Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Масштабна науково-популярна акція «Дні науки» відбулася в Запоріжжі за участю представників ЗНУ

Масштабна науково-популярна акція «Дні науки» відбулася в Запоріжжі за участю представників ЗНУ

Масштабна науково-популярна акція «Дні науки» відбулася в Запоріжжі за участю представників ЗНУ
09.06.2021 13:50 Все Головні новини Факультети Біологічний Історії та міжнародних відносин Математичний Біологічний факультет історичний факультет математичний факультет популяризація науки демонстраційні локації з хімії біології фізики технологій історії експерименти

Уже вдруге в Запоріжжі проходить щорічна науково-популярна акція «Дні науки» за підтримки БО «БФ Карітас», яка одночасно відбувається у багатьох містах України. Співорганізаторами проєкту є й представники ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Метою акції лишається завдання познайомити широкі прошарки українського суспільства з українськими науковцями, досягненнями української та світової науки. Варто відзначити, що під час цієї акції читаються науково-популярні лекції, демонструються наукові експерименти, проводяться майстер-класи та екскурсії до наукових музеїв, лабораторій тощо. Всі заходи «Днів науки» є безкоштовними. Організаторами акції є ГО «Наукова унія» та науково-популярний портал «Моя наука».

Ініціатором цьогорічних Днів науки 5-6 червня 2021 року в Запорізькому обласному центрі молоді виступили: колишня студентка біологічного факультету Торянік Анастасія, студенти біологічного факультету Карабаєв Данило (4 курс, біологія), Звірько Марія (2 курс, біологія). Торянік Анастасія займалася організаційними моментами, Звірько Марія була дизайнером та арт-виконавцем, а Карабаєв Данило організував роботу біологічної локації з дослідами та експериментами. Разом із ним на біологічній локації виступали аспіранти з кафедри генетики та рослинних ресурсів Бережна Аліна та Чеботар Діана. Вони продемонстрували такі досліди, як в’язкість рідин, виявлення нітратів у рослинах, виділення ДНК з банана чи інших фруктів, овочів, кристали в золі рослин, плазмоліз рослинної клітини, робили препарати з молочнокислих бактерій, мазки крові, роздивлялись морфологію клітин імунної системи під мікроскопом, готові препарати для мікроскопування та робили багато інших цікавих дослідів. Влад Баклан, студент 2 курсу біологічного факультету спеціальності хімія та Балюра Владислав, лаборант кафедри хімії, допомогли з організацією хімічної локації та провели такі цікаві хімічні досліди, як «Світлофор», «Золотий дощ», «Йодні часи», «Срібне дзеркало» тощо.

Лекторами від біологічного факультету були:

*Олена Войтович (к.б.н. доцент кафедри генетики та рослинних ресурсів) з лекцією на тему «Генетичні основи здорового харчування» з невеликим екскурсом у генетику харчування. Чи всі люди можуть пити каву в однаковій кількості? Що взагалі на сьогоднішній день знає наука про харчування? Про все це дізнались прослухавши цю цікаву лекцію.

*Марина Корнет (к.б.н. доцент кафедри хімії) з лекцією на тему «Про вільні радикали та антиоксиданти». Ми так багато чуємо про антиоксиданти у медіа, але що це взагалі таке? Чи так потрібні нашому організму антиоксиданти? Про це присутні й дізнались на лекції.

Крім того, до програми проєкту увійшли такі цікаві напрямки роботи:

*«Чи можна виміряти старіння?» (Наталя Кузуб)

*«Археологія України, або яка вона Мамай-Гора» (Андрій Тощев)

*«(Не)досконала випадковість: як теорія ймовірностей визначає наше життя» (Анастасія Чернова)

*«Науковий метод» (Олександр Рундель)

*«Мікробіоми людини: як бактерії всередині нас диригують нашою поведінкою?» (Кристина Крупєй)

*«Наука в перспективі філософії Карла Попера» (Дмитро Степетій)

*«Вакцини. Історія: минуле-теперішнє-майбутнє» (Олександр Войтович)

*«Морський коник у нашому мозку, або де мешкає пам’ять» (Дмитро Шепілов)

*Робота демонстраційних локацій: технологічна локація, з хімії, біології, фізики, технологій та історії.

Захід тривав з 11:00 ранку до 17:00 вечора. Все відбувалося на свіжому повітрі. 5 лекцій в перший день, а на наступний ще й з фізичним навантаженням. Мета заходу – популяризація науки, ознайомлення з історією, щоб охочі могли ознайомитися з професіями науки і присутніми на локаціях представниками цих наук із Запоріжжя – цілком була досягнута. На локаціях студенти-волонтери та викладачі ЗНУ, зокрема з біологічного факультету (Навчально-науково-дослідна лабораторія біоіндикації та біоекології РННВЦ «Екологія») розповідали про мікробіологію, біофізику, фізіологію рослин тощо. Охочі могли спробувати провести експерименти, звісно з урахуванням техніки безпеки під наглядом. Вікових обмежень немає. «Дні науки у Запоріжжі» не було можливим, як би не підтримка організації «СВОЇ люди».

Крім того, Олексій Кудін викладач програмної інженерії ЗНУ, провів технічну лекцію на локації та продемонстровав роботу 3D друку. Для присутніх підготували 5 стендів з фізики, а інші 3 – на вміння мислити, рахувати числа (теорія можливостей) та програмування. Також присутні могли відпочити на незвичних стільцях. Один з кулями, другий «Стілець йога» - призначені для демонстрації ефекту рівномірного розподілу ваги тіла на дискретній опорі. Слухачі мали можливість виграти книгу за цікаві запитання. Також студенти біологічного факультету взяли участь у заході, як волонтери, та провели профорієнтаційну роботу.

 

Мішель Волкова

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.512922990149044

 

 

 

Схожі новини