Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Освітяни ЗНУ та університету з Узбекистану підписали угоду про співробітництво

Освітяни ЗНУ та університету з Узбекистану підписали угоду про співробітництво

08.06.2021 10:16 Все Головні новини Міжнародна діяльність співпраця з вишами Ургенчський державний університет Республіки Узбекистан підписання угоди про співробітництво

Представники ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та Ургенчського державного університету (Республіка Узбекистан) розпочали партнерство в галузі освіти, науки та академічної мобільності. Нещодавно у виші відбулася онлайн-конференція між представниками обох університетів і підписання угоди про співпрацю.

В онлайн-зустрічі взяли участь три сторони: Посол Узбекистану в Україні Алішер Курманов, який виступив її офіційним координатором, а також представники двох університетів – ЗНУ та УрДУ. Запорізький національний представляли ректор Микола Фролов, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальниця відділу міжнародних зв'язків Аліна Осаул, директорка інженерного навчально-наукового інституту Наталя Метеленко, декани факультетів економічного та іноземної філології – Алла Череп і Галина Морошкіна, а також керівники та викладачі кафедр – Наталія Максишко (кафедра економічної кібернетики), Ірина Шаргай (кафедра романської філології і перекладу), Василь Гіржон (кафедра загальної та прикладної фізики). На заході також були присутні студенти з Узбекистану, які навчаються в нашому університеті. Зі сторони УрДУ участь у підписанні договору взяли: його ректор Бахрам Абдуллаев, проректор Гайрат Уразбоєв та інші особи.

Відкриваючи цю знакову зустріч Посол Узбекистану в Україні Алішер Курманов підкреслив: «Я абсолютно переконаний, що всі консультації які ми проводили, включаючи сьогоднішнє підписання договору, дають нам змогу бачити великі перспективи та напрацювання на майбутнє. Будемо вважати, що створення цього рамкового документу дає обом сторонам підставу бути налаштованими на серйозну співпрацю!». Він також згадав про стародавню хорезмійську наукову традицію, яка зародилася ще в ранньому середньовіччі і наразі реалізована в академічній культурі провідних ЗВО Узбекистану, зокрема й Ургенчського державного університету.

Ректор Микола Фролов зі свого боку підтвердив готовність до розвитку взаємовигідних відносин на різних рівнях і в різних наукових та освітніх галузях: «Ми налаштовані на серйозну багаторічну співпрацю, адже в нашому університеті не прийнято говорити речі, які потім не виконуються. Я особисто як ректор буду допомагати у здійсненні усіх вже запропонованих кафедрами ЗНУ та Інженерним навчально-науковим інститутом проєктів, а, окрім цього, безперечно, у майбутньому розширюватимемо перелік наших пропозицій щодо напрямів співпраці». Микола Олександрович також коротко окреслив можливості очолюваного ним ЗВО, зокрема щодо підготовки бакалаврів за 73 напрямами, а також стосовно наукового співробітництва, академічних обмінів викладачами та студентами тощо.

Своєю чергою, ректор узбецького вишу Бахрам Абдуллаєв висловив свою упевненість у тому, що підписані цього дня документи нададуть можливість плідно розвивати не лише цікаві для обох університетів галузі, а й дружні партнерські стосунки як між нашими академічними спільнотами, так і між обома країнами. Окрім іншого, партнерів цікавлять й можливість інтернаціоналізації наукових досягнень, створення спільних пілотних проєктів, можливість підготовки науково-педагогічних кадрів для їхнього університету, зокрема, у галузях французької філології, економічних та інженерних напрямів тощо.

Із цього приводу ректор Микола Фролов висловив готовність розпочати реалізацію спільних проєктів вже восени: «Я, як ректор, готовий вже з нового навчального року, наприклад, направити наших фахівців із французької мови до УрДУ для організації роботи вже в новому навчальному році». А ще у планах – відвідати із дружнім візитом узбецький університет. Кульмінацією зустрічі стало підписання Угоди про співпрацю між ЗНУ та УрДУ, яке урочисто засвідчили своїми підписами обидва ректори – кожен із своєї сторони.

Алішер Курманов висловив вдячність обом сторонам за активне бажання співпрацювати: «Дякую вам за такий конструктивізм та рішучість. Ваша впевненість надихає і дає змогу повірити в успішну реалізацію усіх гарних спільних починань!». А також він запевнив щодо особистої підтримки ініціатив, які запропоновані обома університетами.

Фотогалерея:

Олена Хлистун