Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні абітурієнти приєдналися до Дня відкритих дверей на факультеті іноземної філології ЗНУ в режимі онлайн

Майбутні абітурієнти приєдналися до Дня відкритих дверей на факультеті іноземної філології ЗНУ в режимі онлайн

Майбутні абітурієнти приєдналися до Дня відкритих дверей на факультеті іноземної філології ЗНУ в режимі онлайн
27.05.2021 16:20 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність День відкритих дверей

Нещодавно на факультеті іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) для майбутніх вступників, їхніх батьків і всіх охочих був проведений профорієнтаційний захід – День відкритих дверей у режимі онлайн.

Учасники заходу мали змогу дізнатись про особливості навчання на одному з найбільш перспективних факультетів ЗНУ, про можливості досконало вивчити іноземні мови, стажуватися за кордоном, спілкуватися з носіями мов, проходити практику на базі найкращих шкіл Запоріжжя та найбільш успішних промислових, туристичних компаній нашого міста. А також – про можливості долучитися до яскравого, насиченого та активного студентського життя ФІФ.

Зокрема, під час зустрічі її учасники дізналися про переваги навчання на факультеті іноземної філології та отримали необхідну та детальну інформацію щодо вступу-2021 на освітні програми: «Мова і література (англійська)», «Мова і література (німецька)», «Мова і література (французька)», «Мова і література (іспанська)», «Мова і література (китайська)», «Переклад (англійський)», «Переклад (французький)», «Переклад (німецький)» і «Середня освіта. Мова и література (англійська)». Також під час заходу абітурієнти та їхні батьки змогли більше дізнатися про умови навчання на цьому факультеті, про матеріально-технічну базу, можливості, які відкриваються для саморозвитку й вдосконалення своїх здібностей і творчого хисту перед його студентами.

Модератором заходу виступила доцент кафедри англійської філології Оксана Шевчук. Для майбутніх вступників та їх батьків декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна розповіла про освітні можливості факультету, який має власну концепцію підготовки студентів, про особливості викладання, про освітні заходи, про перелік спеціальностей, напрямів підготовки й освітніх програм. Детальну інформацію про всі спеціальності факультету можна переглянути на сайті за покликаннями:

https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/fif/1621 https://www.znu.edu.ua/ukr/pk/4362/bakalavr

Так, нововведенням цього року є відкриття освітньої програму з китайської мови внаслідок співпраці з представниками Аньхойського педагогічного університету (Китай). При цьому вступити на більшість спеціальностей можна зі знанням англійської. Декан зазначила: «Такі зустрічі з абітурієнтами онлайн чи офлайн надають можливість їм побачити й почути про те, як відбувається навчання на факультеті, що тут викладають. Так, досвід викладання західноєвропейських мов на факультеті складає вже 55 років. На факультеті здійснюється широка гуманітарна підготовка, а випускники факультету працюють у всьому світі. Найсильнішими сторонами факультету є кадровий склад (92 викладачі, з них 10 – професори, доктори філологічних і педагогічних наук, решта – це доценти і кандидати філологічних наук і 10% аспірантів). На факультеті використовують у навчанні класичні й сучасні методи викладання, а викладачі беруть участь у різних конкурсах і виграють міжнародні проєкти, спрямовані на отримання досвіду викладання іноземних мов сучасними методами. Так, найбільш потужними міжнародними проєктами на факультеті  є «Erusmus+ KA2», який забезпечує підготовку викладачів середньої та вищої школи за програмою мультимедійної освіти, та програма Жана Моне, яка готує студентів і викладачів за темою «Європейські цінності в художній літературі». Крім того, на факультеті створена потужна сучасна матеріально-технічна база. Так, за останній рік відкрито 3 нові мультимедійні аудиторії, які дозволяють проводити онлайн-заняття, відео-конференції, спілкуватись з фахівцями з усього світу та викладати європейські мови (англійську, французьку, німецьку, іспанську, італійську)».

Також Галина Федорівна звернула увагу на такі переваги навчання на факультеті: робота з носіями мов (на факультет приїздять гості з різних англомовних, франкомовних, іспаномовних і німецькомовних країн); налагодженість міжнародних наукових зв’язків із різними країнами Європи (Франція, Німеччина, Польща, Словенія) для проведення спільних наукових і навчальних заходів, наукових публікацій. Відзначила декан і затребуваність випускників факультету й на теренах України, і за кордоном у різних галузях.

