження «САПР і машинне навчання в сучасній технічній науці». Він розповів про технологію використання паралельних обчислень за допомогою обчислювального кластеру, про створення параметризованих моделей для космічної галузі за допомогою спеціального програмного забезпечення, що дозволяє аналізувати стан об’єктів. Нагадав доповідач і про виконання 5 госпдоговірних тем у співпраці з КБ «Південне», і про перелік монографій і фахових тематичних наукових публікацій в наукових журналах.

У рамках засідання НТР виступила й завідувач кафедри менеджменту організації та управління проєктами ІННІ Валентина Воронкова, яка розповіла про результати міжнародної, проєктної та наукової діяльності, про науку у житті науковця. Валентина Григорівна звернула увагу на сучасні наукові досягнення у галузі цифровізації економіки, менеджменту, бізнесу. На її думку, саме формування цифрових навичок є ключовим у розвитку всіх галузей. Крім того, доповідачка розповіла про досягнення наукової школи «Філософія управління», видання журналу «HUMANITIES STUDIES», який має (h-індекс-7) з 2019 року. За словами доповідачки, міжнародна співпраця поглиблюється через стажування, участь у конференціях, спільних наукових публікаціях. Крім того, активно реалізується проєктна діяльність, зокрема:  україно-литовський проєкт «Формування концепції соціальної відповідальності бізнесу як чинник сталого розвитку організацій в умовах пандемії» та проєкт «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні».

Окрім іншого, учасники засідання розглянули низку питань стосовно рекомендації до друку збірників наукових праць, монографій, поширення через мережу Internet електронного фахового наукового видання «Юридичний науковий електронний журнал», затвердження до виконання госпдоговірних робіт, затвердження й уточнення тем дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії, призначення та зміну наукових керівників, затвердження індивідуальних планів роботи аспірантів.

Підбиваючи підсумки роботи цього засідання, проректор Геннадій Васильчук звернув увагу на важливість наукової, міжнародної, проєктної діяльності на факультетах, що зможе відкрити багато нових перспектив. Також він подякував представникам вишу за їх плідну роботу, підкреслив високий рівень роботи науковців ЗНУ та значущість проваджуваної ними діяльності. До того ж, науковців вишу з нагоди Дня науки відзначені почесними грамотами  і подяками ректора, грамотами і подяками Олександрівської районної адміністрації, Запорізької міської ради, Запорізької обласної державної адміністрації.  За результатами засідання всі рішення були одноголосно затверджені.

 

 

 

 

Схожі новини