Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

БУЗУК Петро Пилипович

Славетні запоріжці / Всi персоналії / БУЗУК Петро Пилипович

(? – 1923, м. Москва) – природознавець. З 1908 – мешкав у с. Верхня Хортиця. Працював учителем Хортицького центрального училища. 1910 – організував перше в Росії «Хортицьке товариство охоронців природи», метою якого було збереження флори і фауни краю. У 1913 товариство нараховувало 245 членів, мало свій статут, знак-емблему – птаху, яка вигодовує пташенят. Члени товариства контролювали полювання й рибальство, висаджували дерева, поширювали цінні види риб, створювали штучні гніздівля для птахів. Товариство організувало публічну бібліотеку з природознавства. Б. створив дитячу спілку з охорони птахів. 1911–1917 – навчався в Московському сільськогосподарському ін-ті. Керував відділом орнітології на Всеросійській сільськогосподарській виставці, співпрацював з Російським орнітологічним комітетом. Активно займався науковою та громадською діяльністю. На 65-річчя товариства на будівлі середньої школи № 81, де викладав Б., була відкрита меморіальна дошка.

О.М. Ігнатуша