Крім того, під час заходу йшлося про стратегії ефективної підготовки до вступної кампанії, необхідні сертифікати для вступу, обчислення рейтингового балу. Всю цю інформацію вступники можуть переглянути на сайті Приймальної комісії ЗНУ. Так, заступник декана з навчальної роботи  Катерина Василина розповіла про освітні програми й спеціальності факультету, їх специфіку, про структуру навчального процесу, про технічне фахове обладнання аудиторій, про пільги для різних категорій вступників, про можливість вивчати три іноземні мови протягом навчання, про необхідні іспити для вступу. В свою чергу, завідувачка кафедри англійської філології Санія Єнікєєва розповіла про наукову і навчальну діяльність кафедри, про освітні програми кафедри, про можливості самореалізації випускників в галузі освіти та інших галузях.

Для учасників заходу підготували відеопрезентації уривків практичних занять з різних іноземних мов із застосуванням мультимедійних засобів, інтерактивних та інноваційних методів навчання, синхронного перекладу, які проводили викладачі факультету Ольга Клименко, Ірина Андрєєва, Марина Залужна та інші представники факультету.

Долучився до цього заходу й доцент кафедри другої іноземної мови Станіслав Іваненко, який розповів про необхідний перелік документів для вступу, необхідні сертифікати ЗНО, про переведення балів ЗНО у 200-бальну шкалу, про особливості врахування ДПА, про специфіку вступу на старші курси після коледжу, про наявність бюджетних місць, кількість яких буде відома на початку вступної кампанії. Зокрема, доповідач наголосив, що з 14 липня вступникам необхідно буде подати електронну заяву на вступ через електронний кабінет. При цьому на бюджет подається не більше 5 заяв.

Про специфіку освітніх програм на кафедрі романської філології, де вивчають французьку та іспанську мову та літературу та переклад, розповіла завідувачка цієї кафедри Ірина Шаргай. Зокрема, вона презентувала можливості здобути подвійний диплом у магістратурі і на бакалаврі у ЗНУ, у французькому університеті м. Ле-Ман і словенському університеті в Любляні. Також до заходу долучилась доцент кафедри другої іноземної мови Ольга Каніболоцька, яка пояснила специфіку вибору другої іноземної мови на 1 курсі, можливості вивчати 5 мов (іспанську, італійську, французьку, німецьку, англійську).

Крім того, майбутніх абітурієнтів познайомили з можливостями опановувати мови за інноваційними методами вивчення, здобувати активну і пасивну практику мови, розповіли про педагогічну практику та можливість здобути додаткову педагогічну кваліфікацію. Також майбутнім вступникам презентували можливості кафедри німецької філології і перекладу. Зокрема, завідувач цієї кафедри Сергій Вапіров розповів про методики опанування німецької мови з нульового рівня, змогу здобути викладацький і перекладацький фах за цим напрямом, а також – працювати менеджерами, аналітиками, референтами тощо.

Від голови студентської ради факультету іноземної філології Ксенії Маланіної, яка веде активну діяльність у соціальних мережах (Telegram, Instagram), майбутні вступники мали змогу дізнатися про  перспективи їх майбутнього життя, які відкриваються перед ними під час навчання. Серед них: можливість долучитись до цікавих проєктів, розмовного клубу «Speaking club», культмасових заходів, посвяти у студенти, КВК, Кубку першокурсника тощо.

Крім того, про основні напрямки студентського життя розповіла і заступник декана з виховної роботи Яна Кравченко. Вона звернула увагу, що студенти дуже часто є ініціаторами багатьох волонтерських і культурних акцій, міжнародних проєктів. Різними є і форми позааудиторної роботи: дебатні клуби, інтелектуальні гуртки, кіноклуб, просвітницька діяльність, культмасові заходи).

Також під час онлайн-заходу викладачі факультету відповіли на питання майбутніх вступників щодо врахування балу атестату, ДПА, строків вступної кампанії, кількості бюджетних місць, вибору мови при вступі, можливості пройти підготовчі курси, механізмів вибору другої іноземної мови для вивчення, відмінностей спеціалізацій «Англійська філологія» та «Середня освіта», освітніх програм «Переклад (англійський)» та «Мова і література англійська», можливості змінити освітню програму навчання після бакалаврату, особливостей і специфіки вивчення китайської мови, забезпечення навчальними посібниками, онлайн-ресурсами та курсами тощо. До того ж, представники факультету відповіли на питання вступників щодо можливостей працевлаштування, стажування за міжнародними програмами, академічними програмами обміну студентів.

Гості зустрічі також подивились невеличкий фільм-екскурсію про життя ФІФ, одного з найбільших та престижних факультетів Запорізького національного університету. Атмосфера спілкування на Дні відкритих дверей вирізнялася відсутністю офіціозу, зустріч була невимушено та запрошувала до співпраці.

Ганна Ваніна,
Оксана Шевчук,
Факультет іноземної філології

 

 

 

 

 

Схожі новини